bugün

feci halde lost daki alex e benzemektedir.
türk kızı imajına ters kişiliktir. düşük ahlak sahibi bir kızdır. kötü yola düşme ihtimali yüksektir. türk gençliğini aptal gören bir reklamcının yarattığı karakterdir.
(bkz: ben karşı komşunuz merve)
mahmut ile yarışan merve'dir, sol frame'in unuttuklarındandır.
bakınız;

ben ekşi sözlük ten merve
ben karşı komşunuz merve
digiturk reklamındaki karşı komşu merve
diğiturk te korku filmi izlemek izteyen merve
diji türk merve
bu merve çok oldu ama
nedense ısrarla filmi çocuğun evinde izlemek isteyen, ve çocuğun digiturk' ü olmadığı için aksiyonun gerçeklemesini önleyen bir reklamın kahramanıdır. esas oğlan' ın arkada$ı bu kızı evine götürerek merve' yi rolünün gereğine inandırmı$tır. esas oğlan olarak adlandırılan karakter neden bende geliyim sizde izleyelim gibi bir cümle sarfetmez öyle geyik gibi bekler o da ayrı bir tartı$ma konusudur.

ayrıca (bkz: merve yi tavla)
bir gariplik var bu kizda. anladin iste cocugun evinde digiturk yok, tut elinden gotur evine gidin birlikte izleyin.*
bu reklamın 3-4 saniyesi rtuk tarfından yasaklanmıştır nedenide kızın kedi taklitini çok korkunç yapmasıdır youtube'a "digiturk merve" yazıp reklamın sansursuz kısmına ulaşabilirsiniz.
(bkz: motor merve)
(bkz: sıcak merve)
(bkz: azmış merve)
(bkz: ürkek merve)
birlikte film izlemeye davet ettiği erkekten daha az salak olan reklam karakteridir. erkek durumu kurtaracak bir bahane uydurmayı bile beceremez. mesela benim alıcım bozuldu tamirde, sizde izleyelim mi diyebilirdi ama aval aval bakmıştır. bu kadar salak bir erkek merveyi kesinlikle haketmemektedir.
(bkz: eşşek sudan gelene kadar dövülesi karakterler)
tatlı bir kızımızdır digiturk ten çok reklamdaki o kız insanın aklında kalmaktadır.