bugün

Lattenin ege versiyon alaturka olanı. Çok bir numarası yok.
Kahve dediğin, içtiğinde kafaya zınk diye vuracak. Ben kahveyi ayılmak için içerim. Bu kahve, dededen zengin olan keyfine düşkün insanlar için. Tamamen keyif için içilen kahve. Şerefsiz.
Gereksiz bir kahve, abartildigi kadar yok.
3-5-7 karışımlı halleri iğrenç ama az karışımlı sütlü versiyonu gerçekten icilesi yumuşak içimli kahve. içeriği fazla olunca iğrenç bir baharat kokusu oluyor.
içeriğinden ötürü çabuk soğumaya elverişli bir kahve. Ama yine de içimi çok güzel. Yoğun bir ayılma kahvesinden ziyade, keyif için içilmesi daha yeridir.
içimi yumuşaktır. Sert kahve sevmeyenlere önerilir.
ilk defa geçen ramazandan önce içtiğim kahve, arkadaşımın kız arkadaşı sipariş etti başta menengiç sandım sonradan aralarında konuşurken öğrendim ismini.

bi ara sipariş verirken bidek dediğim de olmuştur. rezalet aliminiyum...
Bir fincan dibek kahvesi ile üç saat cafede yer işgal etmeyi ve ayrıca instagrama 3-4 adet de story yüklemesi yapmayı samimi bulmuyorum.
herhangi bir numarası olmayan, fazla abartılmaması gereken sıradan, vasat bir kahve çeşidi.

ne anlıyorsunuz bu dibek kahvesinden anlamıyorum.
farklı tat ve lezzetlere karşı asla muhafazakar olmasam da hakiki bir türk kahvesine asla tercih etmeyeceğim kahvemsi.
Bugüne dek içtiğim en güzel kahve.

Kahveden nefret eden bendenizi bile kendine aşık etmiştir.

görsel
Bir kahve. izmir de kozbeyli diye bir yerde şakir mi ne orada içtim fena değildi.ama klasik kahve işte abartısı ne onu anlamadım. Haa ama kozbeylinin havası iyiydi, manzarası iyiydi orası ayrı.
ossonunkiden daha güzel olanı var mı merak ediyorum.
bizim köyün kahvesidir.

(bkz: kastamonu)

süd ile yapınca çok temiz oluyor. sabah aç karna iç gece yatarken iç hiç rahatsız etmiyor.
En sevdigim kahvedir, hiç fıltre içip kendime acı veremem.
Son zamanlarda epey bir havası dönüyor.

Tam zenginlere kitelemelik içecek.
piyasadaki dibeklerin içinde kahveden başka her şey var aroma adı altında. esas dibek kahvesi, kahve çekirdeklerinin dibek denilen manuel öğütme cihazı/taşında dövülerek elde edilen kahvedir. orjinalinin adıyaman yöresinde yapıldığını duymuştum.
Havanda dövüp, ateşte pişirilen ve en güzel kahvelerden olan kahve türü.
süt çocuklarının kahvesi, sütlü kahve.

bir de kahveye katılan ot baharat vs

kahveyi kahve olmaktan çıkarıyor.
Sırf isminden dolayı antipati duyduğum kahve.
Sırf bu yüzden bir defa ağzıma sürmedim.
közde yapıldığında anlıyorsunuz farkı.
bildiğin sütlü türk kahvesi yapmış bizimkiler. ahh pazarlama gücümüz olsaymış teee o zamanlar italya'da dibek baks zincirleri açmış olurduk.
herhalde henüz adam gibisini içmediğimden, hiçbir zaman özel bir tad bulamadığımdır.
isteyene mardinden getirilir.
yumuşak ama soluk bir tadı var , beğenmedim.