bugün

Deger verecek kimse yok ki aq.
Değer vermek sorun değil. O değeri daha sonra onlar güzel bir sekilde gözümüze sokmasa bide.
Fazla değer verirse sonucu yanlış bulacaktır.

Bir Latin atasözü der ki erdem uçlarda değil ortadadır.

Hatta; in medio stat virtus.
ben hayatta en çok değer vermekten kaybettim.Eşeğe Haddinden Fazla Değer Verirsen Kendini Yarış Atı zanneder lafını kulağıma küpe ettim.
değer verilir, verilir ama bu konunun altında tartışılması gereken başka bir şey daha var; sözlük yazarları neden atasözleri ve deyimler kılavuzu açarak entry giriyor?
https://m.youtube.com/watch?v=G3yRuv34gDI
Kendisi aynı değeri görmeyecektir.
Değer veren erkek = Kaybeden erkektir...
Eğer ki bu zamanlar da bile size değer veren el üstünde tutan bir erkek varsa o erkeği üzmeyin. sahip çıkın.
Değer vermeyi "bak ben sana değer veriyorum" şeklinde algılamamasını temenni ettiğimiz erkeğimsi. Umarım olgun bir erkektir de böyle şeylerle uğraştırmaz insanları.
karşılığında genelde değer görmeyen insan tanesi.
Eninde sonunda hiç değer vermemiş başka bir erkeğe yenilecektir.
Ay inşallah verdiği değerle tabiri caizse gözümü çıkarmaya kast eden bii çıksın karşıma.

Just kidding. Gözümü çıkarmaya çalışanın canına kast ederim. *
Tanim: Insanlara, bilhassa kadinlara deger verince akabinde neler yasandigini henuz tecrübe etmemis erkek.
klasik "vazgeçilmez hissetirdiğinde vazgeçeceği kişi sen olursun" muhabbetine girmek değil derdim lakin çevremde gözlemlediklerim ve en önemlisi tecrübelerim bunu gösteriyor maalesef. tabii ki olay bu kadar basite indirgenemez, buna çevrenin de etkisi vardır şüphesiz. değer vermek ve verdiğini hissetirmek iyidir, hoştur. ama etkisini çabuk yitirir, geçicidir. belki o az zamanda çok mutlu günler geçirebilirsiniz ama işin acı tarafı da o oluyor, ne kadar değer verdikçe o kadar kazıyorsun içine ta en derinlere kadar. sonra aynı değeri artık göremediğini gitgide azaldığını görünce daha bi kıymetli oluyor o zaman elindeki. ellerinden kayıp gidiyor çünkü, bunu engellemek için daha sıkı tutuyorsun onu ama bu seferde o boğuluyor bırak beni diyor artık. yavaş yavaş açıyorsun ellerini açtıkça daha derinleşyor derindeki izi. engel olamıyorsun gitmesine ve boş ellerine bakıyorsun. bu derin izler kolay kolay iyileşmiyor işte iyileştikten sonra bile ufak bir iz kalıyor. o ize baktıkça hafif sızlıyor yaran.

değer vereceğiniz kişiyi iyi seçin, mutluluktan sarhoş olsanız dahi ihtimalleri düşünün. eğer düşünmezseniz hayatınız o olur ve o yoksa siz yoksunuzdur.
üzülmenin elli tonunu yaşayacaktır.
(bkz: s*ki tutmuştur).
Benim bu. Sevdiğim kadın hayatımın tam merkezinde ailemle beraber, haftaya yarın tam ikinci yıl olucak. Biliyo bu kadar değer verdiğimi, aynı değeri de kendim görüyorum ondan. Bi kez bile pişman etmedi beni bu verdiğim değere, yani şımarıklık gösterip saçmalamadı hep olgun davrandı. inşallah her zaman böyle olur. Doğru kişiye değer verirseniz pişman olmazsınız, onun mutluluğuyla siz de mutlu olursunuz. Ama asıl olan zaten doğru kişiyi bulabilmek
her zaman üzülüp sineye çekecek erkektir.

maalesef.
Benim yanımda kıymetlidir.

Her ne kadar hisleri farklı olsa da bana karşı beni çok önemsediğini ve sevdiğini biliyorum.

Bunu bilmek bile yetiyor.

ilgi olarak görmüyorum ki onu.

Şu gurbet elde başıma bir iş gelince gidip anlatacağım ve sonsuz güveneceğim bir insan.

Allahım niye böylesini sevemiyoruz?
Gereğinden fazla değer verirse kaybecek erkektir.