bugün

özellikle tatil beldelerinde belli dönemlerde kullanılmak üzere satın alınan ve değişik kişilerce de kullanılabilen küçük daire. *
oldukça iyi para kaldırılabilen timeshare sisteminin bel kemiği amaca dayalı araç.
genel olarak sahibi olan kişiler aqua park, 5 yıldız standartlar, istediği zaman seçip istediği zaman kiralayabileceğini sanar.
evet dünyanın merkezinde uzaylılar varmış.
merak edenlerin şahsıma mesaj yazıp en ince ayrıntısına kadar öğrenebileceği komplike tatil sistemi, "hep aynı yerde tatil yapmayı anlamsız" bulan dostlara neden yazlık aldıklarını soracak meraklı bir sözlük yazarının uzmanlık alanı.
devremülk tatil satın almaktır. devremülkler genelde kaplıca olan bölgelerde olur ve yaşlılara yöneliktir. beş yıldızlı olanlarda daha genç kesimden insanlar da bulunur. 42 yıl boyunda cüzi miktarda parayla sahip olunabilir. yazlık, kışlık ve baharlık dönemler olarak fiyatları değişir. RCI isminde bir kuruluşa da devremülk satın alarak üye olabilirsiz. RCI, uluslar arası tatil değişim organizasyonu demektir. üye olduğunuz taktirde yurt dışında da beş yıldızlı otel standartlarında tatilinizi yeme, içme, konaklama ve rehber de dahil olmak üzere ulaşımda da yüzde elli indirimle de tatilinizi yapabilirsiniz. devremülk, her yıl mutlaka tatil yapan insanlar için ekonomik açıdan çok katkı sağlar. balıkesir ilinin akçay beldesinde kaz dağının eteklerinde denize sıfır olan otelleri size şiddetle tavsiye ederim. saygılar.
kapitalistlerin geliştirdiği onlara göre mükemmel bir sistem. bir daireyi,tatili 35 ayrı kişiye satmak.
hesap: 35*10.000 = 350.000 TL
orospunun otel hali. sikip bırakırsın. ama sorun şu aynı gece aynı orospuya iki kişi talip olabilir. ha gruba bağlarız no problem denilirse o ayrı..
insanlık tarihinin en saçma mülk edinme şeklidir.
şakirtlerin yeni para kazanma yöntemidir.

genellikle afyon, yalova, samsun gibi termal kaynakların bulundugu yerlere temel atarlar ve 2012 diyorlarsa ancak 2014'te biter o inşaat.

inşaat süresince müşteri getiren müşterilere indirimler, hediyeler bilmem neler yaparlar ama yüzde yüz kazık ve insan uyutan müesseselerdir. geneli de cemaatci şakirtlerdendir.
önce size telefon edip isminizle hitap ederler*, hal hatır sorarlar, 40 yıldır tanıyormuş gibi,

- efem, bu hafta sonu siz ve ailenizi 2 gün ücretsiz x tesislerimizde misafir etmek istreriz.*
+ niye yav hayırdır, ne iş, ne alaka *
- efendim devremülklerimizi tanıtım amaçlı, almak zorunda değilsiniz, hem sizede bir değişiklik olur* güzel bir hafta sonu geçirirsiniz, sosyal aktiviteler, termal, cart curt
+ sağol bacım hafta sonu başka programım var *
- efem olsun, ondan sonraki haftaya kaydedelim
+ yav gardaş gelmek istemiyorum
- neden efeeeemm?
+ la gardaş istemiiimmm, o kadar, dıııııttt. telefon kapatılır.

ben düşmedim, ama bundan sonrası tuzağa düşenler için
+ cümbür cemaaat otobüslere binilir, tesise varılır yenir içilir, güzel hatunlar, gösterişli ışıltılı bir mekan, yüksek sesli sinevizyon gösterileri,temiz çarşaflar, lcd tv ler, psikolojik harekat başlamıştır

- efemmm siz gelmezseniz sizin adınıza kiralıyoruz, kira geliriniz oluyor*
bi tanesi çıkar

+ efem ben 3 tane alıyorum , biri kendime, biri kızıma, biri gelinime*
alkıştan yer gök inler, sanki vatanı kurtardı ibne,

ışıltılar, cümbüş, artık kuş kafese girmeye hazırdır,

sözleşmeler imzalanır, alkışşşşş,
kuş sevinir,
- artık benimde bi dikili ağacım var !
ve 40 m2 lik boktan bi daire her devresi 13 000 tl , yıl bazında 312 000 tl ye satılmıştır.

eve dönülür, kuş arkadaşlarına eşe dosta hava atmaya başlar devremülk aldım diye,
kuş uyandırılır,
+ olum naptın sen, sazanmısın, malmısın, malsın .....

sonra;

- tanıdık avukat aranmaya başlanır, sözleşme fotokopileri, git gel , telefon telefon üstüne , baş ağrısı, mal konumuna düşmenin dayanılmaz hafifliği....

alınacak dersler;

-devremülk bir yatırım aracı değildir, parası bol adama bir keyf aracıdır, hem param bol olsa her sene farklı yere giderim, niye her sene aynı yere gideyim ki
- devremülkten kira geliri bir ütopyadır.
- ucuz etin yahnisi yenmez.
- karşılıksız vermek Allah a mahsustur.
- uzak durun...
özünde güzel bir paylaşımdır. lakin türkiyemizde maalesef bir çok insanın dolandırıldığı mülk çeşitidir.