"yüce allahım benım canımı al" ya da "şuradan bir çıkayım 5 vakit namaza baslıyagım" denilen zamandır. insanlar prosedür manyagı olmuslardır. hacca gidilse daha az ezilme tehlikesi gecirilebilir. işlem gerçekleştirildikten sonra,daha doğrusu gerçekleştirilebildikten sonra nafile namazı kılınması vacibtir.
1 ay öncesinde askeri hastanede(!) bu işleme tabi tutulmanın verdiği tecrübeyle yazıyorum "Allah düşanımın başına vermesin"
işe başlarkan sağlam olduğuna dair belge almak için gittiğin halde o mahşer-i hasta yumakları arasından sağlam çıkma ihtimalinin nerdeyse sıfır oluşundan dolayı hiç bir zaman alamayacağın durum bildirir rapordur.muhtemelen ya gözün çıkar ya dalağın ağzına gelir,en iyi ihtimalle parmakların kopar.en iyisi sen hiç işe başlamadır.
bir zamanlar aobp nedeniyle zorunlu ve alınması kolay olduğundan fen liselilerin yarısının manik depresif raporu bulunur.
(bkz: bile bile ölüme yürümek)
allahım yarabbim bu nedir boyle dedirten hede.allah kimsenin başına vermesin.
Devlet hastanesine atandığımda tamamlamam gereken evraklardan en korkulu gözle baktığım allahın belası işti. Keşke öyle kalsaydı, şimdilerde bu aciz yazar atandığı diğer devlet hastanesinde sağlık kurulu bölümünde allah tarafından görevlendirilmiş ve "devlet hastanesinden heyet raporu vermek" başlığını açmaya bile mecali kalmamış.
kapsamında sizin iç hastalıkları, genel cerrahi, kulak burun bogaz, göz, psikiyatri, nöroloji ve ortopediden herhangi bir hastalıgınızın olup olmadıgını gösteren rapor. ayrıca kan tahlili, idrar tahlili, akciger röntgeni ve ekg çektirmeniz gerekir. almanız normal koşullarda birisi koşuşturmayla geçmesi zaruri olan 3 gün sürer. yaklaşık 100-200 ytl arası para verirsiniz. tabi yanınızda doktor bir tanıdık varsa hayat daha kolaydır.
-selamlar, öss için rapor alacaktım
+* buyrun!!!
-dayım ilgilenmişti geçen hafta ama.
+hatırladık!!!
-biraz gecikme oldu sanırım.
+hallederiz!!!
-bir de kulak için rapor alayım. lan hep bir ağızdan konuşmasanıza siktiniz belamı.
+nıhahaha!!!
-anam, gitti ya kulaklar.
(bkz: işkence)
hatta,
(bkz: çin işkencesi)
ve hatta,
(bkz: intihar)
çok zor bir olaydır. yedi sülalenizin evcil hayvanlarına kadar incelerler.
daha hastaneye gitmeden gözümü korkutan ama illaki gerekli olan rapor. her şey bir yana 3 tüp kan alındığını söyleyenler bile var. bir daha iş değiştirirsem ne olayım.
gayet kolaydır.
önce intaniyeye gidilir.
size üç beş test ismi verir.
ardından dahiliyeye gidlir.
oda kan sayımı için numara verir.
sonra kan vermeye gidersiniz.
kan verilir.
arkasından göğüs hastalıkları bölümüne gidilir.
göğüs röntgeni için numara verir.
ardından röntgen çektirilir.
sonra tekrar göğüs hastalıklarına gidilir ve rapor alınır.
ardından kulak burun boğaza gidilir.
kulağınıza bi şey sokar rapora sorun yoktur yazar.
bir sonra ki adım göz doktorudur.
görüyon mu diye sorar ?
evet dersiniz.
rapora sorun yoktur yazar.
sonra genel cerahhiye gidersiniz.
hiç ameliyat oldun mu diye sorar?
küçükken sünnet olmuştum dersiniz.
sorun yoktur yazar.
ardından ortapediye gidilir.
otur kalk ellerini aç kapa...
sorun yoktur yazar.
sonra tahliller çıktıktan sonra dahiliyeye gidersiniz.
kan sonuçlarını görünce maaşallah gayet iyi, 1 ünitede kan bağışla daha zindeh hissedersin der. ve sorun yoktur yazar.
sonra tekar intaniyeye gidersiniz.
sorun yoktur yazar.
ardından bir sonra ki gün heyette kimliğininiz verirsiniz.
raporunuzu alırsınız.

hayırlı olsun.

edit:psikiyatriye gitmeyi unutmayın oda 1-2 dakkika muhabbet ediyor ne yapıyon ne ediyon işler güçler nasıl diye soruyor.
eskıyle şimdi karşılaştırıldığında şuan gerçekten zordur.uğraştırıcı ve zaman alıcıdır.
en az 3 gününüzü alır hele bir de ufak bir sorun olup heyet karşısına kalmışsanız eğer 2 haftayı bulur almak.
ücret olarak 100 ile 160 arası değişmektedir.
ben bile alamadım(ben doktorum) öyle bir şeydir almak iş kaybı raporu falanda değil bir arkadaşımın doğum yapmış kardeşine 20 günden fazla izin için masumane bir rapor alacaktım( tek dr. kaşesiyle 10+10 toplam 20 gün rapor verilir fazlası için heyet raporu gerekir) nörologlarla aram pek bir limoniydi bende isteyemedim. paradan ziyade adamını bulmak önemli o iş kaybı raporlarını çok iyi araştırmak gerekir altından ne pislikler ne pislikler çıkar milletvekillerinden tutta hükümet yardakçılarına pkk'lılara cemaatçilere bugün binlerse o.ç. vergilerimizle yan gelip yatıyor geziyor eğleniyor herhangi bir ciddi kusuru olmadığı halde ciddi kusuru olan bir çok kişide öyle rapor almaya çalışıyor.
(bkz: liseli detected)
Okulun dönem sonuna doğru bu eziyeti cekicem gibi duran olaydır , malüm dershane sınav felan rapor şart .

Edit:Harbi o kadar kötümü lan :/
uzmanı olmaya yaklaştığım eylem. hayatta kalabilmeyi başarmak en önemlisi. yarıştan kopmazsan kazanabilirsin..