bugün

bir türkiye gerçeği. 10 saniyede dokunmadan muayene yaparlar, hastaya bakmadan reçete yazarlar, bilgi vermezler, hastayı siklemezler.

sonra da zopa yiyince aa beni dövdüler.
odasına girdiğinizde şampanya patlatmasını beklemeyin. eldeki imkanlar bu kadar. bu doktorların değil sağlık sisteminin suçu.
sistem bok hacı..

bireylere indirgemek tam da başımızdakinin yaptığı gibi kendi sorumluluğundan kaçıp olayı tamamen ilgisiz kişilere mal etmek anlamına geliyor..

tarımı bitir, aracı-patatesçi-soğancı diye böğür..

o da mı olmadı? lastikçileri de suçla mesela.. patates taşıyan kamyonlara karaborsadan pahalı lastik satıyor vs de..

eğitim sisteminin içine sıç, bir sürü bombok üniversite adında bina aç, içini yandaş ve bomboş tiplerle doldur..

var olan üniversitelerden değerli kadroyu kaçır yerine fetöcüleri doldur..

sonra nöyö ölk bözyözdö törk önövörstösö yök! diye meydanlarda böğür..

nasıl olsa toplumun azımsanmayacak bir bölümü ayk73 ile akraba mahiyetinde..

sığır toplum.
Cem Yılmaz konuşma hızıyla konuşup derdini anlatman lazım 10 saniye süren var,
fazla soru sorarsan terslenme olasılığın var,
her soruyu soracağım diye düşünme büyük ihtimal kapıdan çıktıktan sonra ah be şunu soracaktım diyeceksin,
genelde yüzüne 3 saniye bakarlar yeni gelip oturunca.

1 hafta ömrümüz kalsa bakkaldan ekmek ister gibi söyleyebilirler gibi hissediyorum.
(bkz: hastayla sen diye konuşan sikik doktor)
evet ilgisizler evet adam akıllı muayene atmiyorlar haklısınız fakat onların açısındanda düşünmek lazım bir günde yüzlerce hastayı kontrol etmeniz isteniyor sizden....
özel hastanelerde sağa sola koşturmazsınız, doktor hemşireye söyler ve sizin yerinize bunu bir hemşire yapar. muayeneden sonra doktor son derece detaylı ve anlayabileceğiniz şekilde açıklama yapar. demek ki yapılabiliyormuş. devlet hastanelerindeki randevu sistemiyle muayene için belli bir vaktiniz olmasına rağmen, 5dklık kısa bir muayeneden geçseniz dahi doktor yinede sizi sallamaz ve hayvan gibi davranır. çünkü hayvandırlar. medeniyetsiz öküzlerdir.
Genelleme yapmak yanlış. Kimi doktorlar sadece aldığı maaşa ve çalışma saatlerinin çabuk bitmesini bekliyor. Bazı doktorlar var ki ben hep buna şahit oldum stajerken, Her hastayla ve ailesiyle sürekli ilgilenen doktorlar vardı. Kısacası iyisi de var kötüsü de var fakat genel olarak tabloya bakınca ilgisiz doktorlar çok var.
Bir günde 200 hastaya bakarsa normaldir. Koskoca bir ilçede bir tane göğüs hastalıkları doktoru var. Tabi ilgisiz olur. Bütün ilgi ondan çünkü verir mi?
Katılmıyorum.

Bu yaz bir rahatsızlıktan dolayı 15 gün göztepe medeniyet üni hastanesi gastroloji servisinde yattım. Maksimum ilgi ve alaka vardı sağolsunlar.

Buradan ilyas hocaya ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum.
Haklı yorumlar var tabii ki ancak su söylenenleri yapmaya kalksa günde 20 hastayı gecmez bakabileceği hasta sayısı bu sefer sıra gelmedi felan ki zira randevu sisteminde bile örneğin 9 da bir kişiye randevu verilmişse hemen arkasındaki randevu 9: 05 desistem bile muayene süresini 5 dakika olarak alıyor adamdan veya kadından günde 100e yakın hasta bakmasını talep ediyor sistem haliyle doktorlar da ona uygun hareket ediyorlar.
Katilmiyorum hem izmirdeki devlet hastanesinde hem de aile hekimim çok ilgileniyorlar.
sistem berbat. ölüm eşiğinseki adama yatış vermeden gönderdiklerine şahit oldum. acil hastalar da özel hastanelere yönlendiriliyor.
yeni mi öğrendin yıllardır böyle.
soylediklerinde kismen haklisin fakat gun de 200 hasta bakan doktorla 20 hasta bakan (ozel hastane) doktorunun ilgisinin ayni olmasini bekleyemeyiz diger yandan ulkemiz insanlarinin gereksiz seyler icin (hastalik hastalari ) bile hastane koridorlarini doldururken doktorlarinda hayal ettiginde uzak bir hastane profili oldugundan dolayi kaynaklanan durum son olarak bu meslegi yapmak istiyorsan da ne olursa olsun isine asılmalısin sabrin yoksa yapmamalisin dostum.