bugün

Otassalı vörsn mick muck euıwo (Bahçeli dilince vefat haberidir).
Merakla beklenendir.
Çikolata ve büskivit dağıtılacağı gündür evet.
(bkz: başlık parsellemek)
götüne kına yakacak binlerce vatan haininin beklentisidir. cenab-ı allah her kuluna bir ömür biçmiştir. hepimiz bir gün öleceğiz.

bu başlıktaki durum gerçekleştiğinde sevinecek olanlar inşallah sayın dr. devlet bahçeli bey'den önce ölürler.

edit: siz eksiledikçe keyifleniyorum yeminlen. çok hoşuma gidiyor. acıkta sol yanıma doğru eksileyin. bir kişi bir diğer kişinin ölmesini isteyince sorun yok ama ben o kişinin ölmesini isteyenler ölsün deyince eksileyin amk. ne farkı var düşüncesiz insanlar topluluğu. 10 senedir yazarım bu kadar aptalı birlikte hiç görmemiştim. bitmiş sözlük.
Çok günahı vardı 82 milyon hep bir ağızdan dua etse yetmez.
Ölsün ölmesin beni ilgilendirmez de şu adamı kahraman ilan etmeyin nolur.

Nolur diyorum bakın.

Nolur amına koyim.
ıssız acun kaldı mı peki ?
çokta fifi.
devlet memurlarının seçme ve seçilme hakkı elinden alındı haberimiz mi yok? memur parti taraftarı olamaz ne demek birader? on birinci nesil cahilsin.
Ölmez ölmez bazıları için can vermek o kadar kolay değil.
it,köpek hırlamaya başladı.allah bahçeli reise uzun ömür versin.
Her canlı bir gün ölümü tadacaktır da bunun yaşaması için duacı olmayanlar niye bundan önce ölüyor onu anlayamadık.

Ayrıca başlıktaki argümana istinaden kanun;

Dmk;

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun “Tarafsızlık ve devlete bağlılık” başlıklı 7 inci maddesinde “Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi ...

Diye devam ediyor.
işinize geldiği zaman ifade özgürlüğü, gelmediği zaman "memur görüşlerini açıklayamaz". adam teröristliğini açıklıyor ifade özgürlüğü diyorlar ama memur görüşünü açıklayamaz.

memur mhp'liyim diyecekse açıklayamaz. hdp veya kader yoldaşları chp ve ip'liyse açıklayabilir.

"Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar."

diyor türkiye cumhuriyeti anayasası'nın 26. maddesi.
Düşünce özgürlüğü ve siyasi görüş açıklama yasağını saçma sapan yorumlamaya gerek yok, ki bu yoruma da çok açık bir şey değil. Vatandaş olarak fikir özgürlüğü açıklama başka şey, memurun siyasi görüşünü açıklama başka şey.

Kalkıp turkiye cumhuriyeti milliyetçi bir ülkedir ama daha milliyetçi olmalıdır dersen bu ifade özgürlüğüdür, ama açık açık bir siyasi parti propagandası yapasan bu dmk 7 yi ihlal ettiğin anlamına gelir. Düşünce özgürlüğü mevzusuna yeniden gelirsek;

Mesela daha geçenlerde savcılık bir karar verdi ifade özgürlüğü ile ilgili hatta seçimlerden hemen önce çok tartışılan bir konıydu. Bak kaynağı da milliyetçi tandanstan veriyorum;

https://www.google.com.tr...zgurlugu-oldu-248678h.htm

Şu adam da o söylediğin ay 26 dan kovuşturma dışı tutuldu hemde siyasi içerk olmasına rağmen. Milliyetçi olarak kendinizi bu adamlarla aynı kefede olmayı layık görüyorsanız eyvallah,

Görmüyorsan sapla samanı birbirinden ayır bizzat.
kanunlar anayasaya aykırı olabilirler. türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri binlerce kanun anayasaya aykırı olmuştur. memurların siyasete katılma yasağı kesinlikle anayasaya ve insan haklarına aykırıdır.

ama bu kanun memurların siyasete katılma yasağıdır. bu kanundan "memur siyasi içerikli konuşamaz"ı çıkarmak gerçekten usta işidir.

ayrıca anayasa 26'da herkes düşüncesini açıklayabilir ve yayabilir diyor. çok geniş ve ucu açık. yani bunu sınırlandıramazsın. bunun içine "memurun siyaseti girmez" demek çok değişikmiş ne bileyim.
Kanunlar doğası gereği anayasaya aykırı olmamalıdırlar.

(bkz: Normlar hiyerarşisi) denen şey bunun için vardır zaten. Ama kimse kafasına göre anayasa böyle diyor o yüzden bu kanun ona aykırı diyemez, bunun için mahkemeler mevcuttur. Açarsın dava ararsın hakkını.

Sınırlı hukuk bilgisi ile bunu yorumlamak da ancak aymazlıktır zaten.

Temel hak ve özgürlükler anayasanın 12-74 md si arasında sayılmıştır.

Aynı anayasanın 13. Maddesinde bunların özlerine dokunulmaksızın ancak kanunla sınırlanabileceği de belirtilmiş. Memurun siyaset yapmaması görüş açıklamaması da tarafsızlık ilkesine uygun olarak ölçülü bir sınırlamadır gayet.

Kısaca 26 da tanınan özgürlük memurlar yönünden dmk 7 ile sınırlandırılmış bir aykırılık yok. Mesele aslında bu kadar basit.

Anlayana sivri sinek saz ve devamı olayı yani.
madem bazı anayasal hakların kanunlarla ve kanun hükmünde kararnamelerle sınırlandırılabileceğini biliyordun en başından yazsaydın bu kadar uzamazdı.

memurun görüş açıklamamasına dair bir hüküm göremedim. görüş açıklayabilir. herhangi bir siyasi partiye üye olamaz ve o parti adına faaliyet yürütemez. bir yazar arkadaşımız aynı benim gibi açıklamış.

şimdi iki yerde çelişiyoruz. birincisi bu kanuna göre memur siyasi içerikli mi konuşamaz yoksa siyasi parti üyesi olamaz ve siyasi faaliyet mi yürütemez? ikincisi bu kanun uluslararası normlara uygun mu?

bence birinci olarak memur görevi başında siyasi içerikli konuşamaz ve siyasi faaliyet zaten yürütemez. ama görevi haricinde sosyal medya üzerinden veya çevresindeki insanlarla karşılıklı diyaloglarda siyasi içerikli her insan gibi konuşabilir. bunu sınırlandırabilecek bir babayiğit ben görmüyorum.

ikincisi bu kanun eğer senin dediğin gibi memurun siyasi düşüncülerini görev dışında konuşmasını da engelliyorsa o zaman avrupa insan hakları sözleşmesi ile bile çelişir. (bkz: aihs m 10)

yani her türlü haksızsın.

ayrıca sana bir tavsiye. tartışma kültüründe karşındakinin yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünürsen tartışmaya son verirsin. aymaz dersen hakaret suçunu işlemiş olursun. (bkz: tck m 125) bu yüzden haksız olduğun zaman sinirlenip hakaret etme çünkü internet üzerinden işlenen suçlar cezasız kalmıyor. takibi şikayete bağlı.
chpli lütfen.
son dakika. beyin ölümü gerçekleşmiş. allah rahmet eylesin.
Beyin dedi yaa.
Olmayan şey ölmez ki...

(bkz: beyin ölümü)
Onu biliyoruz saygıdan görmediler kendisini yoksa kutuktwn duseli coook oldu.
helva yaptırıp dağıtmazsam adam değilim.
son dakika!.. kürsüde bağırırken kalp krizi nedeniyle vefat etmiş. allah rahmet eylesin.