komedi filmi mi dram mı anlayamadım. biri beni cimciklesin...devlet bahçeli'nin ülkücü oylarını artırma ve iktidar formülü:
5 tane çocukluk arkadaşı, 5 tane ilkokul, 5 tane asker arkadaşı, 5 tane lise ettimi 20. çorbanın içine biraz da sokaktan koyduk mu 4 tane. al sana 24... soruyor bir de oradaki kalabalık ülküdaşlarına:
+ yahu bu çok mu imkansız yapılması zor mu arkadaşlar?
- şey kem küm. tabi sayın başkan! (cılız bir iki ses)

aslında şöyle bir formül daha mantıklı olurdu sayın bahçeli:
5 tane facebook, 5 twitter, 5 formsping, 5 uludağ sözlük
ve 4 tane de ankaralı namık'tan gelsin: bendensin!
küçük düşündüğünün ispatıdır. küçük hesaplar peşinde koşanın da yerinde saymaktan başka bişey yapamayacağı tecrübeyle sabittir.
hatır oylarıyla iktidara gelebilmenin hesaplarını yapan kötü siyasetçi eylemi.
buradan çıkarılacak gerçekler, hanımların mhp li olması diye bişey söz konusu değil, öyle ya asker arkadaşı, ayrıca orta okul arkadaşı var ama lise üniversite arkadaşı yok, adam tanıyor partilileri canım onca senedir partı başkanı ne de olsa, ve çarpıcı bir şey daha, her mhp li 24 kişiye ulaşmalı ki iktidar olabilsin. yani mhpnin mevcut oyu 19 milyonun 24 te biri kadar bu da 791,666 oy eder. Çalışın Ülkücüler.
(bkz: devlet bahçeli nin seçim denklemi)
napsaydı acaba . pkkcılardan ve bir kısım kürtten sayın öcalan diyerek oy toplamalımıydı .

aziz şehitlerin hatırası oy ihtirasını bastırmış olmalı.
çakma chp lideri gibi bayramın ikinci günü fransaya gidip bölücünün mezarına ziyaret mi etseydi?
ya da "pkk lılar için genel af düşünüyoruz" gibi cümleler kurup bölücülerin oylarını mı toplasaydı?
O KADAR DA iMKANSIZ OLMAYAN DENKLEMDiR. SADECE balıkesir ünversitesini DÜŞÜNSEK,
bir fakülte başkanı= en az 25 tane yardakçısı var. bunların hepsi de 18 yaşında olduğundan al sana potansiyel mhp oyu.ki, bünyesinde sadece balıkesir merkez de 6 fakülte var, bunun ilçelerde ki meslek yüksek okulları var, ıvırı zıvırı var. daha bunun çay taşıyanı var, etrafı gözleyeni var, haber uçuranı var. bence güzel kampanya yani mhp için. o kadar da mantıksız değil, küçümsememek lazım.
(bkz: olmaz demeyin şansınızı deneyin)
sayın öcalan ve şehitlere kelle demek epey oy aldırırdı halbuki.

şehitler mezarında 4 dönerdi.onlarda oydan kıymetli değil zaten.
bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. mhp liler kimlere kahve içirmişlerse bir hatırlayı versinler.
bu seçimler çok eğlenceli geçecek çook...!

mhp nin 2011 genel seçip taktikleri belli olmuştur.

(bkz: mhp nin emanet oy istemesi)
(bkz: mhp nin geçici oy istemesi)
(bkz: mhp nin fazla oy istemesi)
(bkz: mhp nin fazla uç sorması)
(bkz: mhp nin fazla silgi istemesi)
(bkz: mhp nin emanetçi dükkanı açması)
(bkz: mhp nin kahve işine girmesi)
(bkz: kuru kahveci devlet efendi)

- teyze annem dediki fazla oyu varsa versin, diğer seçimde geri veririz.
devlet bahçeli'nin partililerin seçim öncesindeki çalışmalarını teşvik etmek amacıyla yaptığı hesaptır. bir zahmet bırakın da akademik bir ünvana sahip, yıllardır siyasetin içinde bulunan bahçeli sözlükteki gençlerden daha fazla siyasi hesap yapabilsin.
iktidar oyununun yalan dolanla değil, aldatıcı rakamlarla değil. halk ile beraber gerçek duygularla olabileceğinin hesabıdır. tabi bunun basına sızması planın samimiyetini azaltmış olabilir ama taktir ettim.

not: kemalistim. ülkücüleri sevmem.
bu ülkenin siyasetine alternatif olacağını iddia eden bir adamın zihniyetini gösterir. içler acısıdır.
http://www.facebook.com/v...1&comments&ref=mf
[http://www.videoface.gen....idar-hesaplari-vol-2.html]

+ 'hane sayısı 24 oy getirirse, siz 19 milyon oyla iktidar olursunuz. bu inandırıcı olmayan bir hesap mıdır?'
- hayır efendim.(alkış)

töbe estagfirullah yahu ne hesaplara kaldık. *
daha önceki kırk hesabını da göz önüne aldığımızda ya bu adam tüm ülkeyle alay edip çok eğleniyor ya da biz ağlanacak halimize gülüyoruz diye düşünüyorum. bu adamı lider seçenler ve onlara oy verenler var lan.
(bkz: bahçeli dağılımı)
gerçek bir komedyen olan bahçeliyi kutluyor. stand up' larının devamını bekliyoruz.
2+4:6
6x24:144
2X4:8
144/8:18
18+24:42
42-2:40

tesadüf değildir
matematikte aştığını calculus'e doğru depar attığına işaret eden hayırlara vesile olsun dediğimiz açıklamasıdır.
şimdi şöyle bir şey var; ben ülkücüyüm diyelim iki tane daha ulkucu arkadasım olsun, ikisi de beni kendi 24'ünde sayacak o zaman bu hesap patlar. o yüzden 124 yapsın garanti olsun bence *
şeyi hatırlattı bu bana dünya kupası eleme grubunda rıdvan dilmenin averaj hesabı. ne yapıp edip, estonya'ya 10 tane atmamız lazım içerde.*
[http://www.youtube.com/watch?v=LAnwBs6agbc ]
bahçelinin barajı aşmak için de bir formul yapması gerekir.
her ne kadar matematik hesabı ile gündeme geldiğinde bahçeli komedi malzemesi olsada seçim dönemlerinde sloganik cümleler ön plana çıkar. büyük kitlelere küçük hedeflerin verilmesi büyük hedefe ulaşmada işlevseldir. bkz: J. A. C. Brown, Beyin Yıkama ve ikna Metotları, Boğazici Yayınları
tabi ki bu slogan aynı yönlü liseli espirilerine ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Bazı yazarlar geçici oylara talip diye akıldan uzak eleştirilere yer vermesi de ayrı bir espiri konusudur. iktidar partisi kaçıncı kuruluş yılını kutluyor veya zamanında yüzde 40 alan partiler şimdi kaç alıyor kemik oylarla sadece baraj aşılır iktidar olmak için denilen geçici oyların desteği gereklidir. kalıcı oy ne demek onuda merak ediyorum. kilosu kaçtan gidiyor?
Geçici oy dan hareketle iktidarlar da haliyle geçicidir geçici olmazsa tek parti merkezli yönetim anlayışı hakim olur onun başkanı fühler olur stalin olur musolini olur yanlız adı demokrasi olmaz. Siyaset biliminden anlayanlar avrupa ve türkiye'deki seçim propagandalarıni incelesinler geçici veya emanet oy tartışmalarının ne kadar saçma olduğunu görerek ne demek istediğimi daha rahat anlayacaklar.
(bkz: 40 yapar)
twitter da geyik muhabbetlerin başını çeken olay.