Leyla'dır. Mecnun dedi.

Bir şarkı.
Cheb mami ezan okusa günde 5 vakit camiye giderim öyle ses var adamda.
türkiye'de bu parça o kadar çok çalındı ki ilk çıktığı zamanlarda aslında güzel bir parça olmasına rağmen en sonunda midemi bulandırmaya başlamıştı. o zaman o kadar bıkkınlık yapmıştı ki bana hala bile pek dinleyesim gelmez.
Şarkının 30 saniye ile 1 dakika aralığında söylenen kısmı en harika bölümü.
Shape of My Heart mı daha güzel bu mu bir türlü karar veremiyorum. Ara sıra değişiyorlar. Her şeyi kıyaslamak zorunda mıyım lan?
gençliğimin a kalite şarkısı.
1999 çıkışlı bir Sting şarkısı.
Doğu batı sentezi içeren şarkıları hep sevmişimdir. Batının keskin nağmelerini doğunun kıvraklığı tamamlar ve ortaya hoş bir müzik çıkar. Bu şarkı da onlardan bir tanesi.
Bu şarkının aranjörünün tassaklari 100 kilo vardır.
sting ve cheb mami'nin lezzeti çok başka bir eseridir. ayrıca ek bilgi olarak; expo 2016 gezimde katar tanıtım sahasına gittiğimde gerçektende desert rose diye bir şeyin olduğunu gördüm ve çok şaşırmıştım. Desert rose aslında minerallerden oluşan bir taş. şekli güle benzediği için çöl gülü diyorlar ve gerçekten çok pahalıymış.

görsel
insana değişik şeyler hissettiren başarılı bir şarkıdır. Mutlumu olsam üzülsemmi arasında gidip gelir insan.
pazar sabahıma mutluluk katan bir sting şarkısı.
akıllara çocukluk dönemlerini getiren sting şarkısı.
uzun zaman telefon melodimdi. Doğu sentezi olmadan olmaz.
sting in müthiş şarkısıdır.
doğu-batı karışımı gibi, çok hoş ve orijinal bir şarkı.

yıllardır etrafta her duyduğumda bitmesin diye dua ediyordum adını bilmediğimden ve shazam açmaya üşendiğimden(telefonum biraz yaşlı da), sonunda bugün buldum allahım çok mutluyum. adını bilmemiş olmak biraz utandırmadı da değil ama, bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır*
güzel bir eric johnson parçası.
klibi bok gibi olan sting parçası. eyiyyeeyyeeee
Bana kardeleni hatırlatan Çiçek.
Sting'in ünlü bir şarkısı.
asla eskimeyen efsane sting şarkısı.
chep mami sesiyle şarkıya öyle bir hava katmıştır ki zaten bu şarkıyı bunca yıl eskimeden dinleten de aslında onun sesi ve kattığı havadır.

https://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBslWqg
bir batılıya, arapça, farsça vb. dillerin tonlamalarının çok yakıştığını gösteren sting'in müthiş parçası. Sting'in "aleyeley" diyerek gönlümüzü fetheden halleri.
Bu saatte dinlediğim efsane şarkı.

(bkz: desert eagle)
--spoiler--
geçen yılımın çoğunu inanılmaz harika ve hipnotize edici bir sesi olan arap şarkıcı cheb mami dinleyerek geçiriyordum. bir arkadaş bizi tanıştırmıştı, bu resmen ilk görüşte aşk gibiydi, bütün sevdalı müzikçilerin yaptığı gibi aceleci bir şekilde hemen birlikte stüdyoya geçtik.

Desert rose adlı şarkı için bir melodim vardı ve cheb'e melodi ile doğaçlama bir şeyler söylemesini rica etmiştim, her şey de orada başlamıştı. şaşırtıcı olan şey ise cheb söylediğim şarkının tek bir sözünü bile anlamıyordu ama kendisinin de doğaçlama söylediği sözler ise neredeyse benimkiyle aynıydı -kayıp aşk ve özlem- bu da bize müziğin bireysel olarak farklı olsak da aynı duyguları yaşatabileceğini gösteriyordu. müzik her kültürden geçiyor, ister arap olun ister batı avrupalı ister japon ister afrikalı, müzik evrensel bir dildir.

-sting (1999)
--spoiler--
kulağımın içinde melodilerin dans ettiği şarkıdır. sting gibi bir efsanenin bu düeti insana "daha iyisi olabilir mi?" dedirtebilir.
bin yillik sarki. cheb mami ile dueti sting in.
hic eskimiyor. o ses o kemanlar muzik.
boyle sarkilar lazim bana lutfen.