bugün

dert hayatın yegane teferruatıdır ona çare zaman.
dertlerimizin önünde diz çökelim de bize sakso mu çektirsin amk.
Varsa buyrun özelden.
dert çok dertleşecek kimse yok durumu. şekil a.
varsa yazsın,biraz sohbet edelim.
isyan, feryat figan duyguların dile gelmesidir. var diye cevap verdiğim soru. deli gibi bana ulaşmaya çalışan insan, dertlerim birikti nolur bir dinlesen diyen ses, kıyamadığım ve 2 saat boyunca telefonda ruh durumumu beceren birinin feryadıydı. ne güzel konuşarak her şeye çözüm bulunabiliyor ama asıl sorun kapalı kutularda; derdini söylemeyen derman bulamaz.
Dertleri biriktirmiş ve bunları hiç tanımadığı insanlarla boşaltacak insan beyanıdır.
dertten beyin yanınca, yanındaki hiç kimseye kendini açamayınca, yalnızlık dip olunca, bazen en iyi çözüm hiç tanımayan birine kendini açmak oluyor sanırım. mantıklı.
çokça gerçekleştirdiğim eylemdi, baktım kimse yok.

word dosyası açıp yazıyorum, iyi oluyor.
siir yazin gecer dedigim istek.
gecenin su saatlerinde bir sigara yakip dusunduren sorudur.
(bkz: üzme tatlı canını okşa patlıcanını)

diyerek cevap vermek istediğim soru.

sabahtan beri bilgisayar başında oturuyorsunuz amk, insan içine çıkın, millet nelerle uğraşıyor bi bakın, sonra dertlimisiniz, dertsiz misiniz bi daha düşünün...
alo 123 hattı vardır. Çağrı merkezinde psikolog, sosyolog, pedagog varmış. seçin beğenin anlatın derdinizi. ama takarlar mı bilinmez.
Ahh ahh. Dert bende, derman sende. Ask bende, ferman sende be.
Hep sap bu saatte amk.
aynaya bakılmasını gerektirecek sorudur. eğer sessizce gözünün içine bakarsan senin sana en uygun cevabı verdiğini göreceksin.
isi gücü olup baya baya yogun olan yazarların sözlükte takıldığını gün yüzüne çıkaran yazar söylemi. (bkz: ergenlikte çok su içmek gerekir)
benim, anlatın dinleyelim.
Vardır elbet.
Burdayım.
YoK ki burdayım diye cevaplayacağım soru. Varsa da uyuyordur belki.
Varda derdimizi dinleyen yok. Herkes kendine!
varsa dertlerimize ortak bi babayiğit kapımız her daim açık.
Dertleşebileceğim her hangi bir kişi var mı, sözlükte?

Edit: çoluk çocuk gelmesin gözünü seveyim.
yazın...