bugün

güçlü gözükmek adına yapılan eylemdir.
Adamın kafasında saç bırakmaz yemin ediyorum.
Kimseye acik vermemek icin yapilandir. Sonra o aciklariniz yuzunuze vuruldugunda keske icimde yasasaydim amk diyoruz.

(bkz: ben)
içine ata ata hasta olursun.En iyisi derdini anlatıp rahatlamak
Veya anlatacak birini bulamamak.
hapı yutmak için yapılan şey...
Anlattığınızda ne duygu durumunuzun ne de ruh halinizin değişmediğini farkettiğinizdendir. Dinleyici de zaten dinleme işlevini gerçekleştirir. Bir fırsatını bulup konudan kilit kelimeyi çekerek bencilce kendisiyle bağdaştırdığı durumu aktarmaya çalısır. Dinleyicinin, derbeder kişisine teselli ya da akıl verme gibi bir yükümlülüğü olmamalıdır, yargılamadan uslu bir dinleyici olmanın gereklerini yerine getirmelidir. Bununla da bitmez ama... O dert denilen kavramın içini tıka basa doldurduğunuz şeyleri anlatmaya başladıkça fos çıkar. Kelimeler cılızlaştırır derdi. içten içe büyüyen o dert kelimelerin sırtında kambur gibi eğreti durur. Bazı şeylere kelimelerin kombinasyonları yetmez. Anlatmamak daha caziptir.
Anlattıkça o kötü psikoloji çepeçevre sarar, Bırakmaz.. En güzeli kafa dağıtmak demiş..
(bkz: derdini kimseye anlatamamak)
kendi içinizi yemek anlamına da gelir. anlattıkça büyür. kocaman çöle dönüşür. neyse ne en güvenlisi de budur. yalnızlık asildir bak bunu unutma.
Ben cidden anlatamıyorum. içerde dibine kadar yaşarım derdimi acımı ama kimseye anlatamam, dilim dönmez.
Yakinlarima hep anlattim ama artik o dertleri hatirlamak istemiyorum artik mitlu olmak istiyorum o da aslinda icimizde artik aglamak degil gulmek istiyorum su ana kadar yasadiklarim icin toptan bir keşke doyorum ve o keskeyi toprağın altina gömuyorum.
Bir daha konusmiycam bu konular hakkinda hayat üzülmek icin cok kisa yok aşk acisi falan boyle seyler degil keske bu olsa ama artik ne yasandiysa vardir bunda da bir hayir ki var ders aliyorum güçleniyorum ismimin anlamini bu yasadiklarimla karakterime tasiycam boylelikle.
Senelerdir aralıksız olarak yaptığım olay...
Artık derdimi birisine anlatma düşüncesi anormal gelmeye başladı.
içinde bulunduğum durum. o kadar alışmışım ki içime atmaya, etrafıma duvarlar örüp insanlara yabanileşmişim. çok sonradan farkettim bunu.
Herkes dertlerini kimsenin anlamadığından şikayetçi ancak pek az kişi başkasının dertlerini anlamak için çaba sarfediyor.
Aslında iyidir, bazı insanlar bu anlattıklarımızı koz olarak kullanabiliyor, malesef herkes iyi niyetli değil. anlatılacaksa çok güvenilir birine anlatmak gerekir bu yüzden.
Dışarıdan güçlü görünürsünüz ama elli yaşınızı görmeden terk-i diyar eylersiniz.
sonunda her türlü hastalığa işarettir.

biraz daha reklaks olup anne yada abiye ablaya sıkıntılar paylaşılmalıdır.
dert dinlemekten sıra dert anlatmaya gelmemesi. bu arada kendi derdini de unumak.
"Derdim yok ki yeaaa" dedirten başlık.
aileden baskaşına anlatılmaması gerekir. Çünkü zamanı gelince o anlattıklarını koz olarak kullanırlar.