bugün

isyanın lideri seyit rıza'nın sözleridir ve tarihin haklılığını kanıtladığı sözlerdir. seyit rıza'nın asılırken bir başka ibretlik sözü daha vardır:

ben sizin oyunlarınıza akıl erdiremedim bu bana dert olsun; bende sizin önünüzde eğilmedim buda size dert olsun..
doğrudur, nice seferler düzenlenmiştir ama bugün dersim insanı gerek dersim içinde gerek dersim dışında kendi kültürüne sahip çıkan, değerlerini yaşatan insandır. seferlerin amacı dersim insanının boynunu eğmektir ama dersim insanı boynunu eğmemiştir.kendi kültürünün taşıcılığını yapmıştır. bugünde hem türkiye'de hem diasporada etkindir. çok önemli yerlerde dersimliler yer almıştır.
kürtçü zırvasıdır. hatta o kürtçüler sözlükte bile son 5-10 dakikadır sol frameyi ağlama duvarına çevirdi.
bir sefer daha olsun nasıl zafer oluyor görelim bakalım..
dersim diye bir yer olmadığından sefer de olmaz zafer de. orası tunceli dir.
(bkz: dersini almış ediyor ezber)

dersimde dersini alan isyancıbaşılar, cehennemde ezber yapmakla meşgul olmalılar şu an.

tanım: saçam sapan deli zırvası bir söz.
(bkz: kürtçü zırvaları)
saçma laf. ne zaferi? zafere ihtiyaç mı var? bin yıl olacak neredeyse dersim denilen yerin türk devletlerinin idaresine gireli.
dersim'in referandum sonucuyla da kanıtladığı gerçek. etrafındaki dtpin milletvekili çıkardığı %90 evetçi illere dersin büyüğünü vermiştir. biri kürtçü mü dedi?