bugün

her şeyin bilincinde ve sorumluluğunda olup yine de ders çalışamama eylemidir. yemin ederim hastalık, ders çalışmak için birçok nedenim çalışmamak için hiç bir nedenim yok sayılırken bile oturup çalışamıyorum, sürekli elimdeki zamanı bölümlere bölerek ufak planlar yapıyorum. ama içinde ders çalışmak için olmuyor. işin garip tarafı başarısız bir öğrenci de sayılmam, yine de sinir bozucu.
Faiz lobisi yüzünden gerçekleşen durumdur.
Ertelemek en büyük sebeptir.
Programsiz calisin.
En iyisi.
O sınav birincisi sikkolarin düzenli calisin dediğine bakmayın.
Robot olarak sınav kazanilmaz.
Hedef belirle önce.
Hedefe konsantre ol.
En büyük hobim.
en büyük fobim. lan bozmayın dengemi be.
Eve gelen misafir, arkadaşların araması, bilmem kimin düğünü, nişanı, yardıma çağırmaları. kimse de demiyor sessiz geveze ders çalışmak istiyor, bozmayın. başkaları bozulmasın diye biz bozuluyoruz. biraz da beni başbaşa bırakın benimle.
bugün ders çalışayım dedim. odami düzenlerken buldum kendimi.
sonuç: yarın sınav var ve çalışmadim.
çeşitli nedenlerle veya tembellikten dolayı çoğu öğrencinin yapmadığı durum.
Tanım: Göt tutuştuğu zaman geçerliliğini kaybedecek eylemdir
ders çalışmak istemezsin o vicdanının dürtüklemesidir.
arkadaş herkes okuyup mühendis, doktor olmak zorunda değil ki. hayır burada sıkıntı aile baskısı. bu ders çalışan akranlarıma da kızamıyorum. adam aslında kabiliyetinin olduğu bir alana yönelse, belki de dünya zengini olacak. misal sanayi de yetenekliysen okulu bırakıp başlayacaksın. 5 yıl sonra hem maddi hem manevi huzurdasın. adamın matematikte yeteneği yok 12 yıl boşa okuyor sınıfa girip çıkıyor sonra işsizim diye ağlıyor. burada temel sorun aile baskısı ve özgüvensizlik, birey olamama.
-16 yaşında bir kardeşinizim.
-sevdiğin işi yapacaksın
-birey olmayı kavrayacaksın.
-anne baba dahil kimseye minnet eylemeyeceksin.
-hertürlü işi gocunmadan yapacaksın.
-o ne der bu ne der diye yaşamayacaksın. allah ne der diye yaşayacaksın.
-kimseye güvenme.
Ders çalışmak istemek değildir o aslında, çalışmamanın açacağı olumsuz sonuçları istememektir. *
Uyumsuzluk, açlık, aklınızın bir yerde olması, yapmak istediğiniz aktiviteler hepsi pranga olabilir önünüzde.
güncel Önemli Başlıklar