bugün

okula bir şeyler öğrenmek için geldiğinin bilincinde olan ve boş ders geçmesini istemeyen öğrenci tipi.diğer yandan yine okula birşeyler öğrenmek için gelen ve ders işlemek için daha çok ders saati olduğunu bilen ve o gün ders işlemek istemeyen öğrenci tipi de vardır.
bu iki öğrenci tipi arasındaki diyalog:
-hocam bugun ders işlemeyelim.(bir daha ki derse işleriz hocam.)
+sınıftan bir kız:ders işlemeyeceksen niye geldin okula?
(bkz: inek)
arasıra çok sinir bozucu olup en kısa sürede kafası kırılası varlık.
Doğrusunu yapandır aslında efendim. 30 kişilik bir sınıfta 29 kişi ders yapmak istemesin, 1 kişi istesin sadece o ders işlenmelidir. Belki o kişi çok zor şartlarda eğitim görüyor ve iyi bir okul kazanıp ailesini geçindirmesi gerekiyor... Belki bu yüzden gırgır, şamata yapacak bir boş ders fazla onun için? Bu şekilde de düşünmek lazım aslında..
hocası olacak devlet memuru ders işlemek yerine öğrencilerle geyik yapıyorsa haklı olabilecek öğrencidir.
(bkz: olaya bir de bu açıdan bakmaya ne dersiniz)
bu öğrenci aynı zamanda sınıfça okulu kırma planları kurulurken, test çözen, "hadi ama kaçıyoruz 29 kişi tamamız bi sen kaldın, hadi canım hadi arkadaşım" ısrarlarıyla "ama ben okuldan kaçmak istemiyorum" diye ağlayan sinir bozucu öğrencidir.
hiç bir zaman anlayamadığım öğrenci tipidir.gereksizdir bu kişiler aynı zamanda. çok sevilmezler, uyuz olurlar. özellikle son günlerde herkes okulu asarken o, haziran sıcağında okul üniforması tam olarak okula gelir ,defterleri, kitapları herzaman gıcır gıcırdır. saçları herzaman örülü yada at kuyruğu şeklindedir. gerek varmıdır? bence yoktur.