bugün

sürekli düşünüp daha da batmaktır.
isteyipte yapamamak. Getirisi: Daha yorgun daha umutsuz olmak.
Hic bir sorun yokken hemde. Eğer mutsuzluğu kendinize alışkanlık edinmişseniz bir sorun yoksa bile insan boslukta hissediyor.
işiniz yoktur. Ne zaman yetiştirmem gereken bir sunum , yazı olsa hayat yoğun,stresli ama aktif geçer, ne zaman da işim olmasa hemen bir depresyon havaları ,yorgan battaniye altları ben depresyondayım havaları
yani demem o ki depresyona gircek vakit bulamazsanız depresyona girmezsiniz.
çabalamayanların bahsetmemesi gerekendir . interneti bırak , dışarda sana dayatılan fastfoodları da. o koca totonu kaldır hareket et ,çalış ,üret . namaz kıl , zekat ver , yardım et .bak nasıl düzeleceksin biliyorum kolay değil yılların birikimi ,tahribatı var ama sen çok değerlisin Allah'ın tüm kulları gibi .inancın ve çelik gibi iradenle bence başaracaksın .
Doğduğum gün girmişim bu merete çıkamıyorumda amk. Sürekli moralsiz isteksiz ve dertliyim.
Ne zaman girdiğini bile hatırlayamamak. Amen tanrım.
içinde bulunduğum durum.
"Nasıl soktuysa artık" dedirten durum.
bu duruma sebep olan şarkıların birkaçı ;

- Gazapizm - Mualla
- Cem Adrian - Yakamoz
- Azer Bülbül - Duygularım
Annem gobegimi depresyona gommus.
dünyanın en kaplumbağa trafiği, stresten bayıltan bir iş, hayatımızı idame ettirmeye zar zor yeten bir gelir düzeyi, çirkin kadınlar, sapık ruhlu adamlar, kimliksiz bir ülke... sonuç "down"...
an itibariyle içinde bulunduğum durum. cumartesi gecesi girdim depresyona ama hala geçmedi. hani uyuyunca geçerdi 2 kere uyudum geçmedi açık ve net.
Geçmişi kurcalıyorsan, Boşuna debelenme, kurtulamazsın.
Kurtulunca be olacak amk en azından alışıldık bildik yer .
Maalesef var öyle bir şey.
Bir süredir, Hâlâ içinde bulunduğum ve çırpındıkça dibe battığım, can sıkıcı durum. kendimi boşlukta ve çaresiz hissediyorum. Sanki üzerimde koca bir fil taşıyormuş gibi halsiz ve bitkinim. Aşırı duygusal ve değişken bir ruh halim var. Kendimi Bi an, Gülünecek şeye ağlarken, başka Bi an ağlanacak şeye gülerken buluyorum. Hiçbir şey yapasım gelmiyor. Hayattan zevk alamıyorum. En sevdiğim şeyler bile beni mutlu etmekten çok uzak. Uzun Bi süre böyle devam edecek gibi bir his var içimde. Umarım en yakın zamanda kurtulurum bu lanet şeyden. *
8-9 senedir ortasındayım o denizin.
bir gecede başladı. üstelik maddi sebeplerim de yok.
artık ölmek istiyorum.
Orada olmak ruhunuzda mutlaka bir şeylere hizmet ediyordur. Yoksa çıkamamak diye bir şey yoktur, çıkmamaktır o.
mizacınız melankoliktir, ruhsal anlamda boşluktasınızdır, öyle olduğunuzda ilgi görüyorsunuzdur, rahat batıyordur vs. Yoksa halin devamı muhaldir.