bugün

ben denizi kurtarırdım.*
bu seçimi yaparken ırka değil insanlığa bakılması gerekir.biri çok masum diğeri suçlu ise masumu seçmeniz gerekir hangi ırktan olursa olsun.
(bkz: denize düşsen seni türk mü kurtarır kürt mü)
"anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı?" sorusunu geliştirmek üzere çalışan bilim adamlarının geldiği son nokta [1].

[1]D.L. Kim, A. Richards. An investigation on the psychological effects of the question "denize türk mü düşse kurtarırsın kürt mü?". J. Psychopath. 11(8). pp. 1145-64.
Bir de askeri lise sınavı klasik sorusu vardır.
denize hz muhammed ve atatürk düştü, hangisini kurtarırsın?
"türk kendini kurtarıcaktır. bu yüzden kürdü kurtarırım." Diye mantık yürütüp seçimimi yaparım.
'anneni mi yoksa babanı mı daha çok seviyorsun' sorusuna benzeyen soru.
türk: kurtarmayın beni, bana bişey olmaz.

kürt: devlet niye beni kurtarmıyor!
niye sürekli birileri denize düşüyor aq anlamadım ki, ayrıca neden ben hep birilerini kurtarmak durumunda kalıyorum, ben cankurtaran mıyım?

neyse, dur tanım yapıp sktr olup gideyim, canım sıkıldı gene.

tanım: çok yaratıcı bir zeka ürünü soru cümlesi.
ikisi de düşse kurtarırım. aynanda 8 ırkı kurtarma gücüne sahibim. düzenli yüzerim. sözlük kızlarına burdan göz kırpıcam ama bu saatte zor heralde, neyse..
sene 2009 olmuş yüzme bilmeyen adam mı kalmış; kaldı ise de kurtarmaya gerek yok boğulsun kim olursa olsun diye yanıtlanması gereken mal ayıklama sorusu.
Hangi deniz lan bu? Sürekli birileri düşüyor ve başka birileri kurtarmazsa, kurtulma imkanları sıfır.
çağ dışı, ideolojik, sığ, art niyetli soru cümlesidir.
#4982215 gibi bir entry'e sahip olup, yarrak boyu üzerinden ırkçılık yapan bir yazarın "halkımız bölünmeye çalışılıyor, empoze ediliyor, operasyonlar durdurulsun, biji miji" diye üzerinden propaganda yaptığı soru.
denize düşenden gelecek tepki sizden gelecek hayır allahtan gelsin şeklinde olacaktır büyük bir ihtimalle.
"madem yuzme bilmiyordun nicin ciktin kavaga" der, hem türk'ü hem de kürt'ü kurtarır, denize bluevelve'i atarım, diye cevaplanası soru cümlesi.
iki vatandasi da kurtarabilmek soz konusuysa anlamsiz bir sualdir. Yok illa biri kurtarilacaksa en yakin olani (mesafe) tercih edilmelidir. Soz konusu kurtarilacak kisi etiopyali da olsa durum degismez. Ama tunusluysa, filipinliyi kurtarmayi tercih ederim. Bir bagladeslinin de ekstra karin kaslarina sahip oldugu unutulmamalidir. Bir asyali kizin vajinasiyla pin pon topu firlatabidigi de sehir efsanesidir. Tum cinliler kopek yemez bu arada.
(bkz: anlamsiz sorular)
(bkz: optum kib bye)
ikisini de kurtarmaya çalışırım diye cevap verilesi soru.
türk faşistse kürdü, kürt pkk'lı ise türk'ü kurtarırım.
denizde batıp çıkan birinin etnik köken analizi yapılamayacağına göre kim denk gelirse o kurtarılır.
"hangisinin hayatta kalma ihtimali daha fazla ise onu kurtarırım" diye cevap verilecek soru.

"ayrıca sen türksün diye bir kürtten daha fazla yaşama hakkın mı var sanıyorsun, koduum?" diye de eklemek lazım gelir ırkçı hezeyanlar için.

unutmadan..,

bu durum iki taraf için de aynıdır.

türk ya da kürt.
hangisi için henüz çok geç değilse onu kurtarırım sonra da bizi bu batağa sen sürükledin der ve başlığı açan güzel insanı ayağına beton bağlamak suretiyle ya allaah lan gitti lan çocuk... neyse o da kendisini kurtarsın.
soruya bakarsanız ikiside aynı anda düşmüyor ya türk düşüyor yada kürt yani ikisinide kurtarmak için bir seçenek yapmaya gerek kalmıyor, hangisi düşerse onu kurtarcaz.
"annemi, babamı ööörtmenimi kurtarırım akıllım" begüm sarı. (ilkokul 4. sınıf)
soru ile entry'nin içeriklerini incelediğinde, "ne kadar da tahrik edici bir başlığa ne kadar duyarlı bir entry girilmiş" diyebileceğin sorudur efendim.

başlığı açan arkadaşı tebrik ediyorum.