bugün

ilginç bir soru.

ben olsam kılımı kıpırdatmam.

ikisi de aynı yolun yolcusu yani.
ateist yazamayan embesillerin içinde bulunduğu ikilem.
sen zaten dokunma kimseye, yaşayacağı varsa da öldürürsün.
ikisinide sırtüstü pozisyonuna getirir sonra sırasıyla kıyıya çekerdim...

result: ikisi de hayatta....

(bkz: denizcinin entry girmesi)
iki kişi o suda boğulma tehlikesi geçiriyorsa orası güvenli bi bölge değildir aga. totomu kurtarır kıyıya yelken açarım.

edi: büdü.
(bkz: doc dr akil hocaoglu)dışında herkesi kurtarırım.
Her ikisinide kurtarmak için savaş verirdim. (bkz: konumuz insan)
Bunların ateist veya alevi olduğunu nerden anlıyoruz? Boğulurken ben ateistim ben aleviyim diye bağırıyorlar mı ona göre.
Hayat kurtarmanın alevi si, Sünni si; dinsizi, dinlisi olmaz kardeşim. Hangisini kurtarmaya aklın kesiyorsa onu önce kurtar.
cankurtaran çağırıp ikisini de kurtarır bunları denize atan dinciyi denize atar, arkama bile bakmadan giderdim.
ateist diye bir ideoloji yoktur. çünkü hiç bir ateist allah yoktur demez. şüpheci yaklaşır. olabilir yada olmayabilir diye olaya bakar karışmaz. agnostisizm vardır.

sorunun cevabına gelecek olursak eğer;

çokta troll olmayın be kardeşim...
ikisini de kurtarırdım, bunu hayal edip başlık yapanı denize atmazdım balıklara yem olmasını istemem böyle bir düşüncenin ama toprak onu kendine getirir diye düşünerek toprağın en derununa gömerdim.
hangisi daha iyi bir insan ise onu kurtarırım. ateist de allahi tanimadina göre tabi ki aleviyi kurtarırım.
ikisini de kurtarmam. Hatta insanları dinine, mezhebine, cinsiyetine göre ayıran tüm insanları da onların yanına gönderip yeni nesle sadece insan olmanın ne olduğunu öğreten bir eğitim sistemi getirmek isteyenlerin yaşamasını sağlarım. Anne baba neyse çocukta o mezhebe, o dine bağlı olur. Hangi dinde mezhepte doğacağımızı kim danışıyor bize öbür tarafta. Bu mantıkla düşünürseniz doğmak bile suç sayılır. O zaman ölmesi neden önemli olsun ki.
ikisini de kurtarırım. bunlardan zarar görmedik ki. ( sünniyim )
Yuzmeyi bilsem ah amk..
ikisinide kurtarmam.
Denize düşen herkesi kurtaracak bir anlayışa ihtiyacı var insanın. ideoloji ve inanç bedenle ilgili değil, beyinle ilgilidir. Kişiyi kurtar, o ölümle yüzleştiği için tüm ayrımlardan sıyrılmış olarak çıkacaktır denizden.
ikisinide kurtaramam,yüzme bilmiyorum.
Ateisti kurtarmak isterdim sebebi: biraz daha fazla fırsatı olur ve belki de ahiretini kurtarma şansı olur. Alevileri çok severim ve imkanı oldukları için muhtemelen cennete gideceğini düşünürüm.