bugün

insanı ciddi anlamda perişan eden hastalık.

Anksiyete bozukluğunuz varsa daha beter oluyorsunuz, depresyon, konsantrasyon bozukluğu, çalışmaya duyulan isteksizlik, saç dökülmesi, uykusuzluk ve/veya uyuyunca uyanmak istememe, çabuk yorulma, çarpıntı, mide bulantısı, gözün altını çektiğinizde damarların pembe veya kırmızımsı değil çok açık pembe görünmesi, ciltte solgunluk, aşırı üşüme, iştahsızlık ve kilo kaybı.

Hepsini yaşıyorum. Yüksek lisans tez dönemindeyim, yabancı dil de çalışmam gerek ama maalesef bu illet nedeniyle üzerimde atalet var. yarın ilk iş doktora gideceğim.

Bu belirtileri taşıyorsanız, doktora görünmenizde fayda var.
Aşırı saç dökülmesi en belirgin özelliğidir. Dr. bana önerisi; sık sık ciğer, dalak, kuru fasulye, nohut, yeşil mercimek yemek. Ispanak ve pekmeze fazla yanaşmayın pek etkisi yokmuş. Dr. Özellikle;
" pekmezden uzak dur. Kilo genç kıza yakışmaz." dedi.( o zamanlar gençtim!) Dr. Bu söylediklerini uyguladıktan sonra Demir eksikliğim ortadan kalktı.
Özellikle ciğer tüketimini arttırın. Zamanında et tüketmeyen biri olarak, et yemeye ciğerle başladım.
görsel

Hayır eksikliği anlıyorum da o kadar dibe inmeyi nasıl becerdin onu anlamıyorum.

Neden uyumayı seviyorsuna verdiğim cevaptır bu hastalık.
Kışın ne yaparsan yap,üşüyeceksin demektir.
elimi ateşe de versem asla ısınmaz. Sebebi de buymuş. Ellerim ve ayaklarım harici her yerimi ısıtabilirim ama onları yazin ortasında bile isitamiyorum. Her daim soğuk.
Öncelikle hakkında yazılan yorumlara vs bakılmaması gereken rahatsızlık. internet arastırmalarım sonucu kanser bile olmuş olabileceğimi düşünmeme sebep vermiştir.neymiş efendim iğnesiz olmazmış damardan serum seklinde takviye lazımmış.ilaÇlar bi işe yaramazmış en az 1 sene tedavisi sürermiş vs... Doktora gittim demir depolarım boştu ilaÇ verdi 3 kutu feramat. 2 kutusunu iÇtim bu arada yorumlarıda okuyorum işe yaramıyor en az 6 ay 1 sene dewam etmen gerek diyorlar yerlebir oluyorum. Yine gittim doktora dedim doktor ben ölüyom. Demirimde yükselmiyor iğne yap bana. Doktor tekrar test istedi 1 aydır mı kullanıyosun dedi evet dedim teste girdim. Demir depolarım dolmuş. Demire baglı hiÇbir sıkıntın yok geri kalan 1 kutuyuda kıllanmana gerek yok dedi.septomlarda tamamen strestenmiş. Rahatladık efendim internete bakıp manyak olmayınız.
Hafife alınan ciddi eksiklik.

Kişiyi top yapıp, yerde sürükleme kabiliyetine sahip beter durumun sebebi olabilecek niteliktedir.
Damdan düşmúş gibi gezdirir.

Kadınlarda sıklıkla görülür, bunun sebebi, yoğun ve sık aralıklarla yaşanan yoğun regl kanamalarıdır.
Önlem alınmalıdır.
saç dökülmesi ve tırnakların çabuk kırılmasına sebeptir.
24 le katıldığım eksiklik. Üstelik bu kadar etçil olmama rağmen... Gerçekten enteresan.
tek yönlü beslenme, sağlıksız beslenme alışkanlığı, yetersiz c vitamini alımı ve çok az et ve et ürünleri tüketmenin bir sonucudur genellikle.
demir eksikliği anemi ye neden olur ki bu endüstriyel dünyanın en sık karşılaşılan besinsel hastalığıdır.
anemi; yoğun adet kanaması, kanser ve mide ülseri,veya hemoroid gibi hastalıklar nedeniyle de görülebilir.romatizma şikayetleri ve vücuttaki uzun süreli enfeksiyonlar da demir eksikliğine sebep olabilir.
bir yetişkin için günde demir kaybı 0,8 - 1,9 mg. iken adet dönemindeki kadınlarda 1,4 mg. civarındadır.
anemi aynı zamanda b9 vitamini (folik asit)veya b12 vitamini eksik alımından da kaynaklanabilir. çünkü bunlar demirden hemoglobin oluşturulmasında demirle birlikte kullanılmaktadır.

anemi'nin belirtileri; yorgunluk, sinirliliik, dayanıklılık kaybı, halsizlik hissi, solgun deri, baygınlık ve çarpıntıdır.
kandaki hemoglobin oranı normalde her 10 ml.de 12-16 gr.dır. ve eğer 100 ml.da 12'nin altına düşerse o kişi anemik olarak adlandırılır.

***demir eksikliğinin yarattığı diğer problemler; vücuttaki beyaz kan hücrelerindeki savunma sisteminin zayıflaması ki bu durumda vücut enfeksiyonlara dayanıkılığını yitirir.

demir ayrıca tlenfosit lerin in virüsleri, bakterileri ve kanser hücrelerini tanımlayabilecek şekilde düzgün çalışabilmeleri için de gereklidir.demir alımı sadece hemoglobin ihtiyacını karşılamak için değil vücutta demirin tam olarak çözülemeyen fonksiyonları açısından da önemlidir.
Kansızlık kaçınılmazdır.
dünyadaki tek bir nükleer başlıklı silahın fiyatının, tüm dünya çocuklarının rahatsızlığının tedavisine yettiği hastalık türüdür.
(bkz: ferrum fort)
Halsizlik, çarpıntı, saç dökülmesi, çabuk yorulma, ağız içinde aftoz lezyonlarin sık sık çıkması belli başlı semptomlaridir. Aneminin bir türüdür efenim ayrica. Tedavisinde demir preparatlari kullanilir. Altta yatan neden varsa tedavi edilir. Saygılar.
Tedavisi için kullanılan ilaçlar hiçbir işe yaramıyor. Yıllarca kullandım hem de her türünü. Hiçbir değişiklik olmadı. Bu illet şey halsizlik baş ağrısı baş dönmesi yapar.
Bütün rahatsızlıkların bünyede toplanmasında büyük rolü vardır. Bir tek öldürmez.