bugün

yarı tanrı anlamına gelir; herakles, akhilleus gibi mitolojik karakterler buna örnek verilebilinir.
2004 cikisli * behemoth albumudur.

tracklist:

Sculpting the Throne ov Seth
Demigod
Conquer All
The Nephilim Rising
Towards Babylon
Before the Æons Came
Mysterium Coniunctionis
XUL
Slaves Shall Serve
The Reign ov Shemsu-Hor
*
dördüncü nesil hoşgelmiş yazar.
aslım çöplüğünün kıyısında, kanalizasyon kokuları içinde, 8 metrekarelik şantiye odasında müzelik vantilatörü ile serinlemeye çalışırken, celeron 400 işlemcili bilgisayarından, 14" monitörle, sözlükte yazar olmak için habire entry giren; yazarlığı onaylanıncaya kadar her gün istisnasız;

"abi çaylak olmak kadar gıcık bir şey yok, düşünese saatlerini verip entry giriyorsun, heyt beee nasıl yazdım ama aferin bana diye gururlanıyorsun, sonra bunu kendinden başka kimsenin görmediği geliyor aklına.. sikicem böyle işi yaa... "

bu sözleri söyleyen, genç yaşta saçıma karlar yağdıran kolpa mühendis, booooonus gart.. son günlerde midesini üşütmüş olduğundan mütevellit geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz..**

edit: çaylakken 300 entry girip beni dumur etmiştir..
en taraflı entry mi beğenmesi suretiyle aynı taraftan olduğumuzu düşündüğüm nesildaşım yazar selamlar ederim...
1 sürahi ayranla 400 gram fırın kebabı yiyen, yetmezmiş gibi bunun üstüne 10 sac böreğini ve baklavaları mideye yuvarlayan, toplamda 56 kilo çeken bi yaratık..*

bir hafta içinde klasik müzik cdlerimi geri getirmezse; bisikletini* sprey boyayla sarı laciverte boyayıp sırra kadem basacağım.. kabul mu değil mi?*

edit: 54 kiloya düşmüş..
sözleride benden **
behold! children ov Cain
all beings not ov reptilian form
be upon them!
spare none! mercy cast aside!
those who feareth not my sacred blade
shall be blessed

repent not!
Thou art man
god is no more
rise now above the weakness ov flesh
come forth! join ye the arsenals ov blasphemy
follow the One
who spurred Roman warring legions

rise up! o power from sea below all seas
SIRIUS! DRACONIS!
awake from everlasting dream!
spirits ov abomination
formless Thou hath appeared before me
I am before all things

chthonic gods! those from beyond the stars
commander ov hosts devour the flesh ov man
may their weapons melt like wax
may their tongues be torn apart
may Apophis grind their bones
may their ashes be scattered all around...

hear me! o vermin!
how couldst Thou fall so low?
redemption thru denial
restriction becomes a sin
mankind! so pure...
castrate Thy impotent god
vomit forth the blasphemy
and forever shalt Thee win
an itibariyle 101 metre yüksekten kadehini benim için kaldırdığını söyleyen manevi oğlum..* bu jestinden mütevellit tam duygulanmak üzereydim lakin yaptıklarım aklıma geldi birden.. bayramdan önce yüzü gözü açılsın diye traş ettir, bayramda cebine harçlığını koy, yeme yedir, giyme giydir, o gitsin kafa çeksin.. hayırsız evlat nolacak..* bu arada, sen brezilya'ya da gitmiştin di mi..*
2006'daki nijer macerasından sonra, bayramda gana'yı fethetmiştir.. türkiye'ye ayak basar basmaz, gelecek afrika seyahatinin planını yapan uçuk şahsiyet, bu kez de çat'a gideceğini beyan edip beni dumur etmiştir.. bu kadar gezgin biri olmasına rağmen yeniyıla evde oturarak girmiş, bundan da beni sorumlu tutmuştur.. gecenin bi vakti, yeniyılımın kötü geçmesi temennisi içeren beddua mesajları atmakla yetinmemiş, arayıp içindekileri boşaltmış, beni gülme komasına sokmuştur.. tam bir başbelasıdır..*
Pure black/death metal yapan Polonyalı grup olan Behemothun 2004 çıkışlı albümüdür. Bana göre bir parçası bile kötü olmayan en iyi albümlerinden biri. "Metalciyim" diyen birisinin kesinlikle bu albümü arşive koyması gerektiğini bildiği albümlerden sadece biri. Ayrıca bu albümle de kalmayın diğer albümlere de bakın Behemoth kendi sınıfında gayet sağlam olan gruplardan birisidir.
(#2277932) dün doğum günü olan yazar. buradan yeni yaşını kutladığım ve tüm iyiliklerin onunla olmasını dilediğim yazar. *
#2125600 tespitin hamına homuş yazar.
ne diyelim yalan mı, satılmadık bi umumi tuvaletler kaldı.. onlarda seneyeki ihalelere kaldı artık.[kimsenin gücüne gitmesin] *
sonraki nesillerde taklitleri olan yazar.
(bkz: semigod)
dumanlı ve promilli günlerin özleneni.. eskisi gibi zaman olsa da kapansak bi yerlere diyor insan, tüm samimiyetiyle tüm özlemiyle..
harika bir behemoth albümü. aynı adlı şarkının sözleri;

behold! children ov cain
all beings not ov reptilian form
be upon them!
spare none! mercy cast aside!
those who feareth not my sacred blade
shall be blessed

repent not!
thou art man
god is no more
rise now above the weakness ov flesh
come forth! join ye the arsenals ov blasphemy
follow the one
who spurred roman warring legions

rise up! o power from sea below all seas
sirius! draconis!
awake from everlasting dream!
spirits ov abomination
formless thou hath appeared before me
i am before all things

chthonic gods! those from beyond the stars
commander ov hosts devour the flesh ov man
may their weapons melt like wax
may their tongues be torn apart
may apophis grind their bones
may their ashes be scattered all around...

hear me! o vermin!
how couldst thou fall so low?
redemption thru denial
restriction becomes a sin
mankind! so pure...
castrate thy impotent god
vomit forth the blasphemy
and forever shalt thee win..
(bkz: Dota)'dan esinlenerek yapılmış bir oyun http://www.demigodthegame.com/
"dota bugün piyasaya yenilenmiş olarak çıksa nasıl olur?" sorusunun cevabı. gerçekten güzel bir oyun.
akla duser gurbet elde bu kolpa, bonus kafasina nargile dumani ufledigim gunleri ozlerim.. ama bir yandan turkiyede ramazan ayi oldugunu ve bu kolpanin tiritci mithat'a gittigini dusunur kufrederim, bogazinda kalsin derim ama yine de kiyamam... oyle iste..
mitolojide yarı tanrılara verilen ad.
en ünlüleri;

(bkz: heracles) *
(bkz: achilles) *
(bkz: perseus)
Behemoth un müthiş bir albümü olmakla beraber albüm içindeki bir şarkıdır.
http://www.youtube.com/watch?v=sk59FSL8mL0&feature=related
conquer all ve slaves shall serve gibi iki hayvani şarkıyı içinde barındıran müthiş behemoth albümü.
ofisimden çaldığı kaktüsleri 3 gün içerisinde geri getirmezse hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağım veliaht prens.. bir de pişkin pişkin "nasıl ispat edicen" diyor olayın iş hanındaki güvenlik kameralarına yansıdığından haberi yok zaar.. olayı basına ve adliyeye yasıtmama mahal vermeden kaktüslerimi geri getirmesini umud ediyorum zira taşıdığı soyisimden kaynaklı olarak yaşadığı şehirde ne kadar büyük bir skandala imza atacağının bilincinde bir delikanlıdır kendisi.. bu arada unutmadan ne oldu şu brezilya işi..*
aynı adlı behemoth albümünden çok mükemmel bir şarkıdır. introsunda bir riff barındırır ki akıllara zarar.
fin elemanların istediği zaman ne kadar hayvani olabileceklerini gösteren müthiş bir death metal grubudur.

slumber of sullen eyes albümünün riffleri ve soloları diğer albümlere göre biraz daha vizyon sahibi ve kalitelidir.