bugün

(bkz: yani)
bir ahmet selçuk ilkan şiiridir.

Trenler gitmiyor denizden
Gemiler havada uçmuyor
Geçmiyor tünelden uçaklar
Demek ki senden usanmadım

Yerden yağmıyor yağmur
Gökten tozlar kalkmıyor
Güneş buz parçası değil
Demek ki seni unutmadım

Dünya durmadı hala
Kararmadı yıldızlar
Geceler beyaz değil
Demek ki aldatmadım

Ellerim çürümemiş daha
Gözlerim görebiliyor
Bak daha ölmemişim
Demek ki senden kopmadım
Ve de
Seni içimden atmadım..
demek ki neymiş. dikkati sen çekiyormuşsun, içte birikmiş ne varsa belki senmişsin neden. saçmalama lan, kimin kime diyemediği ne varsa, senin anlattığın, anlaşıldığını sandığın ne var ise meğer yalanmış. bunların öfke anında ortaya çıkması ise asıl gerçeğin öfke nöbetlerinde belirdiğinin de ispatıdır. artık kararını anlık değil yıllık vermen lazım. yıl yıl vereceksin kararını, an an biriktirip. senin aynılığını konuşmuyorsam eğer bu benim seninle aynı olmama gayretimdendir. gerginlik: beni gereni gerdiğim anlarda başlayan süreçtir. kim olursa olsun konuşabilecek bir cümlem var ve en zor olanına da savunmam var arkadaş! ve ben herkese, olduğunca eşit, söylemem gerekeni söyleyebilecek kadar yürekli adamım. orta yolculuğun alemi yok. orta yolcuların da kişiliğini s*keyim...
demek ki neymiş. sessiz kalmayacakmışsın, sessizlik karşı tarafı çılgına çevirirmiş, şimdi kendimi sessizden alıyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=BTmBrM8xdSg
başına getirilen kelimeyle bana son derece itici gelmeye başlamış kelimedir. özellikle kızlar tarafından sosyal medyada çokça paylaşılır oldu şu cümle kalıbı;

yemek fotosunun altına yazılır: acıkmışsam demek ki

soğuk hava temalı fotoya yazılır: üşümüşsem demek ki

deniz ,kum,güneş temalı fotoya yazılır: tatildeysem demek ki

bu ne demektir ha ? ne demektir ? ne iğrenç, ne itici bir cümle kalıbıdır bu ? bu ne kezbanca bir cümle kurma biçimidir ? tatildeysen tatildeyim,yemek yediysen yemek yedim demek varken acıkmışsam demek ki ne demek ha ?

yine sinirlendim anasını satayım.
demek ki neymiş; içinde bulunduğumuz anın kıymetini bilmek gerekiyormuş, aldığımız her nefes değerliymiş ve hiçbir şeyin garantisi yokmuş.