bugün

Hükümetin, katılım payı ve harç ** adı altında Belediye Gelirleri Kanununu meclise getirmesi. Buna göre; Vergiyi belediyeler alacak ve Belediyeler, emlak, ilan-reklam, eğlence, elektrik ve gaz tüketimi, konaklama ve çevre temizlik olmak üzere 6 ayrı konuda vatandaştan doğrudan vergi almaya yetkili kılınacak. Yani şöyle ki değnekçilik gibi aktivitelerle yeterince doymayan belediyelerimiz daha! daha! sesleri eşliğinde omurilik sıvımızı sömürecek. Cümleten geçmiş olsun şimdiden.
önce haberi verelim;

Daha önce işgal harcı adı altında alınan harç "Geçici kullanım harcı" olarak yeniden düzenlendi. Belediye meclislerince belirlenecek yerlere taşıt park eden, geçici kullanım harcı ödeyecek. Buna göre, belediye meclisi kararı ile ücrete bağlanmış ise, vatandaş evinin önüne park ettiği aracı için de geçici kullanım harcı ödeyecek. Geçici kullanım harcı saat başına 2 YTL olacak. Günlük kullanım harcı ise 7 YTL olacak. Park süresinin 3 saati aşması halinde günlük kullanım harcı ödenecek.

kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

evinde uyuduğunu varsayarsak, araban mutlaka 3 saatten fazla evinin önünde duracaktır. bu da ne demek? günde 7 ytl kesin ödeyeceksin, bir ayda 30 gün, demek ki ayda 210 ytl, yılda ne kadar oldu, hmm 2520 ytl. e bunun üstüne yorum falan yapılmaz. yılda 2520 ytl, arabanı evinin önüne parkediyorsun diye. (bkz: şaka gibi)
hükümetin vatandaşa geçirmelerinden biri dahadır.
siktiri boktan arabamı kapımın önün epark ettiğim için benden yılda arabamın parası kadar park parası alacak olan vergi sistemi.bu kadarı pes.bizim insanımız * sesini çıkarmazsa sokağa çıkma parası da öder nefes alma parası da.deli dumrul bile yaşasa bugün abartmayayim lan;köprüden alıyorum,arabanın kendisinden hem satın alınırken hem de her yıl fazla fazla vergi alıyorum,otobana çıkınca para alıyorum,benzine deli gibi zam yapıyorum,bu insanlardan çöp vergisi alıyorum bari sokağa arabalarını bırakıyorlar diye almayayım der.
(bkz: sigortalı olmayanlara ayda 213 tl ödeme dayatması)
geçenden beş akça, geçmeyenden döve döve on akça alan deli dumrul bile ne yapacağı bilinen bir figürdü. köprüden uzak duranlar için sorun yoktu. ama, zamane dumrul'larının kuralları, köprüden uzak duranlardan da akçalar koparmaya yöneliktir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar