bugün

sözlük aleminde kimin eli kimin cebinde? kim kimle grup yaparken basıldı? hangi sözlük yazarı gay, hangisi sübyancı? hepsi burada.

sloganı ile sözlüklerden doğruluğu tartışılan haber veren blog.

http://dedivekoydu.blogspot.com
Sahibini az çok tahmin ettiğimiz yazar. Sözlükte genç ergenleri etrafına toparlayıp ablamız, canımız muhabbeti yaptırıp, başlık altlarına şiirler yazan/yazdıran bu tayfa sözlükte çaylak olunca şimdi blogspot'a yönelmişler. Yok böyle bir şey yapıyorsun, kimliğinizi ne diye saklıyorsunuz pamuk oğlanlar?* Varsa yazdıklarınızın tek bir kanıtı buyur ortaya koyun bizler görelim diyeceğim ama kendinizin başlık altlarınızda tescillenmiş dallas hikayerlerinizi yazsanız daha çekici ve gerçekçi olmaz mı mesela?** Ayrıca Sözlükte bir hede varmış ona asılmışım, yüz bulamayınca tribal enfeksiyonlar geçirmişim. vay lan harbiden flaş haber ak.*
hesabımı tekrardan açtırmama neden olan blog. tekzip hakkımı kullanıyorum:

işbu adreste bahsedilen olayın gerçeklikle alakası olmadığı gibi, sadece anelia nın nikcaltıma 'pompişim', anime nin de' sübyancı, bana asıldı' diye entry girmelerinden kaynaklanmadığına da eminim. bu blogu hazırlayan şahıs yahut şahıslar - ki biz onları tahmin ediyoruz az çok- belli başlı 3-4 kişiye saldırma amacı gütmekte olup, bu uğurda çok alakasız kimselerin isimlerini de kullanmaktan çekinmemektedirler. psikolojilerini çok iyi tahmin edebildiğim bu blog sahipleri en yakın zamanda önce kendileriyle alakalı herkesin bildiği dedikoduları yeni bir şeymiş gibi yazarak dikkatleri başka noktaya çekecek ve akabinde asıl hedeflerinde olan kişiye saldıracaklardır. bundan da adım gibi eminim, şuraya yazıyorum.
terbiye ve ahlak yoksunu bir insan müsvettesinin blogu. bu kişiler nicklerini, isimlerini verip, yüzümüze ben senin hakkında böyle böyle düşünüyorum diyecek cesareti bulamıyor nedense kendilerinde. öyle isim vermeden bloglardan iftira atıp çemkirerek kendilerini tatmin ediyorlar.

--spoiler--
my first sex teacher fantezisi meğer sadece erkeklerde yokmuş. uludağ sözlük' ün bir yazarı öğretmeni ile muntazaman sevişiyormuş. hiç böyle şeyler duyacağımı düşünmemiştim.

bu küçük pedofili hayranı kızımızın nicki ane..a imiş. benden duymadınız ki ben hariç de duymayan da kalmış zaten kızımızın ününü. yılan gibiymiş kendisi.
--spoiler--

meğerse hocamla yatıyomuşum, lynyrd bana asılıyomuş.. nedense hiç farkında değilim. çok ilginç di mi?

sevgili dedikoducumuz bilişim suçlarının farkındadır umarım.
Gercekse cok komik, sakaysa hic komik degil.
sözlükte en azından selamına nail olduğum insanları zan altında bırakmış bir sözlük dedikodu sitesi. size mi kaldı lan milletinin çükünün, kukusunun hesabına düşmek? kimsiniz oğlum siz? bu kadar mı zavallılaştınız lan?

lynyrd bahsine gelmek istiyorum ki adı geçen yazarlardan en samimi olduğum kişi kendisidir yanlış hatırlamıyorsam. şimdi efendiler savunması bana düşmez bu adamın. fakat kendisi silik idi bilindiği üzre. kendini sildirmesini de böyle re-zil bir yalana destek olarak kullanılması ayrı bir iğrençliktir. şimdi bu adam, herkesle can ciğer kuzu sarması olmasa dahi sıcak bir sohbet tutturabilen bir insan. bu yüzdendir ki rahat tavırlar sergiler ve kendisini samimi hissediyorsa asla ve kat'a bunu gizlemeden rahat cümleler kurar.

muhtemeldir ki bu blog sahibi zavallı da, bu şekilde bir diyaloğa denk gelip lynyrd nickini kullanan yazarımızın kendisine asıldığını düşünerek gaza gelmiştir. Abla ayağına yanına yanaştırdığı, sırlarını öğrendiği insanların söylediklerini de evirip çevirip, bir kavanozda saklayıp, kabın şeklini verdi. tabi bu benim şu sözlüğe yazabileceğim en masum tahmindir o ayrı. yoksa neler de geliyor aklıma inanamazsın da; uğraşmaya değmez seninle lağım çukuru kılıklı!

velhasıl-ı kelam; bi' siktirin gidin lan!
dün bu bloğun varlığından haberim oldu ve bu bloğu hazırlayan insanlardan tiksindim. saldırılan kişilerin hiçbirini tanımıyorum ve yazılanların doğru olup olmadığını da bilmiyorum gerçi doğru olup olmamasını es geçtim bu siteyi bu bloğa yazan kişilerin iyi bir bok yiyormuş gibi bunları anlatması. bu tarz insanların ya ciddi psikolojik sorunları var tedavi görmesi gerekir ya da birilerinden kuyruk acısı var. tabi burdan ikinci ihtimal daha yüksek görülüyor.

(bkz: iğrençsiniz ibneler)
sözlükler aleminin paparazzisi. cemiyet hayatının nabzını tutan site.
''şu ana kadar yazılan olayların ve iddiaların yüzde doksanı tamamen sallama burda, sizi temin ediyorum..

site daha çok bir takım sikkafalıların, bambaşka boyuttaki boş vakti çok, hayatında bir boka derman olma şansı sıfır olan devasa bir sikkafasına kıl oldukları yazarlar hakkında hayalgücü de barındırmayan hikayeler yazarak, bunların bu sikik sitede her önüne koyulan şeye inanacak kadar saftorik yazarların okuması temennisiyle işlem gösteren bir mekanizmaya dayanmakta..

bir insanın hayatında sadece sözlüklerde artı eksi oy vermekten başka bir amacı da olması lazım tabi.. iş olur, kız arkadaş olur, sosyal ortam olur.. bunlar eksilince hayat da tabi kendiliğinden sonsuz bir boş zaman oluyor, sözlük bunu doldurmada yetersiz kalıyor, o zaman da aha bu yarraktan bok atış sitesi doğuyor..''

bu yazıya benzer bir yorumumu yayınlamayan site.. yakın zamanda buradaki nickini öğreneceğim, hemen akabinde de yine bu başlıkta afişe edeceğim sahibi şerefsizdir.. sıkıyosa bu hakaretim yüzünden dava etsin..
(bkz: yaran bloglar)
(bkz: bilişim suçları)

4756 sayılı Yasanın 26 ncı maddesi ile 5680 sayılı Yasaya eklenen Ek Madde internet ortamında yayınlanan her türlü yazı,resim,işaret,sesli veya sessiz görüntü ve benzerleri ile yalan haber yapılması,hakaret ve benzeri fiillerinişlenmesi durumunda 5680 sayılı Yasa hükümlerinin uygulanacağı belirtilmektedir.

yani; bir arkadaşın çıkıp savcıya şikayet etmesi ile sahibini hapse gönderecek blogtur.
söyle de bir antitezi varmış;

http://cocugukoydu.blogspot.com/

dedivekoyduyu kimin kurduğu hakkında ipuçları da verir belki. *
yorumların yardığı site, yapılan haberler kimin umrunda...
şahısların kimlikteki isimleri kullanılmadığı sürece hiçbir yaptırımın uygulanmayacağı blogtur. he çok sinirlenen varsa ilgili yerlere 10 değişik ip numarasından mail atın, en geç 1 ayda kapatılır zaten. yapmayın, ne güzel okuyoruz.
sözlük dedikodularını "vay anasını sayın seyirciler" efektleriyle okuyacağınız blog. sevmedim.
sözlükte ne kadar çok salak oğlu salak olduğunu görmemizi sağlayan blog. düşünenin beyninin yayını s.keyim.
gossip girl edasıyla yaydığı dedikoduları ilgiyle takip ettiğimiz blog. bende sanıyorum ki insanlar buraya sadece yazmaya geliyor. meğer başka türlü "yazmaya" geliyorlarmış.