bugün

sony'nin geliştirdiği mmorpg. Şöyle de who do you trust traileri vardır. Film gibi anacım kimler yok ki:
http://www.gametrailers.c...ve-who-dc-universe/702049
giriş müziğini two steps from hell yapmış olup* * * *, dc hayranlarını sevinçten uçurmuş oyundur.
yalnız customize olayını nasıl halledecekler bilemiyorum. düşünsenize etrafta bir yığın wonder woman,the flash, catwoman,batman olduğunu.hayır kıyafetlerde renk değişikliği olsa bu sefer x-men'deki gibi bir sürü birbirinden bağımsız klonumsu karakter çıkar ortaya
oynayanlar varsa iletişime geçmek istediğim oyun. us megaserver'dayım ve yapayalnızım.
bir hero yaratıp vendor seçiyorsunuz. justice league tarafındaki vendorlar batman, superman, wonder woman'dan oluşuyor. vendorlarınızdan veya şehirdeki dedektiflerden aldığınız görevleri yerine getirerek exp ve item kazanma imkanı elde ediyorsunuz. her yeni level'le yeni yetenekler kazanıyorsunuz.
yeterince oyuncu çekemediğinden yakında f2p olacak oyundur. para verip almışlar üzülmesin, onların üyelikleri her ay para veren üyelerinki kadar olmasa da sonradan gelip bedava oynayanlarınki kadar da olmayacak(premium yani). kısaca birkaç özelliğini yazayım.

-oyun ps3 için tasarlandığından birçok şey bilgisayarda oynamıyormuşsunuz izlenimi yaratıyor. örneğin chat ekranına geçiş yapmadıkça ya da menüleri falan açmadıkça kullandığınız bir imleç yok. arayüz aşırı minimalist, resmen playstation oyunu.
-uçuş sistemi de playstation oynuyor havası veriyor. ayrıca uçmak isteyeceksinizdir ancak flight, combata girdiğinizde hızınız düştüğünden acrobaticse göre zayıf kalıyor. zaten ileriki levellarda acrobatics uçuş bakımından flighta çok yakın oluyor. superspeedi sevemedim.
-kombinasyon ve kombolara dayalı ilginç bir skill sistemi var.
-sınıflar seçebildikleri rolleri combat sırasında değiştirebiliyor.
-ulaşımı beni deli etti. metropolis'ten gotham'a ulaşmak için bayağı dolanabilirsiniz.
-world of warcraft oyuncuları gibi rested olma derdiniz yok çünkü mekanınız hep şehir zaten.*
-oyunun f2p olacağını duyduğumda biraz korktum açıkçası ancak champions online'ın yaptığı gibi karakter yaratırken sizi para verip vermediğinize bakarak kısıtlamıyorlar. sadece o konuda yaratabileceğiniz karakter sayısını kısıtlamışlar. legendary, premium ve parasız hesapların özelliklerini merak ediyorsanız: http://www.dcuniverseonline.com/free/
-oyun kesinlikle wow ile aynı parayı hak etmiyor. o yüzden %50 indirimdeyken alıp bedava süresiyle oynayıp bırakmıştım ki o da en fazla üç ya da dört gündür ancak şimdi bedava olduğunu düşünürsek hakkını verebilir. o yüzden ergen gothic süperkahramanımla arada bir girip şehirde uçup kötü adam pataklamayı düşünüyorum. en azından wow'a dönene kadar. size de denemenizi tavsiye ederim, özellikle dc kahramanlarını seviyorsanız.
Karakter kişiselleştirme olarak dev bir yapı sunan bir sony oyununu f2p olması endişelendirmesin p2w yok denecek kadar az. Yaz tatilinde vakit geçirecek A+ bütçesini harcamışlar için birebir.