bugün

Bi olamadım.
Ama ben dayımı pek sevmem sözlük, birlikte yaşadığı bir kadın var, onu da hiç sevmem. Birde kadının başka adamdan olma benden büyük çocuğu var, onu hiç mi hiç sevmem.
kız kardeşin olmaması durumunda duyulamayacak sıfat. oysa ne çok istemiştim kız kardeşim olmasını...
olmama imkan olmayan durum. olsam olsam teyze olurum ben. umarım ki tüm ufaklıklar sağlıklı sıhhatli dünyaya gelir.
güzel bir duygudur. eğer 3 yaşında sarışın mavi gözlü ve sürekli gülen tatlı bir kız yeğeniniz var ise benim gibi yapın onunla birlikte gezin alışveriş merkezlerinde. sayesinde çok güzel kızlarla tanışıyorum.
maalesef olamayacağım ünvan. her veya çoğu erkeğin içinde dayı olma hayali vardır. amca ile idare edeceğiz artık. ama amcanın da hiç karizması yok be dayının yanında.
asla olamıcağım abim yaparsa anca hala olabilmekle kalcağım olay. benim velet ne şanslı dayısı olcak. dayım yok dayıda olamıyorum bari o sebeplensin.
kız kardeşin olmasindan vasati 20 sene sonra ondan daja güzel bir şey olan onunda bir çocuğunun olması.
asla dayı olamayacağım.ape(oppo derler bizde) olabilme ihtimalim var ama.
Edit:bir insanın oppo'sunun olması ne güzeldir.
Edit 2:oppo, amca demektir.
güzel bir duygudur. baba olmak kadar güzel olsa gerek. çünkü dayılar farklıdır be. evet.
baba olmakla eş değer duygudur. canının canıdır.
Çoğacayib bişey dayı olmak. Kendi çocuğun da yoksa eğer daha da derin oluyor.
yanımda dayım varken bu başlığı görmek biraz garip oldu.
dayı olmak; yeğenine, gülmeyeceğini bile bile orta yaş üstü espri anlayışına hitap eden karikatürleri zorla okutmaktır arkadaşlar.
ama dayılar iyidir, dayılar candır.
3.5 yaşında bir yeğene sahip olarak büründüğüm durum.
çok da zevkli bir şey değil lan.
yiğenin mi var derdin var, çocuk gibi -he zaten çocuk da- sürekli pes oynayak, top oynayak diyip duruyor.
dünyanın en güzel duygularından biridir. her derdi unutturur.
şaşırtıcıdır. ben bu kadar farklı hissettireceğini tahmin etmiyordum. iki ay falan oldu doğalı. ama okul belasına görmeye gidemedim. az önce de telefonda annem ilk kez sesini dinletti. normalde gitmek istemediğim eve gitmek istedim lan. ilginç. ama bana benzemeyerek kalbimi kırdı çük kadar boyuyla.
dayıya dayarlar dikkat etmek lazımdır.
Bence bir dayı yeğenlerinin annesinden küçük olmalıdır. Aksi halde amcadan farkı kalmaz gözümde.
heyecanı hissediliyor şimdiden. yeğenim olacak sözlük.
kız kardeşinizin birisi tarafından hamile bırakılmasından dolayı oluşan durumdur. olaya birde buradan bakın.
Hele bir de ilk yeğen ise çok keyiflidir dayı olmak. An itibariyle öpüp,sevip onun kokusuyla uyumaktır dayı olmak.
Dayı var,dayı var...
daha iki yaşında yeğenim olduğundan kendimi bildim bileli dayıyım sözlük.
dayı değilkenki zamanlarimi hatirlayamadigimdan mutevellit dayı olmak ayrica ne ifade eder bilmem.
ama yegenlerimi cok seviyorum.
cok mu duygusal oldu ne.
tadından yenmeyecek durum. hele bir de yeğen tarafından sevilmek, onun yüzündeki 'dayım gelmiş' mutluluğunu görmek...
dayı olmak yeğeninin fotoğrafını feyse atıp acıklama yerine 'dayısının bi tanesi' tarzı şeyler yazarak dikkat cekmeye calışmaktır.
güncel Önemli Başlıklar