bugün

mümkündür. ancak eyleme dönüştürüldüğü halde erkeğin suçlu durumuna düşeceği durumdur. aslında erkeğin eline koluna sağlıktır. ancak kadında güçsüzdür. tartışılmaya açık, içinden çıkılmaz bir sorunsaldır.
melek subaşıdır.
(bkz: boş küme)
Bu kadındır.

http://www.youtube.com/watch?v=kH3Rm8z9JTA
erkeğin kendisinden aciz bir varlık olan bağyana el kaldırması ahlaki olmamakla beraber, bazende çaresiz kalıp erkeğine ille de beni döv diyen davranışlarda bulunan kadındır.
(bkz: cadı sila) *
hiç bir insan hele bir kadın hiç bir durumda dayağı haketmez.
kocasının önüne soğuk yemek koyan kadındır. net.
müslüman kadındır. çünkü ön şartı kabul ediyorlar.
(bkz: dayağı haketmek)*
Türlü davranışlarla erkeğini çileden çıkaran kadındır. Belki topuklu ayakkabı giymiştir, belki askılı elbise kolsuz tişört giymiştir. Kimbilir.

Haksız yere kadına şiddete hayır.
Sağda solda yolda kavga eden çiftin, kadın olanıdır efendim..

Çünkü heran birleşip size karşı voltranı oluşturabilir, sizi olay mahalinden korsan eylem yapan üniversiteli gibi püskürtebilirler..
şöyleki ;

bir arkadaşımla muhabbet ediyoruz arabada orta yaşlarda bi çift 30-35 yaş civarı. tartışma bi kenara bunlar level atlamışlar. arabada olmamız suretiyle ne tartıştıklarını tam kestiremesemde kadının yediği tokatla birlikle ne oluyo lan ? diye bakakaldık.. evli olmaları muhtemeldi.

hayır hacı abi. bi tane vurdun eyvallah sinirine yenildin. lan 2,3 derken adam çığırından çıktı kadını resmen komaya sokacak !.. tekme tokat yumruk kadının ağzı yüzü kan revan çarşamba pazarına döndü..
bıraksın diye bekledim ama romeo ruhum canlandı amına koyim ! yeter lan diye fırladım arabadan..

- Koşarak gittim.. kadına mı yetiyo lan gücün gel buraya ! koştum adamı aldım elime. Çat Çut ! şahsıma münhasır iki hamleyle adamı mort etmek üzereyken, sırtımda aniden bi ağırlık hissettim, biri sırtıma atladı ?
dövdüğü kadın !

lan noluyo ? dur ben sen dayak yeme diye, lan yardım ediyorum falan.... yok !
panter emel'e denk geldim..!

kulağımda yankılanan ;

- bırak kocamı hayvan herif. köpek seni şerefsiz adi çığlıklar hezeyanlar.... ... ! ile kendime geldim..
öyleki adamı dövdüm kadından dayak yedim boynum falan komple cırmık..

adamı bıraktım. kadını sırtımdan attım. koşar adım arabaya bindim.!

nefes nefese bastım gaza..

allah kadının dayak yiyenindende saklasın..
yol ortasında kocasına / sevgilisine / erkek arkadaşına bağıran, huysuzluk yapan, çileden çıkaran, "yazık çocuğa" dedirten her kadın dayaklıktır.

aynısını erkek yapınca kadın dernekleri ayaklanır. kadın yapınca sus pus olurlar.
olmayan kadındır.

erkeklerin, insanlık dışı davranışlarına kılıf uydurma yöntemidir "dayaklık kadın" tanımı. mutlu değilsen ayrılırsın, uzaklaşırsın vs. bir sürü yöntemi vardır.

kocasının önüne soğuk yemek koyan kadın dayaklıkmış paşa tohumu bir yazara göre. eve ekmek getirmeyen kocayı boşamak haktır desek, kadının fedakarlığı diye dem vurur bunlar şimdi.

kadın dediğinin ne bitmez çilesi varmış arkadaş, her haltına bir kulp bulunuyor.
dayağı hak eden kadın, diye bir kavram yoktur. kadına dayak atmak dinen bile caiz değildir. bu işin belli bir kural ve kaidesi vardır. sadece aldatıldığından şüphelenen erkek uyarı amaçlı çok ufak bir şekilde dayak atılır. bunun haricinde kadın takımına dayak atılmaz. dayak atma ağız yoluyla yapılır. baktın hiçbir şey istediğiniz gibi olmuyor, boşanır gidersiniz, bu kadar, basit. dayak atmak hele kadına zayıf karakterli insanların işidir.
yoktur. Dayagi hakeden adam vardir.
çocuklarıyla ve kocasıyla ilgilenmeyip başka erkeklerle birlikte olan kadındır. gerçi ona dayak atmaya bile değmez.
tüm ilçeyi birbirine düşürmüş .babasına arkadaşaları telefon almış kızını gel al ortalık malı oldu kucaktan kucaga atlıyo diye.

bu adAM bu baba bu abi bu kardeş napsın haa .sonra vay efendim kadına şiddet .az edeple oturun da öyle konuşun.
dayağı hak eden kadın ne demektir yahu ? bir kadına el kaldıran karşısında beni bulur.
http://www.youtube.com/watch?v=3437azEoG24

böyle erkekler de dövülür. dayağın gerekli olduğu yerler vardır. ama ne erkek ne de kadın için, insan için dayak gerekli oluyor arada. bu kadını öldürürüm ben.
erkeğinin kurallarına aldırış etmeyen kadındır, kadın dediğin sessiz kalmaını bilmeli ve sabır ehli olmalıdır, yoksa çok sopa yer.
fahise kadindir.
kadın olmanın kisvesi arkasına sığınarak erkeğin bile dayak yiyebileceği işlere cesaret eden orospudur.

Trafikte el kol hareketi yapan, emniyet şeridine giren, hakaret küfür eden tipler bunlara örnektir.
dun seni cok seviyorum derken bugun ihanet eden karaktersiz kadindir.
dayağı hak eden erkeklerde vardır, bu yüzden kadınlar aptalca alınganlıklara girmesinler.en komiği de '' ne olursa olsun kadına el kalkmaz'' diye düşünen kişiler. o zaman erkeğe de el kalkmamalı.erkeklerde hiçbir zaman dayağı hak etmez , sizin batı özentisi düşünce yapınıza göre. ki batılı akıllı kişilerde bu fikirden sonradan büyük pişmanlık duydular.