bugün

abd karşıtlığı son dönemlerde ülkemizde halk nezninde baya itibar görmekte. bu nedenle her ideoloji "ben daha çok abd karşıtıyım" yarışına girmiş durumda. ve her ideoloji karşısındakini abd yandaşlığıyla suçlayıp kendini temize çıkarmış durumda.
peki şimdi gerçeklere gelelim. wikileaks belgeleri çok doğru bir referans değil. ama ulusalcılar fazlaca bu belgelere itibar ettiklerinden dolayı onların düşüncesine göre referans alırsak, mevcut akp yönetiminin asıl çekirdeğinin(zapsu gibi tipler hariç. zaten o tiplerin ajan olduğu belli) abd yanlısı olmadığı görülmüştür. "bop eşbaşkanı, abd yandaşı" gibi tabirler wikileaks belgelerine göre boşa çıkmıştır. şimdi diğer gerçeğe gelelim. asıl abd yanlılarının abd karşıtı gibi görünen ulusalcı tiplerin olduğunu gösteren belgeleri alper görmüş yazmış. zaten biliyorduk ama bu yazıyla olay açıklığa kavuşmuştur.

http://www.taraf.com.tr/a...a-cumhuriyet-gazetesi.htm
benim de şüphelendiğim durum budur. özellikle ilhan abi'nin mektubundan ve kemal gürüz'ün şu sözünden sonra:

-dünyayı abd yönetmelidir!

tabii yasemin çongar'ın birdenbire milliyet'i bırakmasının sebepleri arasında da bu var. pek konuşturulmuyor ama, abd'de bazı şeylere şahit olduğunu biliyoruz..

neyse, kimin daha amerikancı olduğunu bilmiyorum ama, hem özde, hem de sözde amerikancı olmayan her akıma kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum!
doğru ancak eksik ifadedir , abd monoblok bir güç değildir , darbeci ulusalcılar neoconlara yakındır.

denklem basittir...

darbeci ulusalcıların ergenekon adlı yapılanmada görev aldıkları kabak gibi aşikar bir gerçektir.

ergenekonun altyapısı gladio'dur. gladio natonun yeraltı örgütlenmesidir.

nato da abd tarafından kurulmuştur. savaş manyağı psikopat neoconların savaş çıkardığı ülkelerde kullandığı bir askeri güçtür nato. abd nereye çöktüyse nato direk yada dolaylı olarak oraya damlamaktadır.

yani ergenekon abdnin cumhuriyetçi kanadına yakındır , evanjelist neoconlara yakındırlar , yani bush tayfası..

bu haliyle ergenekon dünya savaş lobisinin sadık bir hizmetkarıdır.

ergeNEOCON esprisi gerçekçi bir espridir.
ulusalcılar anti-amerikancıdır. içlerinde böyle olmayanlarda vardır elbette fakat bu kaideyi bozmaz. kavga tam olarak; kemalist paşalar ile amerikancı generallerin kavgasıdır. hilmi özkök gibilerinin mi yoksa saldıray berk'lerin mi yanında duracağız? soru budur.

not: ulusalcı değilim, marksistim. Fakat günümüzde anti emperyalist-ulusalcı kanat ile ittifak yapılması taraftarıyım.
ülkemizde yapılan darbelerin arka planında abd olması ile destekelenen önerme.