bugün

türkiye tarihinin en karanlık günü olarak tarihe geçmiş olay.

2 ilde 50 asker var, 7 tank 3 uçakla darbe, üstelik akşam vakti herkes ayaktayken.. waoww bravo.. ben şu zekamla darbeyi sabah 5 te yapar. tüm herkesi uyurken içeri alır, özel kanallara hemen el koyardım. madem askeriyenin ufakcık bir kısmı darbeye kalkıştı, öyleyse sivil halkı sokaklara çağırmaktansa tsk nın geri kalanını o askerlerin üzerine salsanıza! senaryo çok kötü bee, gerçekten kötü. hele o ezan okutup, allah için, vatan için sokaklara dedirtmeniz çok kötüydü.

Şaka maka neye güvenicez lan biz?
Yazılı gibi başladı sözlüye karar verdi.
yav tamam anladık onu başından beri söylüyoruz ama neden ölüyorlar? tayyip için ölünür mü?
Sokağa tayyip dediği için değil bu sözde darbe için çıktım. Lan milletin elinde akp bayrağı. Akp cumhuriyeti mi burası. Türk bayrağından çok akp bayrağı var. Türkiye yerine recep tayyip sloganı atılıyor. Türk bayrağını asmak yerine büyük tayyip bayrağı asılıyor. Nasıl bir ülke ki prim için yapmadığı halt kalmıyor.
Allah hepsinin belasını versin.
ironinin allahi yapıldı burada tebrikler !!!!!

darbe adi altında demokrasi , demokrasi adi altında monarşik sistem ?

Daha millet le nasıl dalga geçebilir bir insan ? Ha daha ne kadar tasmayi elinde tutup çeke çeke halkı aptallastirabilir ? Ha ? Söyleyin bana .
sabahın ilk ışıkları ile beraber gün yüzüne çıkan mevzudur. bizde burada hala makarnacılara laf anlatmaya çalışıyoruz sanki anlayabilecekler gibi..

ülkesinde darbe olmuş bir cumhurbaşkanı "bir iş adamının yazlığında" tatil yaparken olayı öğreniyor ve uçağa atlayıp istanbula geliyor. yolda havada feril feril dönen f 16 lar taciz bile etmiyor ki darbe bu şahısa yapıldı malum başbakan sadece eline verilen kağıtları okuyan bir dublör. sonra iniyor istanbula kitle hazır zaten her zamanki gibi eline alıyor mikrofonu başlıyor mitingine. fondaki seslere dikkat "vur de vuralım öl de ölelim" bu şekilde inliyor ortam..

60 kişi ölmüş o veya bu şekilde. o veya bu gruptan. 60 can gitmiş her birisi iyi veya kötü bu ülkenin vatandaşları. mitingin içeriğine bakın birde ve arka fondaki "vur de vuralım öl de ölelim" tezaruhatlarına bakın..
Çok kötü senaryosu olan filmler gibiydi.
Gercek olmadığı o kadar belliydi ki?
iyi iyi olanları anlayanlar çoğalmaya başladı çok şükür.
Darbe olsa sorumluluk alıp insanları sokağa döker mi ? Sokağa çıkın dedi insanlar öldü olmayacak mıydı ? Demekki bir bildiği var.
Yine kahraman oldu uzun. Darbe yanlısı değiliz bu bir ihanet ama, Akp bunu kullanıp yine oy kasacak. Biri de çıkıp demiyor ki bu ülkeyi bu hale kim getirdi.
Milleti sokaklara dokup ulusa seslenis yapacaktir duzenbaz akp.
asker darbe yapmaya yapmaya darbe yapmayı unuttu. sizin yapacağınız işi sikiyim ben gidiyorum.

ayrıca 7 tank, 3 uçak ve 50 askerle darbe yapmışlar. sanki mahalle basmaya gidiyor adamlar. yahu bu nedir?
darbe...

böyle plansız mı olur askeri darbe, bu derece disiplinli bir topluluğun bu şekilde amatörce yaptığı bir iş olabilir mi sizce darbe... 80lerdir asıl darbe üstadım.

bu bir gövde gösterisine dönüşmüştür, "siz darbe yapamazsanız, benim halkım sokaklara iner milli iradenin gücünü ile sizi püskürtür" demenin ayaklanma şeklidir.
He lan he... Elli tane darbe gördünüz zaten. Halk karşı Çıkmasaydı ne olacaktı sanıyorsunuz? Geri kalan tüm ordu biat edecekti zaten. Nitekim ordu darbecilere müdahale etmedi, polis ve asker Çatıştı hep. Darbe iyi giderken hepiniz iyiydiniz şimdi kaybedince götünüz başınız ayrı oynamasın. Ankara'ya atılan bombaların, kardeşimin göz yaşlarının şehitlerin kanlarının hesabını soracağız.
Self coup olayını garantiler nitelikte.
Oy devşirmek.
başarılı olsaydı darbe sevicilerin geberene kadar içip kutlayacağı olaydır.
yazdılar, oynadılar, seyrettik perde kapandı ama hala bağırışıyorlar.

kaç yıldızlık bir oyundu derseniz sürekli - vermekten onlarda tükendi bende..

ama en iyi tarafından bakarsak en azından sela vermekten vazgeçtiler kulaklarım dinlendi.

oyundan çıkaracak sonuç: verin ulan benim başkanlığımı.
tecavüz haberi diye açtık, sevişme sahnesi çıktı.
darbeye devam mı edilmeliydi? milletin seçtiği parti çıkıp açıklamalar yapmayacaksa.. milletin seçtiği cumhurbaşkanı açıklama yapmayacaksa ne yapacak biri bana izah etsin. darbe girişimi oldu bitti haydi baaaayyy... deyip eve mi dağılsınlar?

siz heralde ülkeyi yönetenlerin işini hafife alıyorsunuz sanırım. tabi bu olayları evinizde ossura ossura seyretmek kolay geliyor olmalı ki keyfinize göre yorum yapıyor olayları basitleştirmeye çalışıyorsunuz. neden o tankın ezip geçtiği arabanın içinde bulunan siz değildiniz? neden..

ülkenin meclisine tankla tüfekle saldırı yapılıyor.. cumhurbaşkanını öldürmeye yelteniyorlar.. asker polis halk şehit ediliyorken ne istiyorsun dizi veya film mi yayınlansın? aptal adam.
gerçektende sonuna kadar katıldığım bir tespittir.
başlangıç: bu parti meselesi değildir vatan meselesidir.
gelişme: sen rahat ol başkumandanım.
sonuç: dombıra
akp ye oy vermiş biri olarak kesinlikle katıldığım olay.

bu olayın miting olayına döndürülmesi rezalettir.

rte sloganları atanlara bile durmaları yönünde uyarılarda bulundum dün akşam.

artık particilikten çıkıp tek millet olmak zamanıdır..
darbe diye başladı milletde analarını sikti attı üstünede başka yokmu diye bekliyorlar sokaklarda .

görünen o ki yok .

ha varsa ben varım diyen taşşağı aklından büyük kendine güvenen ve kendini vatansever olarak göstermeye çalışan buyursun taksime gelsinde millet vatansever görsün .

e hani ?

kıçımın vatanseverleri sizi .

sizden sadece klavyesever olurdu . oda oldu zaten .

klavyeden patinaja devamyani .

durmak yok yola aynen devam .

çakma vatanseverlere inat etek giyip evlere kapananlara inat yani .

yokmu büzüklü ? ama sıkı olacak yarı yoldan dönmeyecek . arkaya bakmayacak ?

yok dimi bende öyle düşünmüştüm zaten .

beni hiç şaşırtmadınız ki şimdide şaırtasınız . len düdük makarnaları .
cumhuriyet mitingi diyerek başlayanlar da AKP zaferine dönüşmüştü evet!