bugün

bu akşam eski cimbomlu orkun uşak'ı gafil avlayarak haftasonundaki maç için mesaj vermiş ispanyol.
ağlayınca açılan forvet.
gol attığında sağa sola ok fırlatan,gol atamadığında ise o okları ne yaptığı merak konusu olan futbolcudur.
takımı için erkek haliyle gözyaşını feda eden en asil duyguların futbolcusu. *
sezonun sonuna doğru açılan futbolcu.
her seferinde bizi güldürmeyi başarabilen ünlü komedyen.
boş kaleye atamayıp 30-35 metrelerden gol atabilen futbolcudur. ilginçtir.
hacı onu bunu bilmem de bu abim şimdi kalkar bize kadıköy'de bi tane aşırtma sallar, 2 sezon daha götü kurtarır gibi geliyor bana...

tanım: forvet oyuncusudur ama gol atamayanından..
(bkz: aziz yıldırım ın türk futboluna kazandırdıkları)
bir gol attığında sahaya baştan başa dolaşan adam.ayda bir güne tekavül eder.
fm2010'a göre dünyanın en iyi futbolcusuymuş. şimdi ağlıyorum biliyo musun:
http://i201.photobucket.c...a137/albastropos/giza.jpg
bugünkü maçta en az iki gol bekliyorum kendisinden. *
formundan hiçbir şey kaybetmemiş, gene boş kaleye kaçırmış futbolcumsu yaratık.
daniel guizaya golcü demek futbola hakarettir.
futbol hayatının bitmesini canı gönülden dilediğim futbolcu bozması. biz çektik, başkaları çekmesin bu herifi.
fenerbahçe'nin şampiyonluğu önündeki en büyük engel.
27 gol atarak 2007-2008 sezonu la liga gol kralı olup fenerbahçeye transfer olan futbolcu..
kasımpaşa karşısında yine kendinden bekleneni yapmış olan futbolcu.

http://img249.imageshack.us/i/guizap.jpg/
fenerbahçe şampiyon olursa rakipleri dışında daha da büyük bir engeli geçmiş olacaktır. tabi ki bu engel de daniel guiza denen forvete benzer bir yapılanmadır. ömrümüzü yemiştir, adam çıkınca gol olmuş kadar seviniyorum. tribünden 10 adam getirsek 7 si o topu sokar ağlara...
fenerbahçe'nin bu adama rağmen şampiyonluk yarışında olması başlı başına mucizedir. bugün oynanan maçta kendisinin kaçırdığı pozisyonları türkiye liginde atamayacak forvet oyuncusu yok. hala ispanya'da 27 gol attı diye savunuluyor. bu ülke zafer biryol'u da gördü gol kralı olurken, okan yılmaz'ı da. o yüzden bu adamın savunulacak bir tarafı yok. eğer semih şentürk sezon başından beri oynamış olsa fenerbahçe en az 5-6 puan daha fazla kazanmıştı. fenerbahçe şampiyon olsa bile sezon sonu fiyata bakılmadan satılmalıdır. verilen onca paraya yazık oluyor...
daum'un yüzde yüzlük golü kaçırınca acıyarak baktığı, taşak geçtiği oyuncudur. motive falan değil o olm.
Kendisinden bekleneni her ne kadar yapamasa da gözden kaçan bir pozisyonda Kasımpaşaspor 3'e 1 kontraya kalkmışken Fenerbahçe yarı alanında sağ kanattan akan Kasımpaşalı oyuncuya yerden öyle yerinde bir müdahele yapmıştır ve de topu kapmıştır ki kiminiz diyecek ki "abartma lan, tamam mı abartma". Hayır, abartı değil bu, muhtemelen o pozisyonun tekrarı verilmeyecek ama bence Fenerbahçe'nin Kasımpaşa karşısında aldığı 3 puanı getiren en önemli hareketlerden birisidir. Nitekim, Kasımpaşa 3'e 1 gittiği o pozisyonda golü de bulabilir, defans oyuncularından birisine kırmızı kart bile yedirtebilirdi. Kaçırdığı gol o seviyedeki bir oyuncu için elbette fena ama nedense maçta o kritik müdahelesiyle kaldı aklımda.
(bkz: efsane geri dondu)
bir fenerbahçe'li olarak hem çok nefret ettiğim hem çok sevdiğim ispanya milli futbol takımı stoperi,pardon forvetidir.sevmemin nedeni,fenerbahçenin büyüklüğüdür.yoksa kendisi,insan olarak iyi olsa bile futbolcu olarak bir hiçtir.tıpkı benim gibi.
fenerbahçe'ye yaklaşık 30 trilyona mal olmuş, ispanya'da gol kralı, türkiye'de dalga kralı olmuş futbolcu.