bugün

görsel
41 yaşında ispanya 4 .liginde bir takımla yeni sözleşme imzalamış.
Adam ispanyol milli takımı forvetiydi düşün. Avrupada herkes profesyonel... yenilince veya gol kaçırınca anana sövmüyorlar.

O da o stressle ayağına geleni kaçırdı tabii. Çok futbolcu yaşıyo bunu türkiyede. Eli ayağı dolaşıyo kimilwrinin bele. Mental yetmiyo.
fenerin en yüksek fiyata aldığı oyuncu. kazmalıkta sınır tanımayan ispanyol bir forvet. 41 yaşında ve kendisi hala ispanyanın alt liglerinde top koşturmaktadır.
adını ne zaman duysam aklıma şu gelir. ve kahkaha atarım.

görsel

efso değil mi lan asdafauieüç
sanssiz futbolcu sen git la liga gol krali ol sonra gel fenerbahceye arabeske bagla.
Doğuştan futbolcu ismi.
Bira stokluyor kral.

görsel
daniel yavaş gonzalez gülüzar.
gol kaçırmada üstüne olmayan futbolcuydu. evet.
abi adamlar 11 sene önce 14.3 milyon euro gibi bir bedel ödedi inanılmaz ve 13 milyonluk diagne kralımla alay ediyorlar.

yahu o zamanlar mesut öziller, nuri şahinler bu paralara alınıyordu. ronaldinho 28 milyona milan'a gitmitşi. bugün 12-13 milyon euro avrupa bandında çıtır futbolcu seviyesinde bir para.

süper lig tarihinin en büyük kazığı. keşke ffp daha erken gelseydi.
forvet gibi forvetti be. fenerde sevdiğim tek adam evet.
görsel
Fenerbahçede bedava bile oynarım sözü gerçekse bence kulüp yetkilileri tarafından değerlendirilmesi gereken futbolcudur. Yedek kulübesinde Vedat muriqinin yedeği olan allahyar isimli topçudan daha çok güven verir.
Işıklarda su satan adamlara dönmüş...
Haksızlık yapılan adam. Kaçırıyordu ediyordu ama gene atıyordu kral. Evet.
hamit altıntop'a benzemiş.
Golleri kaçırıp kaçırıp kale diğerine sarılmaları...

Çok çekti bu topraklarda...
eski, süper lig gol kralı.
görsel
iddia ediyorum Anelka'dan sonra türkiye'ye gelen en iyi forvetti kendisi. Özlüyorum seni guiza. Evet.
Sürekli kaçıran ama aslında iyi bir topçu olan eski Fenerbahçelidir.
oğlunuz zeki ama ders çalışmıyor diyen hocalar gibi oldum.
eskiden (bkz: çok güzel hareketler bunlar)da guiza ile ilgili skeç yapmışlardı

*vurdu kaçırdı
vurdu kaçırdı
hoop kaçırdı
hoop kaçırdı
arkadaşlari şu an guizayi dövüyorlar

acaba şu an nerede ne yapar garip
(bkz: yakarsa dünyayı garipler yakar)..
Kaçırıyordu atamıyordu ama ruhu vardı. Buca deplasmanında gol sonrası Sevinci ve ağlaması hala aklımızda. Evet.
ne adamdı be. ismi yetiyordu o vakitler.