bugün

görsel
abartılı fenerbahçe sevgisi ve galatasaray hakkında üzücü yorumları ile üzen bir yazardı. futbol dışında çok güzel entryleri vardı ama ne yazık ki futbol konusunda yazdıkları üzücü oluyordu. kalbimi ne kadar kırdığını ifade eder, saygılarımı sunarım.
futbol konusunda objektif olamayan, fenerbahçe fanatikliğinden hareketle galatasaraylıalrı yoran bir yazardı. iyi ki yazmıyor artık.

edit: yiğidi öldür hakkını yeme: zaman zaman çok hırçınlaşsa da, işini öne çıkartarak diğer insanlara kırıcı yaklaşsa da, düzgün bir üsluba sahipti.
(bkz: #2818473)
cok guldurmustur. helal olsundur.
(bkz: #3667357)

güldürmüştür.
(#3719299)

no'lu entry'si ile, arşivsel olarak olayı bitirmiş, koparmış, kanırtmış yazardır.Takdir sunmaktayım.
(#3224523) şu yorumuyla, yarmış geçirmiş ex yazar.
evet, belki futbol konusunda objektif olmayan ve galatasaray' dan nefret eden bir yazardı. ancak empati kurma özelliğini kaybetmemişti ve insanları çirkince aşağılayıp onlara kedi köpek de demezdi. keşke onun o özelliğini örnek alsa küçük fanatikler...
edit: o kadar entrysini okudum ancak kendisiyle aynı fikirde olmayanlara hakaret edecek derecede küçüldüğü bir tanesini hatırlamıyorum. şimdiki özel mesajdan tehdit edip hala daha yazmaya devam edebilen takımdaşları bu özelliğini örnek alabilse keşke...
schizo'yla birlikte geri gelmesini can-ı gönülden temenni ettiğim sözlük efsanelerinden biri. gerek siyasi, gerekse sportif konularda gereken kişilere ağzının payını vermesiyle bilinirdi.
edit: moderasyon bazı kelimeleri düzeltti.
"caney caney caney işte meydaney delikanlı damat nerdesin aney" demek istediğim yazar.

aramızdasın biliyorum...
futbol dışında iyi yazan, ancak konu futbol oldu mu gözünün önüne inen perdeden dolayı sözlüğü birbirine katan fenerbahçe'li bir yazardı bu. ancak kemikleri sızlamasın, küçük kardeşleri istila etti şimdi de, izinden gidiyorlar. hem futbol dışında başka bir şey üstüne de yazamıyorlar, ama bu adam yazardı. böyle olunca da şimdiki holiganlara tercih edilesidir...
hayvanları seven kazancakis sevdalıları ve kumsalda gürül gürül yanan şey ile karşılaşıldıkça hatırlanan yazar. eksikliği hissedilmiyor, aksine temsilcileri arttı. bize kalan da fazla mesai...
nick altını okuduğum kadarıyla vaktiyle sözlükte yazmamış adeta savaşmış eski yazar. asla geri adım atmayan birisi olarak hatırlıyorum kendisini. bir süredir entrylerini okuyorum. benim gibi fenerbahçeliler'in keyifle okuduğu futbol konulu entryleri haliyle oldukça yanlı. fikirsel ve tematik entryleri ise gerçekten çok başarılı. dünya görüşü ve duruşu oldukça oturmuş bir kişi gibi görünüyor damat hobbit pasa.

bir sebepten çaylak olmaya tepki göstermiş ve hesabını sildirmiş. gerçi sözlükte ortam biraz değişiyor, bazı dengeler dönüyor. çağrıma icabet eder mi bilmem ama, çağırdığım geri gelmesini istediğim yazar.
hani derler ya bazı insanlar anılarıyla hatırlanır diye, gene hatırlayıp yad ettiğim eski yazar. an itibari ile kemal kılıçdaroğlu ile tartışan turk televizyonlarında unutulmayan anlar'ın efsanevi kahramanı melih gökçek bana tekrar kendisini hatırlatmıştır.
sözlükteki gs çetesinin "ahaha kaçırttık" diye sevindiği yazar. sanmayın ki o sizin yüzünüzden gitti. sözlük moderasyonu ne zaman ki adaleti her yazar için eşit şekilde uygular, o zaman belki böyle kaliteli yazarların gitmesinin önüne geçilir. afkurmak kelimesinden 30 gün çaylak yapılıyorsa bir yazar -ki sözcük hakaret olmadığı halde- "formata aykırı entry girmekte ısrar eden yazarlar neden silinmiyor" sorusunun cevabı gayet netleşiyor. her insan eşittir, bazıları daha eşittir tabi ki. demek ki ne yapmak gerekiyormuş? ya moderasyondaki en etkin yazarlarla kanka olmak ya da onlarla aynı takımın taraftarı olmak gerekiyor. yoksa böyle bir uyarı yaptığınız için çaylak olabilir, gammazsanız gammazlığınız alınabilir, kısacası canınız sıkılabilir. merak etmeyin; şurada belki yüzünü bile görmediği, aralarında muhtemelen akrabalarının da bulunduğu milyonlarca insanın annesiyle cinsel ilişkiye girmek isteyen sapkın bir güruhun temsilcilerinin bulunması o kadar can sıkıcı değil. ne de olsa abileri imralı da.
(#3201653) nolu entrysi ile futboldan anlamadığını açık bir şekilde vurgulamış yazar.
fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz. diye andığımız yazardır.
fenerbahçeli olduğundan başka hakkında fazla şey bilmediğim yazar. gitmek istemiş. bunun hakkında da yorum yapmayacağım yazar. lakin yorum yapacağım şey hobbit gitti her şey düzelecek tarzında entry lerini görmem. meğersem bu gs li arkadaşlar melekmiş her şeyi kill for you ile hobbit yapıyormuş. yazık yahu adam gider gelir o ayrı da gs li arkadaşların bu gidiş sonrası kendilerini temiz gösterme çabası yok mu güler misin ağlar mısın yahu. önce kendinize bakın bir adamın gidişiyle bütün suçu ona yüklemek ve kendini temize çıkarma çabası ancak zavallılara yakışır.
kendisini tanımam etmem, vallahi alakam yoktur. bir tek fenerbahçeli olduğunu bilirim o da o kadardır.

takım tutmak evet çok güzel bir şey. fanatizm de başkasına zarar vermediğiniz sürece iyidir hoştur. bu sözlükte artık eskisi kadar* yazmıyorsam, abuk subuk başlıkların ve fanatizmin insanları tahrik etmeye yönelik şekilde kullandıldığı entrylerin bulunması başlıca sebeplerdendir.

kendisinin entrylerini zaman zaman tebessümle okuduğum da olmuştur. takımına gönülden bağlı olduğu bellidir. güzeldir de aslında takımına gönülden bağlı olmak. peki takımına gönülden bağlı olan herkes ağzını açıp karşı takım taraftarlarına giydirmeli midir? kesinlikle hayır. herkes işine bakmalı, diğer takım taraftarlarına tabiki ara sıra takılmalı, ama temelde çizgisini bozmadan, ne yapıyorsa seviyeli bir şekilde yapmalı.

nisan 2006dan beri bu sözlükteyim, nisan 2007den beri ara sıra yazıyorum ve o zamandan bu yana da yazdığım entrylerin büyük çoğunluğu fenerbahçeyle veya maçlarla ilgili. durup düşünüyorum ara sıra. ya çok usturuplu geçiriyorum geçirdiğimde, ya da yüksek yerde tanıdıklarım var da ben bilmiyorum!

ama bir şey var söylemeden geçemeyeceğim ki bu sözlükte de böyledir normal hayatta da;
söz konusu fenerbahçe olduğunda, başlığa genellikle rakip takım taraftarı olan yazarlar hücum etmekte veya konu fenerbahçe olduğunda hep rakip takım taraftarları atıp tutmakta. sonra fenerli birisi kalkıp bişi söyeldiği zaman hurra herkes üstüne çullanıyor. bu konuda fenerbahçeli yazarlara hak veriyorum.

neticede gidene gel, gelene git denmez. bırakmayı seçmiştir, kendi tercihidir. saygılar.
kendisi ve arkadaşları, galatasaray taraftarının sözlük bünyesinde kollandığını düşünüyor.
bilmiyor ki, şanlı galatasaray taraftarı burda da o sağlam duruşunu çaylak yapıldığında bozsun.
eğer ola ki yapılırsa sessiz sedasız verilen cezanın bitmesini bekliyor ve bu süreçten hiçbir fenerbahçe taraftarının haberi olmuyor.

bi de çaylak yapılınca eşi dostu toplayıp başlığını çoşturanlar vardı.
kendini sildirten, dağa küsen bünyelerden.

sözlük hiçbir şey kaybetmemiş, bilakis hobit'in silinmesiyle bazı şeyler kazanmıştır.
sözlükte, hobit'in duruşuna göre yine de 3-5 destekçisi varsa bence onlar da kendilerini sildirsinler.
hani beğenmediği moderasyona tepki amacıyla," silin lan beni de" yazıp 1616'ya yollasınlar.

öyle atıp tutmakla olmuyo.
sözlükteki galatasaray çetesi ve onların faaliyetlerine göz yuman moderasyonun kurbanı olmuştur.

elde ettikleri yetmemiş gibi, hala hedef gösteriyor bazı ezilmişler, "sırada kill for you var" diye, merak etmeyin moderatörleriniz sizi kırmayacaklardır.
atatürk galatasaray'ı sevmezdi gibi bir başlık açıp atatürk üzerinden bile nefretini kusabilmiş yazardı damat hobbit paşa. hepimiz burada takımlar konusunda atıştık. ama asla milli değerler üzerinden kimseye saldırmadık. gözümüzü bu kadar nefret bürümemişti.
gidişiyle üzmeyen yazar.
(bkz: herkes gider biz kalırız)
(bkz: biz galatasaraylıyız)
fenerbahçeli fanatiklerin gidişine pek bir üzüldüğü çakma hobbit. futbolla alakası olmayan entry'lerde bile dönüp dolaşıp galatasaray'a getiren bir bu vardı, bir de kill for you diye ziyan bir vatandaş var... biri gitti diğeri de sırada... herhangi bir maçın altına entry girerken, ve daha kimse beyefendinin takımına en ufak laf dahi etmemişken "bilmenne bilmemne ezikleri bıdı bıdı şöyle göt eden bla bla" formatında başlayan arkadaşlar bunlar. ama olay sadece futbol değildir; hakkını verelim ki diğer konularda iyi birkaç tane yazısına rastlamıştım bunun... ama galatasaray'a haksız yere gayet hazımsızca saldırdığı entry'ler sözlüğün kalitesini dibe çökertmekle beraber sözlükteki galatasaray fenerbahçe savaşlarının da büyük oranda yolunu açıyordu... işi gücü rakibi küçümseyip, rakibe hakaret etmek olan bu adamın sözlükten uzaklaşmış olmasının kötülüğü nedir? kalite yükselecek işte fena mı, o kınacı arkadaşa da adresimi en yakın zamanda vereceğim... bir de kayırılıyormuş ya galatasaray'lılar en çok buna gülerim işte... birtakım saçma sapan entry'lere yanıt vereceğiz diye en az 4 kere çaylak yapıldım ben hakaret bile etmediğim halde... neyse yahu yolu açık olsun, banane...

edit: cevap veremiyorsunuz işte, anca entry'lerime bakıp alakalı alakasız sıradan alayına eksi verecek kadar da biçaresiniz... yazık lan cidden...
sözlüğün renkli yazarlarındandı..
gerçi fazla bir renkten söz edemeyiz bizim gibiler için iki renk mevcuttur..
yeri geldi ateşli tartışmalar içinde aynı safta yer aldık, yeri geldi gs'lilere seovilik yaptık.. * *
yıllık yazılarına benzedi bayağı kesiyorum..
seni özleyeceğiz dostum..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar