bugün

çocuğunun yatmadığını gören klasik anne baba tepkisi.
gecenin bir vakti uykudan uyanmış annelerimizin hiç görmek istemediğiniz bir halde kurduğu cümle.
şahsıma en çok kurulan soru cümlesidir. aslında sorudan çok genellikle şaşkınlık, öfke, isyan bildirir.
zamanında sevilmeyen ama şimdilerde özlenilen cümledir. özledim be; tamam ya yatıyorum şimdi 2 dakika bişey kaldı sen git yat diyip saatlerce yatmamayı. *
elektrik faturasının çok gelmesinden şikayeti olan anne ve babanın çocuklarına sarf ettiği cümledir.
(bkz: hacıyatmaza sorulabilecek en saçma soru) *
her sorulmasında ''tam yatıyodum sen geldin'' diye cevaplanır.
yatıldıktan dakikalar sonra gelip de oda lambasının ve bilgisayarın kapalı olduğunu gören ebeveyn o soruyu soramamanın verdiği sıkıntı ve stresle yatak odasının yolunu tutuyor ya; işte o an dadından yinmiyor. *
eve yeni girilir, saat gecenin bir yarısı. anne tıkırtıya uyanır.
+kızım daha yatmadın mı sen?
(ele geçen kitap okunur yada tv ansızın açılır)
-yok anne şu bitsin yatıcam.
+tamam hadi geç oldu.
daha yatmadim ! milli olmayi abilerime biraktim.eh bende sirasi gelince yaticam anne !
en sinir olunan sorulardan biridir. genelde yalan söyleyerek cevap verilir.
Bu entry i okuyan sahsin hayir ya da bi siktir git tarzinda cevaplar verecegi sorudur.
daha cok ergenlere ebebeynleri tarafından sorulan sorudur.
tek yaşayan biriye sorulmayan sorudur bazen acı bir durum olabilir.
bu sorunun cevabı bilinir ama ısrarla sorulur. sabahın altı buçuğu olmuş. babam uyandı, "yatmadın mı sen" diyor. "yatmış gibi mi görünüyorum"...
mesaiye kaldım işler bu ara yoğun cevabına uygun soru cümlesi.
-Daha yatmadın mı sen ?
+Yattım kalktım , yattım kalktım . Hoop nerdeyim ?
-Ablayla dalga geçilmez. Allah baba taş eder. O etmezse ben ederim. Medusayım ben bak gözlerimin içine.
+Evlende git artık sen ya. iyice çirkinleştin. ( abow çok ağır oldu )

(bkz: incee çokk incee)

diye uzayan bir konuşma olabilir mesela.