bugün

kitabını okumasamda 5 sezon 9 bölümün sonunda o kuşatmada kesin bunu ejdarhası kurtarır başka yolu yok derken götü kurtardı.
6. Sezon 1. Bölümde hodor'un haşmetli sikini yerken görülmüş güzel.
6. Sezon 1. Bölümde drogon ile birlikte aynı sofrada atıştırırken görülmüş güzel.
(bkz: daenerys targaryen in taliplerinin artması)
canını sevdiğimin targeryanı.
--spoiler--
yine buldu kendine beleş bir ordu.
--spoiler--
görsel

Ablacım artık gitte otur şu demir tahta da oyun bitsin.
tahta daenerys değil podrick oturmalı bence. herkesin ağız kokusunu bu çocuk çekiyo hakkı olanı almalı. ..
Game of thrones dizisinin ve kitabının harika karakterlerinden. Kendisi isminin birincisi, ve ejderhaların annesi.
görsel
görsel
görsel
görsel
boku yenecek kadar güzellikte hatundur.
artık savaşmayı öğrenmesi gerekmektedir. kendisine aşık onca adam ve ejderhalar olmasına rağmen hep kaçan, sinen ve korumaya muhtaç bebe triplerindedir. hep mağdur olmasına rağmen ele geçirdiği topraklarda halkın sabrını zorlayan kararlar almaktadır. açıkçası biraz konu mankenidir.
görsel
Kitaptaki haliyle dizidekinin uzaktan yakından alakası olmayan karakter. Zira kitapta dolgun memeli, taş gibi vücudu olan bir hatun değil. ince, kısa küçücük bir kız.

Zaten dizinin hbo'ya verilen -onay almasını sağladığı- ancak yayınlanmayan pilot bölümünde emilia clarke değil tamzin merchant tarafından oynanmış. Neden değişti bilmiyorum, ve emilia'nın memelerini görmek güzel bir şey ama tamzin ablamız tam bir daenerys imiş.

görsel
--spoiler--

Son bölümde haşmetlimiz ejderhası ile balkona giriş yaptı ama kuşatmada piramide kadar sıkıştırdılar.

--spoiler--
--spoiler--
Kaşarsın kızım sen. Senin kalbin yok amına koyim. Allah bin türlü cezanı versin. Üzdün dağ gibi adamı. inşallah Gregor tarafından tecavüze uğrarsın. Amına ateş püskürtüğümün karısı.
--spoiler--
Fahişe.
Masum yüzlü kaşar.
görsel
bokum gibi karakter. başbuğ robert baratheona ve eddard starka gaspçı diyen bir fahişe. kitapta bir bok yiyemez iken dizide bol bol şişirilmiş vasat karakter. yüceler yücesi kralım stannisin bu fahişenin kellesini bir mızrağa takmasını görmek isterdim.
görsel
burada yani gerçek dünyada ve özellikle ülkemizde olsa "dibek g.tlü" veya "bu ne la hobbit gibin" şeklinde konuşulacak iken got evreninde 3 tane ejderhanın anası, korkulan bir hükümdar adayı ve khal drogo gibi bir babayidin gönlünü çalabilmiş olan kişidir.
Önümüzdeki sezon ya da son sezon jon snow ile önce savaşıp sonra sevişmesi muhtemel olan güzel karı.
Ejderhaları jon snow un üzerine salacak baktı ki ejderhalar snow u yakmıyor, bu hemen diyecek " aa ne kadar da targeryan bir erkek". Sonra bunlar ensest bir ilişki yaşayıp hunharca sevişip lannister ların anasını gondikleyecek.
cılgın kralın kızı, ejderhaların annesi, saf targaryen ve gökhan tevek'in korkulu rüyasıdır.
Game of Thrones * 'un en kezban karakteri.
Margaery Tyrell * 'in sıçtığı bok olamaz.net.
Kezban. Aşüfte. Bu kız gider de tahta oturursa sinirden kendimi sikerim herhalde. Hiçbir liderlik vasfı yok. Halkta karşılığı yok bir kere. Senin atan da o topraklara ait değildi gitti zulümle aldı oraları. Sürekli böyle bir narin haller sürekli korunmaya muhtaç çocuk tripleri.vay benim ejderha evlatlarım gelir kurtarır beni. Ee sürekli akıl danışacan kendine ait hiçbir fikir yok. E gücün de yok yine yanında adam lazım. Pardon da moruk sen neden kraliçe olacan o zaman? Ensest mensest cerceiye bak kadında taşağın kralı var karşısında tir tir titrersin. Stannis de kral olacak adam. Nedi Robertı falan hiç saymıyorum. Robb bile büyük adamdı. Kız kardeşlerine karşı Jamie yi takas etmeyi asla düşünmedi. Ben bunu yaparsam ordudaki adamlara, sancaktarlarıma bunu izah edemem dedi. Anası da tam dayaklıktı sıçtı batırdı orada neyse orası ayrı. Adamda yine bir ordusunu düşünme vardı. ne için savaştığını kimle savaştığını bilem biriydi. Bu hanım kızımız bir bok bilmiyor hep ondan bundan yardım ondan bundan yardım. Senaryo şişirdi de şişirdi bunu. Jon snow u da şişirdi ama o adamın yaptıkları var adam bileğinin hakkıyla komutan oldu. Yabanilerle anlaştı baba ocağını kurtardı ve yine ünvan şu bu istemeyip halkı için, Ak gezenlerle savaş için tehlikeli bir yolculuğa çıktı. Kıyaslaması teklif dahi edilemez.
görsel
edit: bunu eksileyen erkek vurduruyordur amk. kezbanlar mı bastı yoksa? eheh.