bugün

şu aralar çıldırmıştır twitter da. resmen kapattı sayfayı.
iyi bir sunucu. iyi bir insan olduğuna inanıyorum.
şovmen işte...
hiçbir şey bilmeden her şeyi biliyormuş gibi yapabilen, devamlı tweetler atan, yazıları ve konuşmaları samimi gelmiyen gazeteci kişisi.
ben bu adamın sırrını anlayamadım. sokağa çıksan bu arkadaştan daha zeki ve daha komplekssiz onlarca insan görürsün. nasıl bu kadar yükselebilmiş anlayabilmiş değilim. acaba dayıları kimler?
sözlüklerde görmedigim küfür kalmadı diyen ve iyilerin pek sessiz kaldıgını iddia eden gasteci. katılıyorum ama nedeni var cüneyt reyis burda hem artı eksi sistemi var hem bir ortam var yani sen koyunların yaptıgının tersini yapamıyosun mesela herkes akp'yi eleştiriyorsa sen akp'li oldugunu söyleyemiyorsun çünkü o zaman troll oluyorsun. sürü psikolojisi yani.

mesela herkes serdardan nefret eder herkes eleştirir herkes aynıdır burda aksini iddia eden sürüden ayrılır bir köşede kendi başına takılır hah işte bunlara troll derler. çünkü kendileri gibi koyun degildir troller bazen piçligine yapar bazıları ama çogunlukla trollükle suçlanan karmayı takmıyordur free stayla deniyordur.
yeni saçları, hala bir garip gelen kişidir. uzun saçına alışmıştık oysaki.
twitter aracılığıyla ertuğrul özkök'e giydiren gazeteci. mantıklı bir soru sormuştur.

--spoiler--
Ertuğrul Özkök utanmadan 'dizilerde neden türbanlı kadın yok?'diye soruyor. 20 yıl yönettiğin Hürriyet'te neden bir tane türbanlı kadın yok?
--spoiler--
ertuğrul özkök e fena ayar veren sempatik yazar, tv programcısı ayrıca ahmet hakanın kankasıdır.
ertuğrul özkök'e verdiği cevapla (alıntı da olsa) yüreklerdeki yağı eritmiştir. arada sırada çok güzel çıkışlar yapıyor.
ışık hızını sollayacak derecede tivit atıyor. biri bunu durdursun!
DÜNKÜ KÖŞE YAZISI:

http://ulu.so/ulbgko

evet Cüneyt bey, siz süpriz yumurtadan biz zıvanadan çıktık!!!!

akm'nin yıkılıp 'yerine daha güzel, daha kullanışlı' bir yapı inşa edileceği söylendiğinde taraflar yine kendilerini belli etmişlerdi! taksim sahnesi, muhsin ertuğrul...
tarihi yok ediyorlar demiştim! evet, yaşamımın büyük kısmını, çocukluğumun mekanlarını ve anılarını mahvettiler, yok ettiler!!
bu bir masa, bir iskemle meselesi değil! tinercilerin kol gezdiği, genelevlerin olduğu, sokak müzisyenlerinin çaldığı ve belki de insanların ilk defa çalgıları yakından görme fırsatı yakaladığı, her yerden, her türlü insanın buluştuğu, kimi zaman yorulup sokağına oturduğu, içtiği, eğlendiği ve evet, yeri geldiğinde yüksek sesle güldüğü, kahkahalar attığı bir semt beyoğlu!

faşist, ulusalcı, başörtülü, dinci, alevi, sünni olmamıza bakmadan; kendinizi özgür hissettiğiniz bir mekanın değiştirilmesine göz yumar mısınız? semtin başka hiç bir sorunu yokmuş gibi, üstüne üstlük "demirören" gibi bir yapının tepemize dikilmesinden sonra 'masaların konulması mı zıvanadan' çıkmıştı? bu semtte, bu şehirde, bu ülkede bir tek zıvanadan çıkan bu mu? akm'de mi zıvanadan çıkmıştı? peki ya, taksim sahnesi? kulaksız zıvanadan mı çıktı? zürafa sokak zıvanadan mı çıktı? tinerciler?

belki bunlara sebep olanlar süpriz yumurtadan çıkmıştır, ne dersiniz?
yüzümde tebessüm yaratan bir yanlış anlamaya sebep olan kişi. diberay ile girdiği diyalog sonrası hafiften tebessüm etmeme sebep olan gazeteci.

http://www.dipnot.tv/1470...ma-studyoyu-kopartti.aspx
sürekli dipnot.tv'nin linklerini paylaştığı için kendisine ''spam gazeteci'' dedim diye beni twitter'da bloklamış. bloğu yedikten sonra birden bir aydınlanma geldi böyle, anladım ki cüneyt özdemir iyi gazeteciymiş. ben bok yemişim.
akp'ye yaranacağım diye ne yapacağını şaşıran kişilik.
van depremi sonrası akut'a laf atacağım derken saçmalayan kişidir. neymiş neden nasuh mahruki stüdyodaymış. ee be adam onlar boşuna mı farklı bölgelerde ekipler kurmuşlar? hepsini tek merkezden kim yönlendirecek? devletin yapması zorunluyken yardıma her koşulda kendi imkanları ile koşan bir gruba böylesine saçma sapan laflar sarfetmek yersizdir. adam ol sende gir derler enkaz altına!!
dün van a gidip nerden bulmuşsa kırsaldan bir köy bulup '' ahada buraya yardım eli uzanmamış '' diyen gazeteci.

iyide cüneyt abi. sen böyle yaparsan bunlar '' teğ ce bize bakmiğğ '' demez mi?
adam gibi adam, örnek bir gazeteci.
van'da meydana gelen depremin ardından sahaya inerek gazetecilik nedir göstermiştir. müge anlı yüksek topukların üstünde saçmalasın, adam çalışıyor harbiden.
birileri televizyon karşısında sallarken bu adam olay yerine gitmiştir .

ve medyanın şeffaf olması gerektiğini bir kez daha göstermiştir.

ne yani saklamasını mı istiyordunuz bu tür şeyleri? yardım gitmeyen köyü göstermeyip, "ya süper burada bir yardım yapılıyor , göreceksiniz, yardım yapılmayan yer yok." demesini mi istiyorsunuz?

yapması gerekeni yapmış gazetecidir.
ayarın kralını başbakana vermiş olan gazeteci. son derece haklı bulduğum açıklamanın altına imzasını atmıştır.

rte'nin de son derece baskıcı olduğunu görmeyen kalmamıştır artık. baskıya eğilmeyen cüneyt özdemir'e benden kocaman alkış. bravo..

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=DUXOTO1ewDc
iyi bir muhalefet olduğu kesin olan habercidir.
ancak lider olsaydı hiç bir işe yaramazdı.
eskiden bayılırdım, gün geçtikçe sinir yapmaya başladı; en son başbakana laf çarpıtması bile sevmeme yetmedi. karması düşük, ben ne yapayım.
kendisini hiç sevmesem de başbakan'a verdiği cevap konusunda milyonlarca kez haklı olan gazeteci. bazen böyle akıllı işler yapıyor
populist bulurum bu adamı, sivri çıkışlar yapacağım, kalabalığa aykırı bir laf edeceğim diye kendini paralayan sıradan hatta kötü bir gazeteci diye tanımlarım kendisini ama ortaya farklı bir şey konduğunda bunu algılayabilecek kapasitede olmak gerek, bir kişinin her yaptığı işe salak gibi bok atmamak gerek. başbakana verdiği cevap ve tv8deki programda yetkililere deprem vergilerinin hesabını sorması beni hem şaşırttı, hem de oldukça memnun etti. bu baskıcı ve faşist rejim döneminde göte göt demesi pek çok insanı fazlasıyla tatmin etti. adam işini yapıyor halbuki, hazreti tayyip karşısında sağır dilsiz olmaya, höt! dendiğinde ortadan kaybolmaya o kadar alıştı ki gazeteciler, haberciler, biri çıkıp işinin gereğini yaptığında, bir soru sorduğunda ya da başbakan alehine konuştuğunda "vay be adama bak" diye içimizin yağı eriyor. olması gereken budur aslında demokrasilerde. yazık bu ülkenin haline.

neyse, kendisi umarım silivrideki ileri demokrasi koğuşunda yerini almaz bir süre sonra, ne diyeyim.

http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=DUXOTO1ewDc
(bkz: doğru söyleyeni silivri ye koyarlar) bizde. umarım önüne engeller çıkmazsızın gazetecilik hayatına devam edebilir
güncel Önemli Başlıklar