bugün

Jet skiye bindikten sonra gözümden düşmüştür.
"hz muhammed'in sümüğünü ashabı kiram kendi üzerlerine sürerdi. işte onun sümüğü ,sümük-ü şeriftir " derken bir yandan da bıyık altından gülmüş " yarım doktor candan, yarım hoca dinden eder" cümlesini bize hatırlatmıştır.bu büyük alimin (!) dediğine göre de "azap melekleri sizi yakaladığı zaman "ben nakşibendi tarikatındanım" derseniz azap melekleri sizi serbest bırakırlarmış. yürü be hoca kim tutar seni..
Hocası da azraili geri göndermiştir.

(bkz: mahmut efendi hazretlerinin azraili geri yollaması)
peygamberi gösteren terlik sattığı için eleştiri alan cübbeli, bu durum karşısında savunma olarak o terliğin parası demiştir. işte din tüccarlarında böyle yaratıcı zeka var. peygamberi gösterdiği için para almıyormuş o terliğin fiyatıymış yani.
Böyle şarlatanlara hoca diye sahip çıkanlar da var. Söyledikleri şeylerin aynısını siz söyleyin varya sizi aforoz ederler. Ama cübbeli söylediği zaman vardır bir hikmeti!!!
Şeytan icadı olarak tanımlayıp, müminlerin uzak durmasını salık verdiği tv'den şeytanı savuşturma teknikleri öğreten nev-i şahsına münhasır kişi.
kemal sunal filmlerindeki hocalar var ya. filmde dini sömürürler . hatta din üzerinden para koparmaya çalışırlar.
işte tam da bunun gibilerini temsil ediyorlar. hatta onlar sanal , bunlar ise gerçek.
ne yazık ki.
"Adamın Biri Şeytan Bana Hiç Bir Şey Yapamaz Demiş.
Şeytan da Demiş ki ; Gel Sana Bi Şey Gösterecem Tamam Demiş Bizim ki Peşinden Gitmiş Şeytan Biraz Yürümüş, Arkasını Dönüp Demiş ki ;
Ulan Milleti Halatla Çekiyorum,Sen ipsiz Geliyorsun"
Kesinlikle keyif verici bir madde kullandığını düşünüyorum bu Adamın. Aklı başında bi insan bunun söylediklerini söyleyemez. Aynı maddeden muhtemelen peşindeki aklı eksiklere de veriyor olmalı. Bundan hariç mantıklı bir açıklaması yok bu adamların varlığının.
anormal bulduğum 2 videosunu şuraya koyuyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=-zcK4rEIZ5w
http://www.youtube.com/watch?v=EuOM74jGnHU
büyük önderimize "bilmem kim" diyen aşağılık insan müsvettesi.

bu adama inanıp dinleyen beyinlerinize sokayım.
Konuşmalarının içinde binlerce tezat bulunan, ama kabul etmeliyim ki şekil bakımından on numara müslüman olan hocadır. Fetullah gülen hakkındaki tespitlerindeki tezatlığı mı dersin, Şunu mu dersin;

(#34955169)

Bu arkadaş dinsiz imansız biridir ama bu sefer doğru söylemiş.
Dini konularda ziyadesiyle yetkinliği olan; dini hususları, emirleri, yasakları gayet sade dille aktaran din adamı. Ancak ; bilim,astronomi,felsefe konularına çok dar bir çerçeveden bakan saygıdeğer hocamız.
En büyük destekçisi şüphesiz onu takip edenler değil, onu takip edenlere küfürler edenlerdir.

Bugün üniversitede hocanın biri dersi bitirdik başladı siyaset konuşmaya. Tamam konuş, anlat fikirlerini. Zaten 3 kişiyiz derste bizde katıldık tartışıyoruz, muhabbet ediyoruz. Sonra çat konuyu getirdi şehirdeki büyük bir kurumda genel müdür yardımcılığı yapan bir adamın eşine. Neymiş efendim eşi kara kara çarşaf giyiyormuş, Mekke'den, Medine'den fırlamış gibiymiş vs. söylenmeye başladı. Güya adamın iş konusundaki başarısızlığını anlatacak ama yok derdi başka. Hocaya, adamın eşinin neyi nasıl giydiği bizi ilgilendirmez, yaptığı iş önemli diyoruz ancak kabul de etmiyor, söylemlerinin dozajını artırıyor hakarete gidiyor.

Demek istediğim adama ne dersen de, nereden eleştirirsen eleştir ama insanların kişiliğine saldırırsan af edersin de o insanlar da gider size dünyayı zehir eden adamları başınıza seçer.
tanımı bence buradan bakılmalı (bkz: yobaz).
bu x'i evliyalar, yeşil sarıklılar kurtardı furyasının en önemli aktörlerinden birisidir. şansım olsa da kendisine sorsam; bu evliyalar, yeşil sarıklılar veya bilimum arapça sıfatlı kişiler halep'e ve gazze'ye niçin yardım etmiyor?
https://www.uludagsozluk....rlanan-masallara-inanmak/
Erkeğin başı açık gezmesi tehlikelidir demiş, denize girerken de takke takın dememiş.

Sen hocayı sokakta başı açık görürsen tezat işlediniz hocam dersin o da haklısın der.

Bir işin fıkhi boyutu vardır birde takva boyutu bunu bilmeyen "buhari de nerden görmüş" diyecek kadar ilimden nasibi olmayan cahil adamlar aklı sıra itibar zedelemek için tezat diye fotoğraf atarlar,

Cübbeli Ahmet hoca her zaman doğruyu söylemiştir aleyhine olsada.
kendince güzel konuşuyor olmasına rağmen bir türlü konuşmasına tahammül edemediğim insandır.

saatlerce konuşabildiğini ve konuşabileceğini kendisi beyan etmiştir.

bu da konuşmanın niteliğine değil niceliğine önem verdiğini gösterir.

referansları ağırlıklı olarak hadislerdir. sahih olmayan hadisleri baz aldığında ise oldukça saçmalamaktadır.
eskiden çok sevdiğim sonradan ateşe dayanıklı kefen sattığını görünce soğuduğum bir hoca efendi.
ismailağa cemaatinin güllerinden, asıl ismi ahmet mahmut ünlü'dür. Tefsir, Hadis, Tasavvuf ilimleri hakkında alim derecesinde bilgi sahibidir.
Hafızdır.
Şarlatanın tekidir.
tüccarlığıyla ünlenmeye başlamıştır.
görsel
Sahabe-i Kiram'dan Kaab (r.a) Hazretlerini ziyâreti (Ayvansaray-istanbul),

görsel