bugün

demokrasi maskesinin arkasında şeriat darbesi planlayan insanlara söylenecek sözdür.
(bkz: liberal maskeli faşistler)
şakirtleri kızdıracak söylem.
ilker paşa'dan alıntı yaparak şakirt ve yobazlara verilecek mesajdır.
postal yalayıcılara karşı soylenecek soylem.
soft kemalistler daha tiz bi sesle söylerse gayet şirin görünebilirler.
bir zamanlar iranlı cumhuriyetçilerin iddiası olan iddia.

iranlı cumhuriyetçi bir yazar iran islam devriminden 15 gün önce bizlere iran da islam devrimi olacak deselerdi kıçımızla gülerdik demişti.
bir yüzyıl sonra değerini kaybedecek cümle. nasılki monarşinin üstünde rejimler bulunduysa ,insanlık cumhuriyetinde üstünde bir yönetim şekli keşfedecektir.
irtica gelecek, komünizm gelecek bahaneleriyle darbe yapanların uyduruğu.

(bkz: postalyalayıcı)
cumhuriyeti yıkmak isteyen kim? sorusunu akla getiren başlık. demokrasi ve özgürlük isteyenler bu ülkenin altını üstüne getirmeye çalışan bazı terör örgütlerine * ve tsk'nın içindeki darbe sevdalılarına karşı geliyor diye cumhuriyeti yıkıyorlar, vatan elden gidiyor, laiklik çığırtkanlığı yapanlar asıl cumhuriyet düşmanlarıdır.
cumhuriyet'i yıkmak isteyen insan yüzde kaçtır? sözlük yazarlarından bununla ilgili tahminleri de yazmalarını bekliyorum.

türkiye'de rejim cumhuriyettir, türkiye ile cumhuriyet kelimeleri birbiriyle birdir artık, ayrılmaz ve bu memleketin insanı çok büyük oranda türkiye sevdalısıdır. ne toprağına, ne bayrağına, ne ordusuna, ne rejimine el sürmezler, sürdürmezler, elini uzatanın elini kırarlar. ya hemen ya da sonra farketmez ama yaparlar. aklınıza iyi sokun.

ayrıca inatla mülümanları rejim düşmanı olarak göstermeye çalışanlara mantığın yolunu seçmelerini tavsiye ediyorum. türkiye müslümanları içerisinde rejim değişikliği isteyenlerin oranı yüzde 7'dir. bundan farklı olduğunu gösteren hiç bir veri yok.
(bkz: medyanın yarattığı paranoya)

(bkz: rejim paranoyasi)

(bkz: türk insanına özgü paranoyaklıklar)