bugün

karne sevinci yaşayan bir çocuğa mikrofon uzatılması sonucu ağzından dökülen o korkunç kelimeler. bu ülke de çocuk yapmak ve yetiştirmek için kesinlikle bir ehliyet verilmeli. araba kullanırken bile yeterli mi değil mi diye test ediliyoruz neden? çünkü trafiğe çıkıyoruz ve diğer insanların hayatına etki edebiliyoruz. ee çocuk yaparken ve yetiştirirken de aynı şeyin test edilmesi gerekmiyor mu?

https://twitter.com/AAlpe...status/822346216239431680
inşallah önce babasını asarlar.
Çomarların,yeni nesillerinden inciler.
Çocuğun psikolojik hali pek normalmiş gibi gelmedi bana. Yeni nesil böyle gelirse vay halimize.
söyleyen çocuk nasıl bir ortamda yaşıyor acaba diye merak ettiren beyan.

bu arada;

(bkz: imam hatipler kapatılsın)
böyle bir nesil yetişiyorken geleceğe umutla bakmak nasıl mümkündür sorusunu akıllara getiren söylem.

bu çocuk tek değil, milyonlarcası yetişiyor. evde beyaz atletiyle göbeğini kaşıyan işsiz babasının tek derdi bu çünkü. çocuk da bunu görüp buna göre hayallerini şekillendiriyor. ne yazık, ne zor şey görüp de müdahale edememenin çaresizliği.
canlı izlediğim hadise. ayrıca kızın cumhurbaşkanı olup hain ve kansızları asmak istemesinin neresi kötü? rahatsız olanlar yoksa siz de o kansızlardan mısınız?
çomarlar izlemesin, çocuk çomarların taleplerini dile getiriyor.
ayrıca kız çocuğundan tahrik olabilirler aman dikkat izletmeyin
çocukları zehirleye zehirleye, beynlerini yıkay yıkaya geldikleri nokta! çocukluklarını yaşatmaz olmuş, hayattan soğutmuş olmuş akp zihniyeti!
O idam buraya gelecek. Taksi çağırıyor sanki kardeşim.
Çocukları soktukları hale bakın, yazıklar olsun. Bir çocuğun bunları düşünmemesi lazım, kuracakları hayallerin daha masum olması lazım. izlerken kanım çekildi resmen.
sosyolojik olarak tersine bir evrim geçiriyoruz.

çok pis dönüşüyoruz.

bu gidişle terliksi hayvanlara kadar yolu var bu toplumun sosyolojisinin.

ıslak olan banyo terliğine çorapla basmak kadar feci olmasa da rezil bir durumdur bu an itibarı ile yaşamakta olduğumuz bu süreç.
Al işte allah bilir 24 saat ntv cnn türk falan izleyen bir babanın evladıdır.

Nelerle dolmuş kızın kafası.

Biz doktor pilot polis olacağız falan derdik.

Çocuklar idam kıvamına gelmiş.
Midem bulandı yahu.Nasıl nesil yetiştiriliyor anlamıyorum bir kız düşünün hayali anayasa değiştirip idam getirmek kafasını anayasa değiştirmek yerine olması gerektiği gibi derslerine verseydi takdir alacağından emin olurdu.
Spikerin yüzündeki utancı , anın verdiği huzursuzluğu bozmak için sahte neşeli gülüşünü görebilirsiniz .
(bkz: başkası yerine utanmak)
Çocuk esirgeme kurumuna gönderilmesi gereken çocuktan duyulan söz.
Sen idam değil şeker isteyecek yaştasın. ilerde idam için değil insanlar suç işlemesin diye uğraşman gerekiyor.
Bakamadım.

Psikolijik durum kötü, muhtemelen saçma bir aile yapısı yüzünden histeri başlangıcı.

Sosyal fobisi olduğu belli.

Bir de göz altlarının hali normal değil. Sırf genetikle de alakalı olsa o yaşta gözaltının o halde olması insomnia belirtisi.

Bir kaç seneye delirir. Zaten anne baba türk, siklemezler. 3 kardeşi daha vardır bunun kim neden ilgilensin.
Türklerde ebeveynlik anca namus bekçiliği zaten.

Siz doğurmayın, Allah'ın kedisi bile sizden iyi yetiştiriyor yavrusunu.

Araplarla beraber tam anlamıyla fazlalıksınız şu dünyada.
bazı ak kardeşler olayı hala siyasi bir mesele olarak ele almış da konu hümanizm, idama karşı olmak falan değil.

kafanız pek çalışmadığı için ben tercüme edeyim;

çocuklar gelecekle ilgili hayaller kurar. mesela doktor olup hastaları iyileştirmek ister, şarkıcı olup meşhur ve havalı olmak ister, pilot olup uçmak ister ya da siyasetçi olup ülkeyi yönetmek daha iyi bir yer yapmak ister.

her hayali için masum motivasyonları vardır anlayacağın.

bir çocuk bu yaşta birilerini öldürmeyi düşünerek motive oluyorsa sorun vardır.

anladın mı?

yani bir çocuk ben mustafa kemal'in askeriyim, büyüyünce cumhurbaşkanı olup bütün din tüccarlarını, halka zulmedenleri asacağım dese de rahatsızlık verici olur.

heriflerin kafası çalışmıyor abi. sen konuşuyorsun, sayfalarca yazıyorsun ama o hala "idam talebinde ne var, siz çok mu hümanistsiniz" diyor.
dünya'da yaşayan bütün çocuklara bu soruyu sorun, deyin ki büyüyünce ne olacaksın... hiçbiri bu cevabı vermez. bu çocuk da vermezdi de işte, ezberletmişler yavruya...

yazık.
çocuğa suç bulan yazarlar olması da ayrı bir trajedidir ve yıllardır bu çocuk gibilerin oluşmasını amaç edinenler varken bu çocuğa suç bulmak komedidir.

sövmeniz gerekenler bu çocukları yetiştiren ebeveynlerdir. bu çocuklara eğitim vermeyi beceremeyen egitmenlerdir. bu çocuklara bu hayalleri kurmalari için beyinlerini yıkamalarina neden olan sistemi kuran yöneticilerdir. aynı zamanda bu çocukların bu duruma geleceğini bile bile sahip çıkmayan küfrü hakeden sensin, benim, biziz. yani söverken kendi payının da amina koy.
BM ne diceen , !!! yarın çıkarır kikarmaz seni asarlar sonra da yine kaldırırlar...
muhabirin de '' yaş küçük hayaller büyük '' demesi ayrı bir olay. hani o an spikerin ses tonundan anlıyorsunuz aslında içinden '' ne diyor bu amk, bunlar nasıl çocuk nasıl hayaller bunlar, ne öğretiyorsunuz siz bunlara '' dediğini ama dışarıya bu şekilde vuramıyor işte. ama ben en azından muhabirin biraz daha zekice bir davranış sergilemesini beklerdim açıkçası. hem böylece kızı kırmadan güzel bir ders verebilirmiş. ama tipik bir show tv muhabiri gibi davranıp abuk sabuk bir cümle kurmuş. bu sebeple kendisinin show tv'ye cv bırakmasını şiddetle tavsiye ediyorum. tam show tv ana haber bülteni muhabiri olacak kadınsın, harcanma buralarda.

çocuk için ise söylenecek pek bir şey yok. onun suçu da değil yani aslında bu cümleler. birilerinin eseri işte. belli ki çok zeki bir kız da değil, ne duyduysa çevresinden harmanlamış kendine abuk subuk bir hayal hazırlamış. umarım kendini yetiştirir de bu saçma kafadan ilerleyen yıllarda sıyrılır. bu arada söyleyen oldu mu bilmiyorum ama;

(bkz: yazık kimin çocuğuysa)
çocuğa yüklenilmemesi gereken olaydır. adı üstünde çocuk, ağaç gibi su verirsen büyür yeşerir sağlıklı olur. ama su yerine asit dökersen çürür gider. bu çocuk demek ki böyle bir ailede büyüyor ama bilmiyor ki liseyi okuduktan sonra kendisinden 10 yaş büyük biriyle evlendirilecek. muhtar dahi olamayacak. ailelere ehliyet verilsin dememin sebebi buydu dünya ya bir can getiriyosun ve o canın hayatını mahvediyorsun. bu da yetmiyor başka insanların da hayatını etkiliyorsun.
şuan nufusumuz 40 milyon olsaydı inanın daha refah bir toplum olurduk. eğitim kaliteli olurdu en azından. insanlara 3 çocuk yap deniliyor. neden? eğer sürekli üretim yapan bir toplum olsak genç nufus istenen bir şeydi. bakın almanya ya bakın norveç e genç nufüs isteniyor.ancak bizim gibi tüketime dayalı bir toplumda nufus fazlalığı sadece bütçeyi yoran birşeydir.
çomaristan da dişi cinsiyetin başkan/cumhurbaşkanı/başbakan olabileceğini zannetmesi ayrı konu.
takdir ettiğim çocuktur. vatana ihanetin bedelinin ölüm olduğunu el kadar çocuk bile anladı bu bizim tatlı su solcuları hala anlamadı. evet.
içinde yer aldığı konjüktür kendisini büyük ihtimalle 16 yaşında okuldan alarak evlendireceği için hayalleri gerçekleşmeyecek olan çocuktur.