bugün

mhp lideri devlet bahçeli'nin sığınmacıların gelmesini "göç değil istila" olarak değerlendirmesi ve suriyelilerin gitmesi gerektiğini belirtmesinden sonra anlaşılan şey. umarım ittifak bir an önce biter. zaten mhp seçmeni bu seçimde çok büyük bir oranda erdoğan'a oy vermeyecek. mhp yeni bir aday açıklamazsa ya mansur yavaş ya da ümit özdağ'ı istiyorlar genel olarak.

çeşitli illerin mhp teşkilatlarının yöneticisi olan arkadaşlarımın fısıldadıklarından yola çıkarak tabanda ve yönetimde artık tahammül edilemediğini duyuyorum.

umarım mansur yavaş cumhurbaşkanı adayı olur ve millet onu seçer.
fiilen zaten seçimden sonra bitmişti. pkk operasyonları devam etsin diye kuruldu bu ittifak. yoksa badem bıyıklılar ve hilal bıyıklıların birbirlerini sevdiklerini falan mı sanıyorsunuz?

fiilen böyle bir ittifak yok. devlet bahçeli erdoğan'ı destekleyeceğiz dese dahi mhp seçmeninin çoğunluğu kafada bitirdi. hatta ayyıldız hareketi'ne de geçenler olacak. en iyi ihtimalle milletvekilinde mhp, başkanlık seçiminde en güçlü muhalif adaya oy verecekler. "kılıçdaroğlu'na bile oy veririm" lafını kulaklarımla duydum.
Bahçeli'nin yanlış fikirleri mi? Ahahahah utanması olmayan aktrolle bak hele! Bu ülkenin kürtçüleri ve liboş islamcıları dışında hiç kimse sığınmacıları istemiyor! MHP seçmeni hele hiç istemiyor!

Türk milliyetçilerini kendileri gibi koyun sanıyor bunlar. Bu ittifakta MHP kadroları sadece PKK ile mücadele edilsin diye vardı. Artık ülkenin asıl beka sorunu mülteci sorunu. Bahçeli kendi ağzıyla söyledi.
biterse de bitmezse de amk. 20 sene ebemiz bellendi beklemişiz, 2 sene daha bekleriz öyle biter ne yapalım.
Asfhjsfhjdghj MHP bir ideoloji partisidir. Bahçeli bugün var yarın yok. Ama MHP hep olacak. Aptal saptal tespit sıçmayın şuraya.

MHP'nin kuruluşundan itibaren tarihini okuyan biri bilir ki bu bir mücadele partisi. Bahçeli sadece operasyonlara destek vermeliydi. ittifak kurmamalıydı. Ama CHP ve saadet partisi bile zıt fikrine rağmen ittifak kurdu.

Yani akp biter ama MHP bitmez. TKP de bitmez mesela. Çünkü bir fikri var.
Bahçeli Erdoğan'ı destekleyeceğiz der veya demez. O onun sorunu. Ben MHP seçmeniyim. Koyun değilim. Sırf bu mülteci meselesinden dolayı ayyıldız hareketi'ne oy vermeyi düşünüyorum. Bu kendi partimi terk ettiğim anlamına gelmez. Ben yine Türk milliyetçisiyim. Fakat adına emanet oy deyin, cezalandırma deyin ne derseniz deyin bu sefer MHP'ye oy vermeyeceğim.

MHP AKP'ye değil, Akp MHP'ye muhtaç.
Ya bi sg. MHP baraj altında daha önce de kaldı ama bitti mi? Hayır!

Türkiye Cumhuriyeti devleti nasıl ki Erdoğan demek değilse MHP de bahçeli demek değil. Şahıslar gider ama devlet bakidir.

Siz ülkücüleri hafife almaya devam edin. O vatan evlatları köy korucusu oluyor, özel harekatçı oluyor, jandarma oluyor. Biz bitmeyiz. Sen kendi partine bak.
Evet bunları olmak için akpye yanlıyor mülteci işine ses çıkaramıyor kırk yıllık stepne olur mu yani.
Diline stepne lafını dolayıp bir oy CHP'ye bir oy hdp'ye diyen Kürtçü y-chpliler araya kaynamasın. islamcı saadet ile de ittifak kurdunuz. Bir karışmayın siz!

Gelelim cumhur ittifakına. Bir MHPli olarak söylüyorum, bu ittifak sadece kağıt üstünde var. AKP il yöneticileri görüşmek için bile mhplilere randevu vermiyor. Sen kime ne anlatıyorsun? Chp ve hdp yakınlaşması tehlikeli olduğu için, PKK ile mücadele için mecbur kalındı. Yoksa akp HDP ile çözüm sürecini başlatırdı zaten. Sen bizi salak mı sanıyorsun?

Cumhur ittifakı biter mi onu bilmiyorum şimdilik. Fakat zaten akp seçmeni de MHP ile ittifaktan rahatsız. Tıpkı CHP'nin Köln'de "devrimcilerin katili eli kanlı Asena Meral Akşener" demesi gibi. Aslında ittifakların her ikisi de uyuşmazlık yaşıyor. Seçim sistemi yüzünden bu böyle.

Seçimde ayyıldız hareketi veya MHP'ye oy vereceğim ama başkanlıkta erdoğan'a oy vermeyeceğim.
Peki bu seçim sistemini kim getirdi durup dururken başkanlık sistemini kim kaşıdı.

Tabi ki stepne.

Hem garabeti ülkenin başına sar sonra şikayet et ohh ne ala memleket.
Akplilere bir şey anlatmaya kalkmayın arkadaşlar.

Başkanlık sistemi zaten çok büyük bir hataydı ama ben hep Devlet Bahçeli'nin planlı hareket eden biri olduğunu düşünmüşümdür. Yani zaten başarısız olunacağını biliyordu. Bir taşla iki kuş vurdu. Bazı şeyleri açık açık yazamıyorum ama Gelecekte siyaset tarihine geçecek.

Evet adam çok zeki.

Bir de AKP'nin partiden nemalanan kitlesiyle boomer kuşak dışında nitelikli bir tabanı da yok, kadroları da. Yani eninde sonunda bitecek. Önemli olan şey sığınmacıların def edilmesi.
“Kolumu kessen mhp’den başkasına oy atmam” diyen, Saplantılı fanatikler ve akp’den arta kalan ihaleleri kovalayan menfaatlçi ibneler dışında oy alabileceği seçmeni kalmamış bir partiyi zaten reis yanında tutmaz. Ha bir de Yukarılarda biri mhp için ideoloji partisi yazarak mevzuya giriş yapmış. yeni duyduğunuz kelimeleri cümle içinde kullanma heyecanınızı anlayabiliyorum; ama böyle şeyleri, bu tip platformlarda değil, aile içinde, köy kahvesinde, sizi bozmayacak ya da sadece aynı kafada olduğunuz insanların yanında yapın ki kepaze olmayın. Bugün MHP’nin kemik seçmenine dokuz ışık nedir diye sorsan mevzunun başlıklarını düzgünce sayabileceklerin oranı %5 bile değildir. Siz Hangi ideolojiden, hangi partiden bahsediyorsunuz?
Görüşmeleri veya fotoğraf çekilmeleri bu ittifakın devam ettiğini göstermiyor. Ortada gayet suni bir ittifak var. MHP seçmeni gerçekten bıktı. Şu an halka rağmen devam ediliyor.
Seçmen kabul etmiyor ama şartlar gereği devam ediyor.2023'e kadar en fazla devam edip ondan sonra da biter bence.

Hele siz akp iktidar olamazsa olacakları görün.O zaman işte akp mhp birbirine neler der.
hayaldir. özellikle bu kafasını biraz bile sorgulamaya alıştırmamış bir millet için imkansızdır. üzgünüm. hayatın gerçekleri.
Bitmez kafalar aynı çünkü zeka seviyeleri birbirine çok yakın.
Arkadaşlar bilmiyorum siz MHP seçmenini ve kitlesini ne sanıyorsunuz ama beğenmeyen kanat rest çekip BBP ve iyi parti gibi iki ayrı oluşum kurabildi. Onun da içinden yakında ayyıldız hareketi çıkacak. MHP'nin içinde partisini destekleyen ama bu ittifakı istemeyen milyonlarca seçmen var. Geçen seçimde MHP seçmeninin önemli bir kısmı sırf PKK operasyonları devam etsin diye razı oldu ama bu sefer MHP seçmeni artık bu ittifakı asla istemiyor.

Türkiye'nin en önemli kitlelerinden biri olan Türk milliyetçileri beyni sünger olmuş akp seçmeni ile aynı kefeye konamaz.

Siyaseten farklı yerlerde durabilirsiniz ama terbiyesizliğin lüzumu yok. Okuyan, kendini geliştiren ülkücü kitle ile solcu kitle sağ-sol kavgalarında birbirini öldürdü diye ortalıkta şimdi beyaz çoraplıları görüyor olmanız, milliyetçi hareketin beyin takımı olmadığı anlamına gelmiyor.
Şu an zoraki devam ettiğini görmek için müneccim olmaya gerek yok zaten. Ülkücüler kendi partilerine oy verecekler evet ama başkanlık seçiminde "Kılıçdaroğlu bile aday olsa oy veririm" diyen azımsanmayacak bir topluluk var. Yani aslında herkese gına geldi.
En son olan rezillikten sonra olağan bir şekilde biterse adamlar yine karlı çıkar.

Yargılanarak bitmeli.
Umarım Devlet Bahçeli tarihteki çöplğüne düşer ve ordan bir daha çıkamaz.Ak partinin sonu zaten son değil bu gidişle kendi kendilerini bile yokedebilirler.
Umarım Devlet Bahçeli tarihteki çöplüğüne düşer ve ordan bir daha çıkamaz.Ak partinin sonu zaten son değil bu gidişle kendi kendilerini bile yokedebilirler.
isim olarak bitecektir. bir sonraki aşamada muhtemelen ismi "halk ittifakı" olur.

(bkz: akp)
(bkz: mhp)
(bkz: hdp)

buradaki bazı arkadaşlar hala anlamamazlığa yatıyorlar "olmaz öyle bir şey" diyerek millet ittifakını hdp ile işbirliği yapmak ile suçluyorlar ama bu yazdığım şey olduğu zaman aynı arkadaşları burada bizi yani muhalifleri "kürt ırkçılığı" yapmakla suçlayıp hdp nin aslında pkk karşıtı bir parti olduğundan bahsedecekler zerre utanmadan ve sıkılmadan. nasıl bu kadar emin konuşuyorum ? çünkü önceden bunları yaşadık zaten.

(bkz: çözüm süreci)