bugün

bünyeye çok ağır gelen bir uğraş. hayır yaptığım bir şey de yok. sırf gelmiş olmak için gelmenin ne esprisi var yahu? bırakın da gideyim.
2 haftada bir olan şey rutine bağlanmış bir şekilde devim ediyor. tek güzel yanı haftaiçi gürültüsü olmaması fındıklı taraflarında.
bahar tüm güzelliğiyle gelmeye başlamışken, tüm insanlar sokaklarda gezinip dururken çalışma durumunda olanları çileden çıkaran durumdur.
ayrıca.. (bkz: cumartesi günü çalışmak)
baktım da herkeste aynı durum var.cumartesi iş yapılmıyor ama sırf gelmiş olmak için geliyoruz.Sırf patronların ben böyle çalışıtırırım egosu yüzünden bomboş geçen zamanlar...
bombaş geçmeyen zamanlardır. izlenilmemiş filmler indirilir sözlük yada forumlara yazılar yazılır, wordabula oynanır. daha ne yapalım.
mesai ücreti alınan bir yerde çalışılıyorsa o an için çekilmese bile ay sonu tadından yenmez. artı birde pazar çalışılırsa tam süper olur. üstelik pazartesi sendromu diye bişey yaşanmaz, bünyeye iyi gelir. (bkz: puhahaha)
güzeldir, eğlencelidir, fazla yoğun olmadığı için az streslidir. mesai arkadaşları ile sohbet edilir vs..
işe toplu taşıma araçlarıyla gidenler için rahat bir nefesdir. *
an itibariyle uygulamakta olduğum mesaidir. fakat kendi işim olduğu için şimdi kapatır giderim ofisi. ama gitmiyorum.neden? çalışmak lazım efendim ne münasebet!
çalışırken vakit geçer, hatta zevkli bile olabilir. ama eve gidip de kendine kalan tek günün pazar günü olduğunu hatırladığında insanı strese sokar.
taner yıldız'ın kamu kurumlarına geri getirmeye çalıştığıdır. güneş doğunca-batınca mesaisinin daha yararlı oldugunu savunmaktadır. bkz.: http://www.haberturk.com/...tesi-mesaisi-geri-geliyor
4 saatlik mesai için gidiş-dönüş toplam 3.5 saat yolda harcadığım s.ktiri boktan çalışma sisteminin cumartesi halidir. genelde hiçbir telefon çalmaz, hiçbir iş yapılmaz, çalışanlar mesai bitene kadar dedikodu yapar, kahve içer, msn&facebook& türü zamazingolarla oyalanır. çıkış saati gelincede s.ktir olur evlerine giderler.
ahali: tamam şimdi sen de s.ktir ol' git!
znzbr: tamam mesai bitsin! gideyim.
zeytinin çatala teslim olması gibidir.
patronlarının her dediğini yapma mecburiyetindeki ezik işçilerin kalmak zorunda oldukları mesaidir. tabi onları da anlıyorum günümüze herkesin patron olabilecek bilgi birikimi yok maalesef.
hiç bir iş yapmadan masa başında uyuklanan durum.
-her işe pazartesi başlanır öyle değil mi?
mesaiyi nerde yaptığınıza bağlı olarak değişecek durumdur, gece onikiden sonra sabaha kadar sevgilinizle mesai yapıyorsanız tadından yenmez.
bankalarda genel müdürlük personelinin sık sık yaptığı, performansın yerlerde olduğu kapitalist uygulamadır.
Bankaların bu işi abarttığını düşündüğüm uygulamadır aynı zamanda.
cumartesi akşam olsun diye iple çekilen, akşam olunca da ertesi gün işe gitmeyeceğini bildiğin için o akşamın bitmesi istenmeyen gündür. sabahı lanettir lakin akşamı candır can.
tek ""kelimeyle"" amaçsızlığın ayyuka çıktığı bir mesai günüdür. özellikle de devlet daireleriyle birlikte iş yürüten bir ofis için, bir hukuk bürosu mesela, bu amaçsızlık nirvana yanında saf tutar.
sebep olanın anasını sikmek istediğim gündür. cumartesi mesai yapmak yasaklanmalı. bir insanın haftada en az 2 gün üst üste tatil yapması ve gün içinde 8 saatten fazla çalışmaması gerekirken amınakoyduğumun şirketi zaten 10 saat olan çalışma saatimize hafta içi çarşamba perşembe 1 er saat daha ekleyip 11 saat yapmış bir de yetmezmiş gibi üstüne mesai çakmıştır. kim mi ? bi tane telefon operatorünün taşeron bir sikko şirketi. ananızı sikiyim.
Allah cezasını versin bu mesainin. Çok ayıp ediyorlar. Totoşlar.
şimdi bu cumartesi günleri öğleden sonra 15.00a kadar falan mesai koyan ibne iş verenler var ya noldu onlar? allahın sopası yok. sen adamın bütün cumartesisini yok yere öldür bak şimdi virüs mevzusu yüzünden hepsini komple eve yolladın 7-24.

batın bitin ibneler. kul hakkı yemenin sonu budur.