bugün

(bkz: vahşi kapitalizm)
cumartesi günü nöbetçi olmaktan iyidir.en azından sabah gelip akşam gidilecektir.ama ben sabah gelip ertesi sabah gideceğimdir.
Eğer yeni doğmuş bir çocuğunuz var ise, onun geleceği için seve, seve çalışmanız gereken gündür.
daha çok para demektir.. evde bekleyen bir aile demektir.. ve artık kendi düşünme faslından geçmiş olmak demektir...
şimdi siz yatacaksınız ilerleyen saatlerde yataklarınıza. sabah ise gözünüzde 1 kiloluk çapaklarla uyanacaksınız. güneş çıkmış olacak hafif. eliniz istem dışı saate gidecek. 9 buçukmuş lan daha diyeceksiniz. yorganın verdiği sıcaklıkla o keyifli yatakta debelenme uykusuna dalacaksınız. sonra uyanacaksınız ağır ağır. koltuk altınız kaşınacak muhtemelen. belki de çoraplarınızı çıkartmayı unuttunuz. sadece bir çorap olacak yataktan banyoya giderken ayağınızda. umursamayacaksınız çorapları da. aynada yüz yıkamalar, sucuklu yumurtaya ekmek bandırmalar, nutella yemeler, haftasonu haberlerini okumalar derken hayata 1 gol daha atıvereceksiniz huzurla.

bakın hiç kendimden bahsetmedim.
cuma gecesi, hem de bu saatte çalışmaya yeğdir.
eğer çalışkan kişi genç bir insansa hayıflanabilir.çünkü bütün eğlence planları cumartesi yapılır.pazartesi işe gidilecekse bu eğlence pazar gününün ilk ışıklarına kadar devam eder.
Pazar gunu yatmayi dusunerek ego tatminini gerceklestirmek.
barmenlerin işsiz kalmadıkları sürece iş hayatları boyunca aralıksız sürdürdükleri eylemdir.
senelik izinleriyle, rahatsızlık benzeri özürlerini de saymazsak..
çok net aslında. nasıl diyor o elemanlar,

"öldüm aq."
herşeye küfür etmektir. kalem yazmaz küfür edersin, yazıcı yazdırmaz küfür edersin, internet bağlantısı yavaşlar küfür edersin, çay geç gelir küfür edersin, patronun her lafı batar küfür edersin, ofiste boşa geçirdiğin her saniye için küfür edersin, pencereden dışarı bakarsın millete küfür edersin, sekreterin çaldığı salak şarkılara katlanırsın küfür edersin, böyle gider...
bir gün daha evden kaçıştır.
tek kelime ile bunun karşılığı eziyettir. günün ilk ışıklarıyla birlikte çalan alarma küfürle başlamaktır. yolların boş olmasına karşılık boş trafikte araba sürme keyfinin olmamasıdır.
adı her ne kadar çalışmakta olsa genelde mesaiden sonra gidilecek olan gezme planları ile geçer. nereye gidileceği zartı zurtu ayarlanır, makyaj yapılır. zaten çalışmanın son günüdür diye vücut iyice yorgundur.

hamiş: bu satırları patronum okumuyor değil mi?
pazar günü çalışmakdan iyidir.
DAHA KÖTÜSÜ iÇiN
(bkz: hem cumartesi hem pazar çalışmak)
(bkz: moral bozukluğuyla çalışmak)
fazlası ile gereksizdir. inadımdan yapacağım işi bile yapmadığım. çay kahve içip; int ve sözlükte takılarak oyalandığım gündür.

-siz benim günümü ziyan edermisiniz. oh canıma değsin işte.
(bkz: Evimin kadını çocuklarımın anası olmak istiyorum)
hayvan gibi iş birikmesi sebebiyle ağız tadıyla iki entry yazdırmayandır.
şu an içinde bulunduğum nöbet tutma eylemi.
(bkz: türk milleti çalışkandır)

çalışmak çalışmak çalışmak ( ıyyyyyyyyyy,igrenç.)
sözlükle içiçe bir gece geçirmektir. vardiyanın bitmesini elin şakağında beklemektir.
devralınacağın an için saatleri dakikaları saymaktır.
yarım saat kala canlanıp entry girmeye başlamaktır.
yapayalnız ofiste oturup öylece ekrana bakmaktır bazen de.
ekmek parasıdır.
*
bütün o saatler boyunca kendinize acıdığınız eylemdir.
(bkz: yine düştük yollara)* *
haftanın en güzel gününden, nefret etme sebebidir. bir de bir işiniz filan olduğunda izin de alamazsınız. bin dereden bin su getirirler. ulan bir kere bile gerçek sebebi ile izin alamadım. ya birini öldürüyorum. ya da nikah var diyorum. yalancı çobana dödüm. hele yazları evlat acısı gibi koyar adamın içine be. şirket ben cumartesi gelmezsem batacak ya. stratejik elemanmışım ondanmış efendim.* * bunlar hep, ktipiyoz genel müdür cadısının başının altından çıkıyor. velhasıl cumartesi günü çalışmak cezaların en büyüğü. şansızlıkların da en beteridir. *