bugün

(bkz: pkklı kadınlar)
(bkz: çirkin kadınlar)
Sunay akın bunlara şiir yazar..
Sezen aksu bunlara şarkı besteler..
Arzum onan bunlara heykel yapar vs..

Türkiyede on yıllardır medyada gücünü korumuş olan sosyalist kesimin habire üstümüze ittirdiği, geneli malum ırktan ölü teröristlerin eşleri ve anneleridir. (neyse ki unutuldu gibi görünüyorlar.)

türkiyede onyıllarca medyada gücünü korumuş olan kürtçü ermenici solcu entel camiasına göre, 90larda türkiye faili mechullerin kol gezdiği bir faşizm cehennemiydi.. türkiye de insanlar faili mechullerde yokediliyor, düşünenler lince uğruyordu.. tabi solcular "insan" deyince kast edilen pkk ve illegal örgüt teröristleri ve yardakçılarıydı.. aynı riyakarlar karakol baskınlarında bir günde onlarca şehit edilen askerlerimizden, evde çocuklarıyla birlikte kurşuna dizilen öğretmenlerimizden tek kelimeyle bahsetmiyordu..

Nitekim senin eşin, oğlun doğuda mayın döşeyecek ya da illegal örgütlere üye olacak bir terörist olma yoluna sapmışsa bu "su yolunda kırılan su testisi" değil de nedir ?
çirkindirler, pistirler ve pis kokarlar.
Neo faşist yavşakları rahatsız etmiş annelerdir.
Güzel annelerdir evst ırkçı şerefsizlere dert olmuştur.
boş tenekeye vurduğun zaman çıkan ses, benim için bu untermench ucubelerin böğürtü anırtılarından daha anlamlı ve değerlidir..
kadın, erkek, genç, yaşlı tüm "cumartesi eylemcileri" nin de alayı çirkindir. insanın içinin yüzüne yansımasının tipik örneği.
doğu illerinden gelen birtakım tiplemelerin ise oğulları, eşleri yurdum askerine mayın döşemekteydi 90lı yıllarda.
ki 90ların ilk yarısı, kürt terörünün zirveye tırmandığı yıllardı. özalın cumhurbaşkanlığı döneminde malum örgütün karakol basıp 33 askerimizi savunmasız halde şehit etmesi gibi olaylar yaşanıyordu.. çillerin başbakanlığı döneminde ise pkk biraz azaldı. 90ların sonuna gelindiğinde ise bazı şeyler neredeyse sıfıra yaklaşmıştı.. (bu da politikaların işe yaradığını gösteriyor.) sol medyaysa bunlardan hiç mi hiç bahsetmez.. (nasıl ak medyanın işi yalan dolansa sol medyanın da işi habire goygoy ve solcularla kürtleri yıkama yağlama yapmak.)
ki 90larda puhaha' nın sadece silahlı militanları değil, bunların işadamı kisveli finansörleri ve medyadaki kimi savunucuları yani özetle destekçileri de gebertiliyordu..
üstelik malum ırkın terör üretmesi, pkknın faaliyete geçmesinden itibaren başlayan bir şey değil.. 80 öncesinde de sol örgütlerin pek çok tetikçisi kürttü. ki o dönemde çok korkunç cinayetler işleniyordu.
sol medya biraz daha kassa bu tiplemelerin terörist eşlerini, oğullarını "demokrasi şehitleri" olarak lense edecek. şayet ki basında böyle bir şey görecek olursam ben orada kahkaha atarım.
bu arada bulunduğu yerden alınarak torosa bindirilip ıssıza götürülüp beynine iki el sıkılmak suretiyle leş edilmenin adı "gözaltında ölmek/ kaybolmak" değildir.
cezaevinde ölen/kaybolan kişiye gözaltında öldü/kayboldu denir.
90' larda kimi kürtler "kurbanlık hayvan" muamelesi gördü. sebep ise malum vahşi örgütün dağ kadrosuna verdikleri destek ve döşedikleri mayınlara basarak paramparça olan evlatlar, eşlerdi..
Boş beleş kürt terörist gruptur. neden hâlen tutuklanmıyor bunlar.
Terötist anneleridir.
Terörist anneleridir.
türkiye cumhuriyetine olan kinleri suratlarından damlayan, terörist sevici nursuz ve hain provakatör topluluğu. Özetle imha edilmiş terörist yani leş eşleri ve annelerinin ortak adıdır.
kadın erkek, genç yaşlı hiçbir "cumartesi insanı/eylemcisi"nin de herhangi bir değeri yoktur gözümde. doğrusu için :
(bkz: cumartesi hewalleri)
(bkz: cumartesi öşekçileri)
(bkz: cumartesi armenoidleri)
(bkz: cumartesi ilkelleri)
Şehidini bir gün yâd etmeyen tuzu kuru kimseler, doğuda mayın döşeyen kürde ağıt yakar. Gel de uyuz kıl olma..
80 lerde faili meçhul giden evlatlarının cesedini arayan annelerdir. asıl terörist bi insanı yargılamadan asit kuyularında öldürenlerdir.
terörist oldukları iddia olunan anneler. anneden terörist olur mu bilemiyorum ama pek mantıklı gelmedi bana.
Terörist anneleridir.
özellikle 90'lı yıllarca devletin karanlık ellerle işlediği cinayet ve işkencelerin araştırılmasını isteyen, faili meçhul cinayetlerin sorumlusunun bulunmasını isteyen ve devlet terörünü en açık ve en pasif şekilde protesto edenlerdir.

orada öğretmen oğlu polisler tarafından kaçırılıp dövülerek, bıçaklanarak ve boğazındaki telin sıkıştırılması sonucu boğularak ölen bir anne vardır mesela.

bugünse her dönemin şartını bugün gibi sanan, olayları yaşandığı dönem olaylar çerçevesinde değerlendirmekten aciz, devletin artık tam anlamıyla egemen olduğu medyadan bir şeyler okuyup at gözlüğü ile savunan insanlar bu eylemi eleştirir olmuş.

ne var arkadaşlar? yüreği yanan ve devletin karanlık yüzünü en acı şekilde gören anneler oğullarının en azından katilinin bulunması için sessizce oturuyor, kimseye zararı yok.

size batan durum nedir?
arkadaş, umarım bir gün kardeşinizi polisler kaçırır işkenceyle öldürür, daha sonra katilini sorduğunuzda cevap alamaz yalnızca cenazesini alırsınız, sonra eylem yaptığınız için devlet düşmanı, terörist ilan edilirsiniz.

sanki devlet terör estirmemiş ve insanlık düşmanı olmamış gibi henüz.

yok hayır, böyle bir beddua etmeyeceğim, benim dememle olacağından değil vicdanım rahat etsin diye, zira bu at gözlüğü ile siz o zaman da haklı olduğunuzun farkına varmazsınız, olan üzülen annenize babanıza olur.

eğer devlet eliyle faili meçhul katledilmiş oğlunun katilini sormak için oturarak eylem yapmak -ki anayasal bir haktır- terörist olmakla eşdeğer ise, ben terörist olmayı kabul ederim, siz vicdansız olmayı kabul eder misiniz?
Milyon tane pkk lı ölse, dirhem kılım kıpırdamaz. Ama her kaybolanın pkk lı olmadığı, her annenin çocuğunun terörist olduğunu bilmediği gibi bir gerçekte var ortada.
Pkk lıları cezalandıralım derken günahsız analarıda arada cezalandırmanın vebalini taşıyamayız sonra.
Bence daha fazla gündemi meşgul etmesinler. Haksizlar. Kimsenin umrunda değiller.
açılış : öşeklere binerek meydanın çevresinde dolaşmak.
kapanış : canıım beyaz torosların konvoy şeklinde geçmesi ve camlarından yeşil' in fotosunun sarkıtılması.
bu ülkede şehit annelerinin bu kadar değer görmediğini gösteren annelerdir. öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya.

hadi toplansınlar bakalım cmt anneleri. hepsi olmasa da bir kısmı şu an yaşasa daha çok şehit annesi olur muydu, burda bir durup düşünmek lazım. ha yasaların işlediği bir ülkede en doğrusu ortada suç varsa cezası idamsa idam değilse müebbettir orası ayrı. matematikçilerin anlayacağı şekilde x ve y eksenine yatırıp bu iki grubu grafiğe yerleştirsek, her halde iki grup arasında ters orantılı bir grafik çıkacaktır.

toplansınlar toplansınlar da ben bu ülkede şehit anneleri bu kadar değer görmüyor ona yanıyorum.
oğulları buhar olup, uçmuş hala daha bekleyen annelerdir.

(bkz: asit kuyuları)

(bkz: beyaz toros)

(bkz: yeşil siker)
Cumartesi Anneleri’ nin geçtiğimiz hafta yapılması planlanan 700. eylemi yasaklanmış eyleme katılanlara biber gazı ve plastik mermilerle müdahale edilmişti.
bugün 701. eylem için polis taksim' de geniş güvenlik önlemleri alıyor.

neden annelerin çocuklarını aramasına izin verilmiyor?
bu eylemlerin kime ne zararı var?

bir anne şöyle diyor:

“Oğlumun kemiklerini bulursam, koynumda taşıyacağım, çünkü onu çok özledim” .

Bir diğer anne:

“Küçük çocuğum babasının mezarını sorunca, gelişigüzel bir mezar gösteriyorum. Bazen başını alıp o mezara gidiyor” .

oğlu gelir de evi bulamaz diye evini bile boyatmayanlar var.

Şimdi, iki elinizi başınızın arasına alıp düşünün bu insanların yerinde siz olsaydınız ne yapardınız?
ideolojik sığlığınız görüş mesafenizi insanlığın altına indiriyorsa, gün geçtikçe ne idüğü, neye hizmet ettiği, arkasında hangi güçlerin olduğunu bilmediğiniz köpekleri savunmaya başlamışsanız; tebrik ederim kardeşlerim mis gibi bir zübük olmuşsunuz. Halkın kanını emenlere alkış tutarken halkı savunduğunu sanan, millet,terör, vatan, adalet gibi kavramların mahiyetinden habersiz bir şeyleri düşünce olarak kafasında döndürdüğünü sanan bir bulaşık makinesi olmuşsunuz.

işin güzel yanı kardeşlerim bu insanlar itin köpeğin desteğiyle değil çocuklarına olan sevgileri ve adaletsizliğe olan öfkeleriyle sürdürdüler eylemlerini bu günlere geldiler. O yüzden itin köpeğin desteğine de ihtiyaçları yok.

Sevgilerle.
i. S. 1995, Ocaklar kana boyanmışken. Akheramosis
çirkinlik ortalamaları öso mensuplarından bile daha yüksek olan untermench ilkel ucube topluluğu.
işte o türkiyenin aydınlığı olan nurlu yüzler ahahaha.
kanayan yaralar.
bulaşık makinemin kapağını açıp kapatırken çıkan ses, benim için bu evrimini tamamlayamamış untermench ucubelerin böğürtü anırtılarından daha anlamlı ve değerlidir.
Gözaltında kaybolmuş, izlerini kaybetmiş, muamma olup nerdeyse buhar olup uçmuş çocuklarını arayan, hesap soran ve ne yazık ki susturulmak istenen acılı anneleridir.

Evlatlarının bu garip ve hüzünlü hikayelerinin peşine düşmekten, inatla aydınlanmasını istemekten, soru sormaktan, eylem yapmaktan daha doğal ne olabilir ki?

Can acısı tarifsizdir hele ki evlat acısı eşsiz ve benzersiz acıdır derler, hele ki ölümü muammaysa...
Ne idüğü belirsiz bir sonla kaybettiyse, gözbebeğini...
Bir avuç toprağa, gözyaşlarını akıtmaya hasret Çeken, Özlem duyan kadınlar topluluğudur, " cumartesi anneleri"
Öcü değillerdir!
suçlu, suçsuz her anne çocuğunun akıbetini bilmek ister. suçlu bile olsa devlet hükümlüsünden sorumludur ve kayboldu, bilmiyoruz... deme lüksü yoktur. bu hukuk devleti olmanın gereğidir. davalarında sonuna kadar haklı bu insanlar.