bugün

sadece cumayı kılıp öğlenide kılmayan kişi eylemidir.
cumayı kılıp çıkanlar kapıda yığılma oluşturacağından herkes hızlıca kapıya yönelir bu bişeyi değiştirmez herkes aynı düşünceye sahip olduğu için yine yığılma olur .

(bkz: hayırlı cumalar)

edit : başlık bana kalmış nereye gitti o uzun entryli arkadaş
Yeni alınan ayakkabıların derdine düşmekte olabilir.
kendi işi ya da patronu anlayışlı insan olan var olmayan var.
zamanında biz de çektik o zaman darlığını, bu gün hükümet cuma namazı için artı paydos verse namaz saati vay arkadaş laiklik gene gitti elden yaygaraları çıkar.
ailesinden ve çevresinden 'cumaya bile gitmiyor.' şeklindeki dedikodulara maruz kalmamak için camiye zoraki giden kişinin yaptığı ve yapmaya devam edeceği eylemdir.
hızla terkedenler arasında verdiği rahatsızlığı minumumda tutmaya çalışan müminler de vardır. son sünnete de kaldığınızda sek sek oynayarak bile çıkabilirsiniz. kasmayınız.
geçen cuma niyetlendiğimdir. her zaman yapmam aslında bir yere gitmem gerekiyordu sanırım.

farzı kıldık, millet ayaklandı. bende çıkayım dedim. baktım çıkış kalabalık. dedim dur hafız sırada bekleyeceğine otur namazını tamamla. sıra bitene kadar tamamlayamadım tabi. başlamışken de bırakmadım. ondan sonra da hinlik yaptığımı düşünerek mutlu mesut çıktım camiiden.