bugün

ekşi, uludağ, itü hatta lafmacun. fark eder mi? etmez tabiki. nüfus kağıdında din hanesinde ne yazıyor fahrettin? islam. ne işin var senin o saatte sözlükte? sen bana bunun cevabını ver. elbette regly olacak hali yok ya. he domuz gribi desen anlarım, acil şifalar diler arda turan'ın yanına postalarım seni...

oğlan dememin nedeni oğlan olmaları. böyle hep bir ofsayttalar bu adamlar. böyle bir kırıklık, bir cilve olayı, bi kadınsı davranışlar. görüyoruz bu tipleri. görmemek elde değil. sözlüğümüzde de hamdolsun bol miktarda mevcut bu ibişlerden. cumaya gitmesi, abdest alıp namaz kılması kaç dakika sürer? 10-15 dakika. maksimum 20 olsun. hoca efendi hazretleri hutbeyi uzun tuttu var sayıyorum. ama yok. bu ibiş 20 dakika süreçte bir facebook değerlendirmesi yapar. ne bileyim msnde hatun tavlamaya çalışır. tavlayamaz asılır. örnekler çok çevremizde.

var böyle tipler. geliyorlar özel mesaj ile "sinan abi. bugün cuma. cumaya götürür müsün beni?" hayhay diyorum. bizzat götürüyorum ki sevap kazansın. peki oğlan yazarımız napıyor? böyle bir heves yok içinde. alnının ortasına genzimden çıkardığım sarı balgamı yapıştırmak istiyorum. bari git din hanenden islam ibaresini kaldır oğlan efenedi. nüfus müslümanı seni...
her yazarın kimliğinde din hanesinde islam yazdığını sanan zevat söylemi.

tek tek gördün mü herkesin nüfus kağıdını?

belki bende başka bir şey yazıyor ya da yazmıyor?

oturduğumuz yerden sallamayacağız demek ki..
sana ne ? sırat köprüsüne beraber mi çıkacaksınız ? *
(bkz: her koyun kendi bacağından asılır)
tanım: komik, gereksiz ve aptalca bir niteleme sıfatı.

ayrıca bunu düşünmek sanamı düştü lan yarrabandı demek istiyorun bunun gibi niteleme yapanlara.
der ki cuma namazına gitmeyen sözlük oğlanı;

elalemin ne yaptığından sana ne kimliğinde müslüman yazan, dilinde islamiyet olanların hesabını sen mi vereceksin, ne zamandır allahlık yapıyorsun, sana ne?

derim ki;
(oğlan kelimesini kendi söylediği anlamda kullanırsak)

namazda alıştığın o vaziyete getirirler adamı (namaz dışında) tutamazsın kıçını başını.
(bkz: cuma namazına giden sözlük oğlanı) *
Tevfik neyzen'le cevap vermem gerektiğine inandığım düşün ürünü .

BE HEY DÜRZÜ

ne ararsın tanrı ile aramda
sen kimsin ki orucumu sorarsın
hakikaten gözün yoksa haramda
başı açığa niye türban sorarsın

rakı şarap içiyorsam sanane
yoksa sana zararım içerim
ikimizde gelsek kıldan köprüye
ben dürüstsem sarhoşkende geçerim

esir iken mümkünmü ibadet
yatıp kalkıp atatürke dua et
senin gibi dürzülerin yüzünden
dininden de soğuyacak bu millet

işgaldeki hali sakın unutma
atatürke dil uzatma sebebsiz
sen anandan yine çıkardın amma
baban kimdi bilemezdin şerefsiz

Neyzen Tevfik
(bkz: insanları fişleyen totoş uuser)
cuma namazına giden ama bir türlü adam olamayan sözlük hıyarı, bundan kat be kat kötüdür.
bir müslümanın söylemeyeceği sözdür. sanane ulan? madem iyi müslümansın onun bunun inancına ne laf atıyorsun? müslümanlıkta var mı başkalarının inancına laf söylemek? sana tavsiyem kur'an - ı kerim oku, okuyamadın türkçe mealini oku. hocaefendinin(!) kitabını okuya okuya beynin yıkanmış.
nufüs kağıdu müslümanlarının basit beyin sloganları.
kendilerini nufüs kağıdınadki islam ibaresine göre müslüman sanan ve iki namaza giderek dünya iyisi ve meleği olduğunu sanan insanların diğer insanlar üstünde sarfettiği ve tamamen yobaz kelimesini haketmesine neden olan saçma sapan bir durum.
ulan zındık adama sormazlar mı erbakan günde nerede ise 10 kere cumaya * gidiyordu da ne oldu diye.
devletin trilyonunu çalma suçundan hüküm giymedimedi.
(bkz: ulusözlükle huzura doğru)
pazar ayinlerine de gitmeyen erkektir. tuuu adiler.

edito: imla
normalde dahil olduğum kategori. fakat dün caminin önüne arkadaşlarımın yazdığı "türkçe ibadet" yazısının şakirtler üzerindeki etkisini görmek için gideceğim.
saat 11:45'te ne cuma namazı acaba bakü'de mi yaşıyorsunuz amk. evet.
Öbür dünya denen bir yere inanmayan birey olabilir.
Müselman çirkefliği bu da. Oğlan deyince rencide edeceğini sanıyor hötöröf.
kendi kararıdır karışılamaz.