bugün

öğrendiğim günden beri www-com ikilisiyle bağlantımı koparan tuş kombinasyonu.
tüm browserlarda çalışır.
adres çubuğuna yazılan terimi www-com içine alan kombinasyon. daha rahatı için mozilla kullanıp entera basmak kafidir.
seçili klasörü ayrı pencerede açmaya yarar.
bir benzeride "ctrl + click" tir. istenilen linke ctrl eşliğinde tıklandığı vakit farklı pencerede açılmasına sebep olunmaktadır.
www - com içeren siteleri, sekiz tuşa daha az basmaksızın açmanızı sağlar. uzun yıllardır kullandığım kısayol tuşudur. keşke, www - net, www - com.tr, www - gov.tr uzantılarına da bir çözüm bulunsa.

örnek;

browser adres satırı üzerinde;

uludagsozluk

ctrl + enter

http://www.uludagsozluk.com/
Hala adres satırına ilgili sitenin adresini tam olarak yazanların kullanmış olduğu tuş kombinasyonudur. zira artık insanlar adres çubuğunu kullanmak yerine google arama çubuğuna girecekleri sitenin dört harfini yazıp giriyorlar. burada acayip bir olay sözkonusu. biz bu kombinasyonu niye kullanıyoruz, 8 karakter az kullanarak istediğimiz siteye gitmek için. adam sadece dört harfle istediği siteye gidiyor. ben bir de bunu görüp küçümsüyorum. nasıl bir durum lan bu. google olmazsa varya adınızı yazamayacak hale geleceksiniz be.
ekşi sözlükte entryi yollaya basmanıza gerek kalmadan entry girmenizi sağlayan kısa yol. bazılarınız bilmiyor olabilir söyleyeyim dedim. evet.
uludağ sözlükte olmayandır.