bugün

kuzey buz denizi^nde yüzen ilk kadın..
herhangi bir almanak, ceride ya da nüshada adının anılmıyor olması ise bana, sancılı kasık ağrılarımı anımsattı gürpedek.. nietzsche ile yaşadığı isim benzerliği dolayısıyla bana, soğuk mantığın yaratıcısı addettiğim ayn rand^ı anımsattı biraz evvel, objektivist bölünmeleri longoz bellemiş düsturuma aykırı bir hareketmişcesine kahve koydum ardından.. deniz, buz; mantık, buz; elemine edilemez süperfisyel sistemlerde mat bir istihza gezinmekte, karıncalanan taraçalarda yapışkan bir rakit faniliği ve uzaklardan elma ağaçları oldukça erdişi; basübadelmevtden gem vuran folyos solukları sulara sual soran, fosfor asimetri ile determine edilen reseptörlerde buruk bir işkence; clem ayaklarına suya değdiriyor kanıyor orhan veli; u'rumelihisarında u'lubatlı hasan'ın ölü izleri -ayak ve parmak- arasından hayretler içindeki hayratlar var; clem gövdesini suya teslim ediyor uzaklarda orhan veli kan'ıyor kanık..

tikelin çoğula sevdasında yosun gravürleri, zendost bir bad derininden yüzeyine osuran.. clem bietzsche, filarmoniler arasında zemberekten yaratılmış bir kirli cenin gibi alımlıyor bizi.