bugün

kendi cinsinle anlaşamamak cinsiyet değiştirme sebebi olamaz. erkeksin kızlarla iyi anlaşıyorsan hep kızlarla takıl. sonuçta kadınlar erkeklerle takılmaz diye bir şey yok ki. erkeksen de takılırsın.
cinsiyet değiştirmek isteyen kişi söylemi.

ciddi ise makas benden.
bütün türlerde güç yarışı vardır ki erkekler arasında hep olan şeydir bu. cinsiyet değiştirmek için bir sebep değil ki . sen ne düşünüyorsun tam olarak bilemem ama kadınlar arasında güç yarışı daha fazla . bir kadının kadını süzdüğü gibi bir erkek kadını sürse tecavüzcü damgasında hapiste şişe takarlar ...
yap istediğini ya kafana göre takıl.
Yapan pek hoş karşılanmaz ama bu seçim senin. Saygı duyulur ama ailen ve çevren ne tepki verir tahmin edemiyorum.

Ben olsam yapmazdım.
Cinsiyet değiştirme olayının erkeklerle anlaşamamaktan dolayı düşünülmesi biraz yanlış gibi geliyor.

Çünkü eğer kadınlardan hoşlanan biriyseniz ve zaten erkeklerle aranız yoksa bu sekilde de gayet güzel bir yaşam sürebilirsiniz. Erkeklerle takılmanıza gerek yok.

Hah, fakat kendimi kadın gibi hissediyorum, sanki erkek bedeni içinde sıkışmış bir dişi bireyim deniliyorsa sadece saygı duymamız gerekir.

Ayrıca sapkın olarak nitelemek yanlış. Bütün insanlar aynı tornadan çıkmıyor.
bence sırf kadınlarla daha iyi anlaşıyorum diye cinsiyet değiştirilmez, gerçek anlamıyla tam olarak bir kadın olmak istiyorsan, bir çok ameliyatı, pek çok kozmetik müdahaleyi, tüm bunların sonucunda da hala tam olarak bir kadın olmamayı , hala bir kesim için "farklı" olmayı göze alabiliyorsan bir deneyebilirsin.

sonucunda yine mutsuz olabilirsin, bu kadar büyük bir işe girişmeden seni neyin mutlu edeceğinden emin olmalısın bence.
(bkz: hissediyorsan git değiş bence)