bugün

bu adamda tam türklerden nefret eden insan tipi var.
kimse kusura bakmasın.
alita battle angel filminde de rol almıştır.
görsel
Hiçbir yeteneği olmadığı halde yahudi olduğu için övülen ve ödüllere boğulan eşcinsel oyuncu.
Dr.Schultz karakteriyle gönlümde taht kurmuş, bıyıklarını kıvırırken yarattığı karizmasına hayran olunası efsane aktör.
görsel
(bkz: hans landa)
Yabancı dillere ve aksanlara olan yatkınlığıyla takdir toplamış oyuncudur. Kendisini Dinledikçe dil öğrenesi geliyor insanın.
Geç keşfedilmiş olağanüstü oyuncu. Aslen avusturyalıdır.
ekranda her gördüğümde inceden tırsmama sebep olan aktördür.

görsel

(bkz: hans landa)

nece aktörlüktü o lan öyle..
Çok kişi belirtmiş ama benim de galiba izlemekten en keyif aldığım aktör. Adam sanki böyle sinema filmi içindeki tiyatro figürü gibi.
oyunculuğunu izlerken insanı zevkin doruklarına çıkaran ender oyunculardandır. özellikle django ve soysuzlar çetesinde efsane oynamıştır.
dünyanın en iyi oyuncularından hiç şüphesiz ki. sadece film icabı değil reelde de zeki bir insan ve bir çok dil biliyor.
görsel

Tarantino tarafından trollense bile yine karizmatik.
inglorious basterds filminde adam o kadar efsane ki filmin sonunda o Amerikan kırosunun yaptıklarını görmemek için izlemedim son kısmı. Kabul edin naziler arasında itici olan tek kişi hitler'di. Filmde asıl itici olanlar Amerikan soysuzlarıydı. Bu adam ise filmde nispeten az görünmesine rağmen filmin yıldızıydı.

Ayrıca ödülü tarantino vs. Sayesinde değil üstün yeteneği sayesinde almıştır.
Aufwiederseheni telaffuzu çok asil duruyor.
Keşke tarzan filminde oynamasıydı. inanılmaz bir yüzde ile oynuyordu oysa ki.
Bu adamın bir (bkz: Strudel) yiyişi vardır ; insanın sinirlerini oynatan .
tarantino'nun sinemaya armağanı. geç keşfedildi. Ölmeden biraz daha film çeksen keşke üstat.
Soysuzlar çetesinde de çok iyi rol oynamıştı.Djangoda da öyle.Çok iyi sanatçı ya.Django da en beğendiğim karakterdi.
Soysuzlar çetesi filmindeki performansından ötürü. Bir ömür saygı duyulacak aktör. Hatta ve hatta dünya sinemasının en iyi ilk 5 aktöründen biri.
bir çok ben en iyi oyuncuyum diyen oyuncunun oyununu boşa çıkartan aktör.
Django'da ki performansıyla en iyi yardımcı aktör oscarı aldı, fakat o performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülünü de alsaydı şaşırmazdım. Keşke daha çok filmi olsa.
bomba filmografisine ve kariyerine çok fazla bir artı getirmese de, the green hornet filminde acımasız bir kötü adam olan mafya babası rolü ile yer almıştır.
karizma sahibi aktör.django yu adam etmiştir .