bugün

inglourious basterds'ta harika bir oyunculuk sergilemiş kişi.. zaten bu oyunculuğu kimsenin gözünden kaçmamış ve 2009 Cannes Film Festivali'nde "Inglourious Basterds" filmiyle En iyi Erkek Oyuncu ödülüne hak kazanmıştır.
inglourious basterds soysuzlar çetesi filminde, inanılmaz oyunculuğu ile hafızalara kazınan avusturya asıllı, quentin tarantino sayesinde keşfedilen aktör.
inglourious basterds filminini seyrettikten sonra bu adamı unutmak imkansız. bir insan rolünün hakkını bu kadar güzel
verebilir.ortaya çikardığı oyunculuktan dolayı önünde yerlere kadar eğiliyorum.
ilk defa inglourious basterds adlı filmde izleyip bir oyuncunun oynadığı filmi nasıl gölgede bırakacağı konusunda kafamda bazı fikirler oluşturmamı sağlamış aktör.
4 dil bilmesi, mükemmel derecede kültürlü oluşu, düzgün diksiyonu ve daha neler neler. Harika bir oyunculuk sergilemiştir son filmiyle. En iyi yerleri; aslında her oynadığı sahne başarılı ama sasha (hatırlayamadım ismini) ile birlikte yemek yemesi çok gerçekçi geldi bana.
4 dil bilmesinin yanında 4 dilde inanılmaz oyunculuk sergileyen avusturyalı aktör.oscar bu sene onun galiba.
4 Ekim 1956 , viyana doğumlu usta mı usta aktör. inglourious basterds filminden Daha önce nasıl farkedemedim bu adamı diye üzülmekteyim.
(bkz: yönetmenlerin altın cevherleri)
süt manyağı psikopat. tatlı yiyişi de ayrı bir hayvanca. kınıyorum kendisini.

--spoiler--
o değil de, Bridget von Hammersmark denen kadını iyi boğazladı.
--spoiler--
öz oğlu şu anda israil'de haham olarak görev yapmakta olan aktör. nam-ı diğer hans landa.
hayatında inglorious bastards'a kadar 10 yıl boyunca adam gibi bi filmde bile oynamamış, içinde birikenleri filmde tek tek döktürmüş aşmış oyuncudur. filmde her hareketi, her konuşması ayrı bir şovdur.
inglorious basterds filmindeki inanılmaz performansıyla 67. golden globe da hakettiği ödülü almış aktör. bu filmde brad pitt gibi aşağı alınmaz bir herif var ve adının yanında esamesi okunmuyor.

2009'un en büyük performansını sergilemiş oyuncudur, itirazı olan akıllı olsun akıllı!
bu sezon düzenlenecek her ödül töreninde bulunduğu dalda favori olacak aktör.
bu sene her ödül töreninde bulunduğu dalda ödülü alıcak aktör.
sadece 2009 değil belkide geçtiğimiz 5 yılın en iyi performansını sergilemiş olabilir. ama şu adam var daha iyi demeyin, christoph iyi bir oyuncu olduğundan çok, müthiş bir potansiyeli olduğunu göstermiştir. eğer düzgün projelerde yer alırsa bir efsane olacaktır. ve bize küçük projelerde ter dökenlerin iyi yetişmiş büyük yıldızlara dönüşebileceğini göstermiştir.
kendisi yaklaşık son 25-26 ayın en başarılı performansını sergilemiştir ve her ödül töreninde favori olacaktırmış. itirazı olanın akıllı olması gerek. tehditler üstü kapalı ama ceza muhtemelen 'beğenmeyini düzüyolar hacı' şeklinde. ben beğendim o ayrı.
2010 en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında oscar'ı alıcak olan oyuncu.
inglourious basterds filmindeki performansına şapka çıkarılacak aktör.
hem yüz ifadesi hemde oyunculuk kalitesi açısından bana Daniel Day-Lewis'i hatırlatan emektar oyuncu.
en iyi yardımcı erkek oyuncu oscarını alan oyuncu.
inglourious basterds filmindeki rolü ile 82. oscar ödül töreninde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazanan aktör.

sonuna kadar hak etti.
aldığı ödülü sonuna kadar hak eden oyuncudur, akademi kedi olalı kırk yılda bir fare tutmuştur.
aldığı oscar ödülüyle başarısını tarantino ya borçlu olduğunu söylemiştir. gönül isterdi ki quentin im de en iyi yönetmen ödülünü alsın. ama olmazz, ırak ta amerikan propagandası yapan sikindirik filmi kim en iyi film yapıp dağdan fare doğurtacak sonra??
daha önce özellikle 2.dünya savaşı filmlerinde yardımcı oyuncu rolleri oynamış aktör. "soysuzlar çetesi" filmindeki nazi subayı rolüyle çok başarılı bir performans sergilemiş ve cannes film festivali'nden sonra oscar ödüllerinde de en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü kazanmıştır.

--spoiler--
ilgili filmdeki performansı ile ilgili olarak özellikle diyalog sahneleri ve italyanca konuşma sahnesi izlenesi sahnelerdir.
--spoiler--
soysuzlar çetesi filminin son bölümünde tekrar tekrar bingo demesi beni bitiren ve oynadığı rolün kesinlikle hakkını vermiş oscar ödüllü oyuncu.