bugün

son alınan anket sonuçlarına göre ; bu beyanattan sonra chp'nin oyları tavan yaptı.
sözlükten sıkılan yazarın, yazarlığı bırakmak için bahane aramasıdır. ha bu arada bende diyorum ki bu saatte sözlükte olan herkes şahit olsun chp %25 den aşağı alsın sözlüğü bırakmazsam şerefsizim ama sende sözünde duracak kadar şeref var mı?
chp' nin bizlere yaprığı en büyük iyilik olacaktır. bak sırf bu yüzden chp' ye oy verebilirim.
(bkz: kemal kılıçdaroğlu nun yüzde 40 lık oy hedefi)
(bkz: not al kızım)
daha iyisi için : chp yüzde 24 oy alsın karımı boşuyorum.
chpli seçmenin koyun mantığı olarak değerlendireceği ve söyleyeni cezalandırmak isteyecekleri söylemdir.
(bkz: sana on bin kere abartma dedim)*
bu seçim sonucunu kimse tahmin edemez ama ben 30'u rahat geçer diyorum.
iddialı bir söylemdir. 'o zamana kadar tadını çıkar' demek istiyorum kendisine.
(bkz: kaybedersem rodos a dek yüzerim)
Sen peşin peşin bırak onlar toplar.
demek ki yakında kurtuluyoruz değerli yazarlar.
yüzde 28 ile 32 arası bir oy almaları süpriz olmaz. ilk defa bu seçimde tamamen değişik bir strateji izliyorlar ve laiklik-rejim-atatürk devrimleri gibi söylemlerden vazgeçip onun yerine halkın genelinin daha aşina olduğu fakirlik-yolsuzlk-işçi ve köyü hakları gibi söylemlere yöneliyorlar.
cem uzan sitili abartılı seçim vaadleri ile de ortada boş boş dolaşan oylara da talipler. ( cem uzanın seçim çalışmalarının sonucundn da biliyoruz ki bunlar yaklaşık yüzde 7-8 arası)
chp tek başına yada koalisyonla hükümet olabileceği bir oran yakalayamaz ama beklentilerin aksine yüksek bir oy alacaktır.
Chp %25 oy toplasın CHP`yi bırakırım.
daha büyük çapta olaya baktığımızda böylesi de vardı;

evet çıkarsa kafama sıkarım
sözlüğü bırakanlar kimler bi veda konuşması yapalardı.
sözlüğü bırakmana gerek yok, sakin ol ve klavyeyi masanın üstüne bırak, denecek durum.