bugün

her seçim öncesi cumhuriyet halk partisinin önümüze sürdüğü soğuk aştır.
en son salih memecan mütiş karikatürle anlatmiştir.
bir sürü partinin yaptığı bir sürü salak saçma oyunlar i,le aynı değeri * taşımaktadır.

sistem partilerinden başka ne beklenebilir ki? ancak oyunlar ile saklayabilirler, aslolanı.

ayrıca türkiyede yaşanılan liberalizasyon sürecinin bir getirisi olduğu aşikardır.
oyun değildir. çözüme yönelik ciddiyetli bir arayıştır.

kökten yasaklayarak toptan çözüme kavuşturmak gibi bir gizli gayeleri, en azından temennileri olduğunu cümle alem bilmektedir.
referandum sonucu çözülecek olan türban sorununu "ben de çözecektim" diye yapılan ayak oyunu. chp neden bu anayasa değişikliğine ilk başlarda "türbana özgürlük veriyor" diye karşı çıkarken referanduma giderken bu söylemi hiç kullanmadı. çünkü toplumun hassasiyetini biliyor. eğer bu referandumun türbana serbestlik getireceğini halk anlasa daha yüksek evet çıkacak. anayasa değişiklik paketine meclis görüşmeleri yapılacakken ve anayasa mahkemesine gitmeden önce chp'nin sunduğu bu argümanı unuttuk mu?
http://www.haber5.com/chp...u-maddesi-haberi-64277.aw

pekala biz neden kullanmıyoruz? çünkü amacımız üzüm yemek. bağcıyı dövmek değil. sonucun evet olacağına olan inancımız nedeniyle gereksiz yere ortalığı bulandırmamak ve referandumun laik antilaik kavgasına dönüşmemesini sağlamak.
tutmayan oyun
Oyun olup olmadığını ilerleyen günlerde görebileceğimiz halt.

Ama sayın kılıçdaroğlu, partinde bulunan o "birkaç" kişiyle olmaz o iş. Ha sen diyorsan biz dün düşündüğümüzü, haykırdığımızı bugün hiçe sayabilecek kadar döneğiz; bir şey diyemem. Ve eğer öyleyseniz, bundan da dönersiniz siz, değil mi? Evet.

Şu bir gerçek ki; O partinin düzene ihtiyacı var; yoksa halk inanmaz sana samimi olsan da olmasan da. Gerekeni yap ve bu konuda sana güvenen insanlar varsa onları yüzüstü bırakma.

Öyle.

Edit:Şimdi kimin kuyruğuna bastım anlamadım. Sorunun ne olduğunu söylerse yazar arkadaşlar sevinirim.
biz sağlık sorununu konuşacağımıza sanki her bok iyiymiş gibi başına örtü geçirsinmi geçirmesinmi diye tartıştıırılan şeyin şey edilmiş hali. gir üniversiyeye kuruyemişçiye gir gel hata anamın küçük cebinede gir. sizin siyasetinizi seviyim..