bugün

lafı götünden anlayan yandaş medyanın uydurmasıdır.

borçları sileceğim demedi. borçların faizlerini sileceğini söyledi.

kredi borçlarının ana parası kalıyor faizlerin en az %80'i silinecek. %80'den de fazla olabilir.

detay için:
https://www.youtube.com/watch?v=LRaJECOad0k
kredi kartı borcu değil, borç üzerinden işletilen faizlerin %80 oranında indirileceğinin vaadidir.
toplam talep düzeyini artırıcı uygulamalar bu seçim dönemi için ön plana çıktı. siyasiler hasılayı alım gücünü artırmak istiyor olabilirler ama zaten kronikleşmiş olan enflasyonla büyüyen bir nesiliz. fiyatlar genel düzeyi arttığı zaman nasıl çare bulacaklar onu da bi anlatsalar da dinlesek.
soran olursa chp bankalarlada konuşmuş dersiniz...

vay be chp ye bak. kemal amcamız gitmiş silin demiş onlarda tamam abi senin için kar yapmayız demiş.

benim vergilerim neden senin gibi piçlerin kredi kartı borcunu ödesin?

sen gidip ye iç sıç ben seni tanımam bilmem ordan kredi kartı borcu yap yapılandırma olmasın bişey olmasın faizi direk silsinler öyle mi?

neresi burası ütopya mı ? sen kimsin polyana mı ? bunlara inandık öyle mi ?

gene devletin kasasından akrabalarının karnını doyuracak adamın boş vaatleri. asgari ücreti 5000 tl'ye çıkarak sahte hoca haydar abi daha samimi geldi bana.

edit : dilediğini kadar eksileyin amına kodumun koministleri.!
faizler silincek diye ısrarla belirtilmesine rağmen halen benim vergimle borçları silecekler yeaaa diye öten ibnelere zor gelen vaad.

adamın borcu borç yani.

algı eşiğinizi sikeyim.
elvis'le oyumun chp'ye geçmesi için yeterli bir vaaddir.

görsel
(bkz: ilk git kendi kıçını temizle).
chp ne diyor?
sevgili banka, gel bu dosyaları bana sat. devlet olarak ben de sana 10 milyon tl'lik dosyaya 1 milyon tl verebilirim. hatta chp bununla ilgili yasa da çıkarabilir belki orası belirsiz.

haa oldu ne güzel. niye onla uğraşıyoki kemal amcamız merkez bankasına gidip şöyle desin

kemal amca : bak merkez bankası ben senin depona biraz altın koyuyum sen çabuk para üret. bak ürettin ürettin yoksa ben yasa da çıkarabilirim altın falanda alamayabilirsin bak akıllı ol şimdi al elindekindende olma.

merkez bankası : tamam abi pardon.

dağıtsın millete paraları.

zaten enflasyon diye bişey yok para karşılığı diye bişey yok öyle isteyince gidip borcu silebiliyor ve hala piyasa elinde o para varmış gibi işleyebiliyor. helal olsun ben mükliyede yüksek lisans yaptım ama senin kadar akıllısını görmedim

abi parti kur oyum sana.
Okumadan anlamadan fikir sahibi olanlari gosteren basliktir.
hakkında atıp tutmadan önce biraz şu tabloya bakılması gereken:
http://www.tcmb.gov.tr/wp...nt+ve+avans+faiz+oranlari

edit: yani kısaca, imkansız olan vaattir.
edit 2: eski banka müfettiş yardımcısıyım.
ya arkadaş size geri zekalı dendiğinde kızıyorsunuz birde. adam yüzlerce defa söyledi; "kredi kartı borç faizlerinin en az %80'ini sileceğiz, ana borç gene ödenecek" dedi. kendi ağzıyla söylediği yetmediği gibi bunu reklamlarda da üstüne basa basa belirttiler ama o ufak beyniniz lafı anlayamadığı için götünüzden anlıyorsunuz böyle. cidden rezilsiniz amk.
Konu borçları silme vaadi değil. Üst entrylerde detaylı şekilde açıklanmış zaten detayına girmeye gerek yok. Ben bu sistemin hayata geçeceğine inanmıyorum.

Türkiyede dar gelirli vatandaş kredi kartı ile harcamalarını finanse ediyor. Yani olay bir kere silelim bitsin konusunu aşıyor.

insanlar gelir elde etmeli. Büyüme olmadan daha doğrusu reel büyüme olmadan ne milli gelir artar ne de istihdam.

Teknolojik ilerleme olmadan yatırım olmaz zira pahalıya maledilen yerli ürünü daha ucuza ithal etmek varken kimse kendi üretmez.

Bizim bilim üretmeden teknolojik olarak ulusal anlamda ilerleme imkanımız yok. Bu nedenle bilim üretecek duruma gelmeliyiz ki bu da bir zihniyet meselesi.

Sözün özü orta ve uzun vadede çözüm olmayacak vaaddir. Bu arada bunlar benim fikirlerim değil. Teknoloji politikaları ve endüstri analizi dersinde anlatılan 15 senelik geyikler. Yani herkes her şeyin farkında ama yolu bilmekle yolda yürümek aynı şey değil.
ya bi siktor git hector dedirten vaat.

her hiyarim var diyene tuyuzla kosan chplilerimiz de iyi guldurdu yalniz.
Vergi borcu yapilandirmasinda devletin,ana paraya gelen faizin buyuk kismini sildigini bilmeyenlerce elestirilen vaattir.
Öğrenim kredisi borçlarını sileceğini kim vaad ederse oyumu ona vereceğim. Haydi devlet göster gücünü, sevindir bu sabileri.
burada faizin ne demek olduğunu bilmeyen sığırların olduğunu anlamamı sağlayan vaad.

ulan adam faizi sileceğim diyor biri çıkmış benim vergimle mi ödeyecek diyor.
adam faizi sileceğim diyor başkası çıkmış maliyeti var halka girecek diyor.
çıkarır 2 tane kanun gerekirse satar aksarayı ileride öder faizleri kalanıyla da 5 6 tane fabrika kurar. kömür mü dağıtsa ya da ?
genel müdürlüğü döneminde "Parayı almadan kimsenin ölüsünü-dirisini teslim etmeyin" diyen birinin sözüne ne kadar güveneceksin.
kredi kartı borçları değil kredi kartı faizlerini diyor.

zaten siz lafı başka yerlerinizden anladığınız için.

ayrıca asgari ücret 1500 olacak dediğinde aynı şeyi yaptınız.

ama akp çıktı biz 1.300 yapacağız dedi.

ancak şunu söylemiyor; ''asgari ücretten vergileri kaldırıyoruz''

akp maaşı 1,300 yaparsa, onu faiziyle geri alır.

aynı daha önce yapılan yıllık kazancı 12.000 tl olunca alınan vergilerin arttırılması gibi.

(bkz: iyi uykular türkiye)
Bu kadar gerizekalı nasıl bir araya geliyor anlamıyorum lan. Ehehe neyse. Yıllardır bir takım maddi aflar geliyor. Borcunu zamanında ödeyen mağdur oluyor. Niye buna bu kadar takıldınız ki.
Deli saçmasıdır mümkün değildir bir kere bankalar bu vaadi kabul etmez o vaad etse ne olur.
alışılan gelen yav he he vaatlerinden yalnızca bir tanesidir.

ak adamlar denizin altından, ülkeler arası; temiz su ihtiyacının karşılanması için tasarlanan projeyi hayata geçiriyorlar bizim keko gelmiş diyor ki çiftçiye yakıt 1,80 tl olacakmış. bide çitçi amca ya bu nasıl olacak ki diye sorarsa asıl sorması gereken neden 5,00 tl imiş. bababababa. bak ben sana bir şey diyeyim:

yav he he kardeş.

ulan iyi ki bulmuşlar bu deyimi.

http://galeri12.uludagsoz.../yaran-capsler_763299.jpg

http://1.bp.blogspot.com/...d7jmE/s1600/chp%2Bmhp.jpg
bir sonraki seçimde -mecburen- akp'nin de vaatleri arasına girecek, halkçı bir politikanın ürünü olan vaattir.

demem o ki muhalefet eden yandaşlar dikkatli olsunlar... sonraki seçimde akp'nin vaatleri arasında gördüğünüzde söyleyecek lafınız kalsın!...
abi atılır da bu kadar atılmaz ki.. ''nereye siliyon, nası siliyon gandi bey?'' derler adama. sanıyo musun ki bankalar da "oldu efendim hemen siliyoruz" diyecek? On milyarlarca lira borçtan bahsediliyor.

he dersin ki "öğrencinin borcunu harcını vs. sileceğim.. imkansız değil. bak ben bile buradan basit ve daha gerçekçi proje üretiyom. komik olmayan projelerle gelin bakayım.
faiz haramdır diyenlerin faizin silinmesine karşı çıkmasını sağlayarak paradoksa düşürdüğü dallamaların anlayamayacağı vaaddir.

yazın koca koca puntolarla memleketin girişine;

"faiz ödemek istiyoruz biz diye bağıran müslümanların ülkesine hoşgeldiniz."
Kaynak olarak kemal kullanılacaktır yani nasıl olacak diye sormayın kaynağımız güvenilir.